Tulokset XXX Paisuntakrooloot
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 12:29 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Venla Ojanperä | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.00 | ||||||
2 | Anniina Vähäsalo | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.50 | ||||||
3 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 53.81 | ||||||
4 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.03 | ||||||
5 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.06 | ||||||
6 | Mirja Alanko | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.17 | ||||||
7 | Netta Korhonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.90 | ||||||
8 | Maisa-Kerttu Hemminki | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.06 | ||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 35.74 | ||||||
2 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 37.51 | ||||||
3 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.57 | ||||||
4 | Ellen Rinta-Jaskari | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 37.76 | ||||||
5 | Tiia Olkkonen | 1999 | Haapajärven Kiilat | 40.05 | ||||||
6 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.38 | ||||||
7 | Tilda Tuominen | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 41.03 | ||||||
8 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.40 | ||||||
9 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.02 | ||||||
10 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.11 | ||||||
11 | Emmi Laitala | 1999 | Nivalan Saukot | 42.85 | ||||||
12 | Anna-Reetta Eilola | 1999 | Haapajärven Kiilat | 43.79 | ||||||
13 | Miina Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.83 | ||||||
14 | Heta Koivuluoma | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.85 | ||||||
15 | Oona Leppälä | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.01 | ||||||
16 | Nina Hakamäki | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 44.64 | ||||||
17 | Wilma Peltomäki | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.65 | ||||||
18 | Paula Jaskari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.93 | ||||||
19 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.62 | ||||||
20 | Emmi Haapaniemi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.03 | ||||||
21 | Annika Marjakangas | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.14 | ||||||
22 | Anni Koski-Tuuri | 1999 | Alavuden Urheilijat | 50.72 | ||||||
23 | Kaisa-Maria Kujala | 2000 | Nivalan Saukot | 51.44 | ||||||
24 | Essi Pöytälaakso | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.24 | ||||||
25 | Julia Peltokangas | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.26 | ||||||
26 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.36 | ||||||
27 | Wilma Mielonen | 1999 | Kauhajoen Karhu | 56.71 | ||||||
28 | Elisa Kristola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.48 | ||||||
- | Anna Marttala | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.73 | ||||||
2 | Mari Kausiala | 1997 | Nokian Pyry | 33.04 | ||||||
3 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.60 | ||||||
4 | Mila Laitala | 1997 | Nivalan Saukot | 34.99 | ||||||
5 | Ira Olkkonen | 1998 | Haapajärven Kiilat | 35.19 | ||||||
6 | Aino Ahola | 1998 | Haapajärven Kiilat | 35.22 | ||||||
7 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 35.31 | ||||||
8 | Andrea Villbacka | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 35.48 | ||||||
9 | Janina Hakala | 1997 | Kauhajoen Karhu | 35.58 | ||||||
10 | Petra Holkko | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.73 | ||||||
11 | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.45 | ||||||
12 | Minja Mielonen | 1997 | Kauhajoen Karhu | 36.56 | ||||||
13 | Adalmiina Saartoala | 1997 | Nivalan Saukot | 36.66 | ||||||
14 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 36.82 | ||||||
15 | Victoria Makkonen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.02 | ||||||
16 | Pihla Herranen | 1998 | Nivalan Saukot | 37.40 | ||||||
17 | Janina Enroth | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 37.45 | ||||||
18 | Roosa Ojanen | 1998 | Kauhajoen Karhu | 37.70 | ||||||
19 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.08 | ||||||
20 | Sanna-Kaisa Nokso | 1997 | Ilmajoen Kisailijat | 38.22 | ||||||
21 | Emma Nikula | 1998 | Nivalan Saukot | 38.43 | ||||||
22 | Olivia Ollikainen | 1998 | Keuruun Toverit | 38.98 | ||||||
23 | Krista Rautaoja | 1997 | Nivalan Saukot | 39.12 | ||||||
24 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 39.13 | ||||||
25 | Sini Virtaniemi | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.73 | ||||||
26 | Milja Äikäs | 1997 | Keuruun Toverit | 39.96 | ||||||
27 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | Nivalan Saukot | 40.44 | ||||||
28 | Ella Soukkala | 1998 | Alavuden Urheilijat | 40.45 | ||||||
29 | Erica Backlund | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 40.94 | ||||||
30 | Roosa-Maria Ojanperä | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.04 | ||||||
31 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.99 | ||||||
32 | Janika Elonen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 42.04 | ||||||
33 | Aliisa Penttilä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.03 | ||||||
34 | Laura Walta | 1997 | Nivalan Saukot | 43.78 | ||||||
35 | Christina Degerlund | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.67 | ||||||
36 | Janika Markkila | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 49.62 | ||||||
- | Elli Ala-Välkkilä | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
- | Sofia Saariaho | 1998 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Alina Korpela | 1995 | Lapuan Virkiä | 31.43 | ||||||
2 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.52 | ||||||
3 | Oona Jakobsson | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.37 | ||||||
4 | Nelli Tanhuala | 1996 | Nivalan Saukot | 32.60 | ||||||
5 | Elsa Nikula | 1995 | Haapajärven Kiilat | 32.91 | ||||||
6 | Ida Tienhaara | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.01 | ||||||
7 | Julia Kariniemi | 1996 | Haapajärven Kiilat | 34.18 | ||||||
8 | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.78 | ||||||
9 | Salla Ouramo | 1996 | Pihlava Työväen Urheilijat | 37.43 | ||||||
10 | Julia Mäntyharju | 1995 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.77 | ||||||
11 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 39.03 | ||||||
12 | Matilda Lönnvik | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.13 | ||||||
13 | Susanna Kuusisto | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.81 | ||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Linda Lillhonga | 1991 | Kokkolan Uimaseura | 29.01 | ||||||
2 | Essi-Ilona Viitala | 1994 | Alavuden Urheilijat | 30.75 | ||||||
3 | Katri Puistosalo | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 31.12 | ||||||
4 | Jenna Niemelä | 1988 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.57 | ||||||
5 | Johanna Juvonen | 1992 | Ilmajoen Kisailijat | 37.92 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 12:29 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 12:52 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 35.51 | ||||||
2 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.03 | ||||||
3 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 42.11 | ||||||
4 | Eetu Järvi | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.29 | ||||||
5 | Peetu Taurula | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.59 | ||||||
6 | Martti Alanko | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.34 | ||||||
7 | Lauri Törmä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 45.00 | ||||||
8 | Santtu Kariniemi | 2000 | Haapajärven Kiilat | 45.57 | ||||||
9 | Samuli Laitila | 2001 | Haapajärven Kiilat | 46.09 | ||||||
10 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.83 | ||||||
11 | Atte Vesala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.43 | ||||||
12 | Joonas Rautaoja | 2000 | Nivalan Saukot | 48.90 | ||||||
13 | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 49.84 | ||||||
14 | Olli Koivuluoma | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.06 | ||||||
15 | Riku Kariniemi | 2000 | Haapajärven Kiilat | 57.66 | ||||||
16 | Joonas Pasanen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 58.56 | ||||||
17 | Miska Harviala | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.85 | ||||||
18 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.03 | ||||||
19 | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.47 | ||||||
20 | Eemi Korpela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.51 | ||||||
21 | Mikael Kuusisto | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.79 | ||||||
22 | Maxim Osipov | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:10.34 | ||||||
- | Joonas Yli-Renko | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
- | Jere Havulehto | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 33.29 | ||||||
2 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.51 | ||||||
3 | Anton Grönfors | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 35.24 | ||||||
4 | William Sjöholm | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 37.23 | ||||||
5 | Anton Alpua | 1999 | Nivalan Saukot | 38.98 | ||||||
6 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 39.14 | ||||||
7 | Iikka Snellman | 1998 | Nivalan Saukot | 39.26 | ||||||
8 | Joonas Hilaja | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 40.44 | ||||||
9 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.66 | ||||||
10 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.93 | ||||||
11 | Miro Åvist | 1999 | Haapajärven Kiilat | 41.04 | ||||||
12 | John Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 42.68 | ||||||
13 | Frans-Emil Ojala | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.01 | ||||||
14 | Topi Hakola | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 49.16 | ||||||
15 | Santeri Huhtaniemi | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 49.18 | ||||||
- | Saku Holkko | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
- | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Roni Åvist | 1996 | Haapajärven Kiilat | 28.09 | ||||||
2 | Kaarlo Sorvettula | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.72 | ||||||
3 | Ville Pakkala | 1996 | Nivalan Saukot | 31.53 | ||||||
4 | Janne Pihlajamäki | 1996 | Lapuan Virkiä | 32.75 | ||||||
5 | Matti Ala-Hynnilä | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.99 | ||||||
6 | Christian Mielonen | 1996 | Kauhajoen Karhu | 33.31 | ||||||
7 | Markus Perä | 1997 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 33.83 | ||||||
8 | Miska Kanto | 1997 | Kauhajoen Karhu | 33.85 | ||||||
9 | Robin Johansson | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.58 | ||||||
10 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.10 | ||||||
11 | Veikko Peräsalo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.28 | ||||||
12 | Atte Hautala | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.07 | ||||||
13 | Nikolas Riippi | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.14 | ||||||
14 | Christopher Hägg | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.74 | ||||||
15 | Oskari Välimäki | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.67 | ||||||
- | Axel Lehtinen | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | DNF | ||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tuomas Kätkänaho | 1994 | Seinäjoen Uimarit-58 | 26.73 | ||||||
2 | Ari Välimäki | 1995 | Ilmajoen Kisailijat | 28.99 | ||||||
3 | Tommi Pihlajamäki | 1994 | Lapuan Virkiä | 29.09 | ||||||
4 | Jukka-Valtteri Immonen | 1994 | Keuruun Toverit | 29.20 | ||||||
5 | Topi Hellström | 1994 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.32 | ||||||
6 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.47 | ||||||
7 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 29.76 | ||||||
8 | Kalle Peura | 1994 | Lapuan Virkiä | 29.78 | ||||||
9 | Jaakko Oksala | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.33 | ||||||
10 | Tuomas Laitala | 1995 | Nivalan Saukot | 30.66 | ||||||
11 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 31.40 | ||||||
12 | Santtu Hellström | 1995 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.10 | ||||||
13 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.14 | ||||||
14 | Matias Viitala | 1995 | Lapuan Virkiä | 32.17 | ||||||
15 | Samuli Porspakka | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.48 | ||||||
16 | Jonas Palmroos | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 33.11 | ||||||
17 | Ilari Ainasoja | 1995 | Nivalan Saukot | 33.75 | ||||||
18 | Alfred Sjöholm | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 35.22 | ||||||
19 | Juho Kokkonen | 1994 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.75 | ||||||
20 | Kalle Kalliovalkama | 1995 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.40 | ||||||
21 | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.69 | ||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 25.44 | ||||||
2 | Eemeli Teppo | 1993 | Alavuden Urheilijat | 28.69 | ||||||
3 | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.22 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 12:52 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 13:09 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 44.59 | 1:31.85 | |||||
2 | Milja Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.67 | 1:33.34 | |||||
3 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.64 | 1:33.97 | |||||
4 | Fanny Vuollet | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.40 | 1:41.10 | |||||
5 | Anna-Reetta Eilola | 1999 | Haapajärven Kiilat | 50.05 | 1:41.16 | |||||
6 | Miina Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.58 | 1:52.42 | |||||
7 | Emmi Haapaniemi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.10 | 1:58.19 | |||||
- | Paula Jaskari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei päätykosketusta | ||||||||||
- | Tiia Olkkonen | 1999 | Haapajärven Kiilat | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.53 | 1:22.63 | |||||
2 | Mari Kausiala | 1997 | Nokian Pyry | 40.63 | 1:23.58 | |||||
3 | Janina Viitanen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.80 | 1:24.05 | |||||
4 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.14 | 1:26.84 | |||||
5 | Mila Laitala | 1997 | Nivalan Saukot | 42.06 | 1:28.09 | |||||
6 | Roosa Ojanen | 1998 | Kauhajoen Karhu | 44.53 | 1:30.44 | |||||
7 | Aino Ahola | 1998 | Haapajärven Kiilat | 43.64 | 1:31.48 | |||||
8 | Emma Nikula | 1998 | Nivalan Saukot | 45.16 | 1:34.45 | |||||
9 | Ira Olkkonen | 1998 | Haapajärven Kiilat | 46.58 | 1:34.48 | |||||
10 | Minja Mielonen | 1997 | Kauhajoen Karhu | 47.05 | 1:35.11 | |||||
11 | Janina Enroth | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 47.88 | 1:36.85 | |||||
12 | Lyydia Tuominen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 51.10 | 1:39.83 | |||||
13 | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.59 | 1:45.14 | |||||
14 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.74 | 1:53.48 | |||||
15 | Christina Degerlund | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.07 | 1:58.71 | |||||
16 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.90 | 2:01.95 | |||||
- | Janika Markkila | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Liisa Välikangas | 1998 | Haapajärven Kiilat | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laura Saha | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.17 | 1:26.65 | |||||
2 | Susanna Kuusisto | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.64 | 1:50.06 | |||||
- | Oona Tankka | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Petra Kivelä | 1996 | Keuruun Toverit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Katri Puistosalo | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 36.34 | 1:16.10 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 13:09 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 13:23 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anton Grönfors | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.48 | 1:28.08 | |||||
2 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.51 | 1:32.65 | |||||
3 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.05 | 1:51.24 | |||||
4 | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 57.56 | 1:57.30 | |||||
- | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Roni Åvist | 1996 | Haapajärven Kiilat | 37.65 | 1:17.65 | |||||
2 | Samu Peltomäki | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.00 | 1:24.01 | |||||
3 | Jonas Solvin | 1997 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 44.24 | 1:28.97 | |||||
4 | Matti Ala-Hynnilä | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.47 | 1:30.78 | |||||
5 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.13 | 1:41.13 | |||||
6 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.24 | 1:48.51 | |||||
- | Atte Hautala | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei päätykosketusta | ||||||||||
- | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.48 | 1:12.69 | |||||
2 | Topi Hellström | 1994 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.11 | 1:19.51 | |||||
3 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.49 | 1:20.20 | |||||
4 | Ilari Ainasoja | 1995 | Nivalan Saukot | 42.78 | 1:25.70 | |||||
5 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.40 | 1:25.85 | |||||
- | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jukka-Valtteri Immonen | 1994 | Keuruun Toverit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 13:23 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 14:03 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 46.31 | ||||||
2 | Milja Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.59 | ||||||
3 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.37 | ||||||
4 | Tiia Olkkonen | 1999 | Haapajärven Kiilat | 54.18 | ||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.39 | ||||||
2 | Janina Viitanen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.09 | ||||||
3 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.71 | ||||||
4 | Andrea Villbacka | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 42.34 | ||||||
5 | Mila Laitala | 1997 | Nivalan Saukot | 43.98 | ||||||
6 | Ella Soukkala | 1998 | Alavuden Urheilijat | 44.77 | ||||||
7 | Petra Holkko | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.93 | ||||||
8 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 45.13 | ||||||
9 | Liisa Välikangas | 1998 | Haapajärven Kiilat | 45.47 | ||||||
10 | Janina Hakala | 1997 | Kauhajoen Karhu | 45.79 | ||||||
11 | Roosa Ojanen | 1998 | Kauhajoen Karhu | 45.86 | ||||||
12 | Adalmiina Saartoala | 1997 | Nivalan Saukot | 46.02 | ||||||
13 | Minja Mielonen | 1997 | Kauhajoen Karhu | 46.77 | ||||||
14 | Victoria Makkonen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.71 | ||||||
15 | Pihla Herranen | 1998 | Nivalan Saukot | 48.10 | ||||||
16 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | Nivalan Saukot | 49.01 | ||||||
17 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 52.61 | ||||||
18 | Laura Walta | 1997 | Nivalan Saukot | 53.63 | ||||||
19 | Janika Elonen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 58.29 | ||||||
20 | Sofia Saariaho | 1998 | Alavuden Urheilijat | 58.61 | ||||||
21 | Aliisa Penttilä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:01.15 | ||||||
- | Krista Rautaoja | 1997 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Emmi Airaksinen | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.76 | ||||||
2 | Ida Tienhaara | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.34 | ||||||
2 | Alina Korpela | 1995 | Lapuan Virkiä | 36.34 | ||||||
4 | Oona Tankka | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.33 | ||||||
5 | Elsa Nikula | 1995 | Haapajärven Kiilat | 37.48 | ||||||
6 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.67 | ||||||
7 | Nelli Tanhuala | 1996 | Nivalan Saukot | 40.94 | ||||||
8 | Julia Kariniemi | 1996 | Haapajärven Kiilat | 41.29 | ||||||
9 | Laura Saha | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.79 | ||||||
10 | Salla Ouramo | 1996 | Pihlava Työväen Urheilijat | 48.35 | ||||||
11 | Julia Mäntyharju | 1995 | Seinäjoen Uimarit-58 | 49.64 | ||||||
12 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 52.96 | ||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 30.76 | ||||||
2 | Linda Lillhonga | 1991 | Kokkolan Uimaseura | 32.40 | ||||||
3 | Essi-Ilona Viitala | 1994 | Alavuden Urheilijat | 34.92 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 14:03 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 14:03 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.90 | ||||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.82 | ||||||
3 | Anton Grönfors | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 44.10 | ||||||
4 | Anton Alpua | 1999 | Nivalan Saukot | 46.14 | ||||||
5 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.26 | ||||||
6 | Iikka Snellman | 1998 | Nivalan Saukot | 48.38 | ||||||
7 | John Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 58.77 | ||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Roni Åvist | 1996 | Haapajärven Kiilat | 33.00 | ||||||
2 | Christian Mielonen | 1996 | Kauhajoen Karhu | 39.47 | ||||||
3 | Ville Pakkala | 1996 | Nivalan Saukot | 40.07 | ||||||
3 | Janne Pihlajamäki | 1996 | Lapuan Virkiä | 40.07 | ||||||
5 | Markus Perä | 1997 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 47.33 | ||||||
6 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.28 | ||||||
7 | Veikko Peräsalo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.60 | ||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.62 | ||||||
2 | Tuomas Kätkänaho | 1994 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.53 | ||||||
3 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 33.05 | ||||||
4 | Tuomas Laitala | 1995 | Nivalan Saukot | 33.42 | ||||||
5 | Santtu Hellström | 1995 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.73 | ||||||
6 | Samuli Porspakka | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.89 | ||||||
7 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 37.13 | ||||||
8 | Kalle Peura | 1994 | Lapuan Virkiä | 37.51 | ||||||
9 | Ilari Ainasoja | 1995 | Nivalan Saukot | 38.88 | ||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 27.01 | ||||||
2 | Eemeli Teppo | 1993 | Alavuden Urheilijat | 32.01 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 14:03 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 14:05 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mirja Alanko | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.39 | ||||||
2 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 1:07.59 | ||||||
3 | Venla Ojanperä | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:08.86 | ||||||
4 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:08.93 | ||||||
5 | Maisa-Kerttu Hemminki | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.45 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 14:05 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 14:38 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.15 | 1:43.69 | |||||
2 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.68 | 1:46.81 | |||||
3 | Tiia Olkkonen | 1999 | Haapajärven Kiilat | 51.41 | 1:46.83 | |||||
4 | Fanny Vuollet | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.38 | 1:48.27 | |||||
5 | Anna-Reetta Eilola | 1999 | Haapajärven Kiilat | 54.51 | 1:52.28 | |||||
6 | Emmi Haapaniemi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.68 | 1:58.33 | |||||
7 | Nina Hakamäki | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 57.47 | 1:58.87 | |||||
8 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 57.68 | 2:00.04 | |||||
9 | Tilda Tuominen | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 58.36 | 2:03.68 | |||||
10 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.11 | 2:04.15 | |||||
11 | Heta Koivuluoma | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 59.80 | 2:05.74 | |||||
12 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.48 | 2:07.52 | |||||
13 | Annika Marjakangas | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.16 | 2:09.99 | |||||
14 | Miina Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.81 | 2:12.84 | |||||
15 | Paula Jaskari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.43 | 2:13.19 | |||||
16 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.85 | 2:16.49 | |||||
17 | Wilma Mielonen | 1999 | Kauhajoen Karhu | 1:07.73 | 2:28.05 | |||||
18 | Kaisa-Maria Kujala | 2000 | Nivalan Saukot | 1:12.71 | 2:40.90 | |||||
- | Anni Koski-Tuuri | 1999 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Elisa Kristola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Käsien liike eri tasossa | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 40.95 | 1:28.07 | |||||
2 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 48.85 | 1:41.91 | |||||
3 | Veera Ahola | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.07 | 1:42.51 | |||||
4 | Adalmiina Saartoala | 1997 | Nivalan Saukot | 47.97 | 1:44.82 | |||||
5 | Aino Ahola | 1998 | Haapajärven Kiilat | 51.47 | 1:48.46 | |||||
6 | Minja Mielonen | 1997 | Kauhajoen Karhu | 52.16 | 1:48.89 | |||||
7 | Ira Olkkonen | 1998 | Haapajärven Kiilat | 52.28 | 1:49.20 | |||||
8 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 52.37 | 1:49.62 | |||||
9 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | Nivalan Saukot | 52.84 | 1:50.42 | |||||
10 | Erica Backlund | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 53.62 | 1:51.77 | |||||
11 | Krista Rautaoja | 1997 | Nivalan Saukot | 53.71 | 1:52.40 | |||||
12 | Emma Nikula | 1998 | Nivalan Saukot | 51.23 | 1:52.76 | |||||
13 | Olivia Ollikainen | 1998 | Keuruun Toverit | 53.68 | 1:53.00 | |||||
14 | Liisa Välikangas | 1998 | Haapajärven Kiilat | 54.74 | 1:53.72 | |||||
15 | Milja Äikäs | 1997 | Keuruun Toverit | 55.31 | 1:54.57 | |||||
16 | Ella Soukkala | 1998 | Alavuden Urheilijat | 55.19 | 1:55.27 | |||||
17 | Pihla Herranen | 1998 | Nivalan Saukot | 56.66 | 1:55.41 | |||||
18 | Roosa-Maria Ojanperä | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.31 | 1:59.80 | |||||
19 | Sini Virtaniemi | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.33 | 2:02.30 | |||||
20 | Laura Walta | 1997 | Nivalan Saukot | 56.66 | 2:02.60 | |||||
21 | Christina Degerlund | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.14 | 2:07.47 | |||||
22 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.67 | 2:08.12 | |||||
23 | Sofia Saariaho | 1998 | Alavuden Urheilijat | 1:02.20 | 2:11.78 | |||||
- | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | S.W. 7.6 Eriaikainen | |||||
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Veera Ollikainen | 1996 | Keuruun Toverit | 41.46 | 1:27.00 | |||||
2 | Emmi Hannila | 1996 | Lapuan Virkiä | 41.43 | 1:27.53 | |||||
3 | Petra Kivelä | 1996 | Keuruun Toverit | 41.23 | 1:28.27 | |||||
4 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.15 | 1:32.08 | |||||
5 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.62 | 1:32.92 | |||||
6 | Elsa Nikula | 1995 | Haapajärven Kiilat | 43.92 | 1:34.49 | |||||
7 | Oona Jakobsson | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.09 | 1:36.55 | |||||
8 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.61 | 1:37.10 | |||||
9 | Julia Kariniemi | 1996 | Haapajärven Kiilat | 49.14 | 1:43.87 | |||||
10 | Nelli Tanhuala | 1996 | Nivalan Saukot | 49.79 | 1:45.26 | |||||
11 | Susanna Kuusisto | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.63 | 1:54.40 | |||||
12 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 55.17 | 1:54.97 | |||||
- | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | S.W.7.6 | |||||
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 35.83 | 1:17.46 | |||||
2 | Linda Lillhonga | 1991 | Kokkolan Uimaseura | 40.51 | 1:25.98 | |||||
3 | Jenna Niemelä | 1988 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.17 | 1:29.16 | |||||
4 | Essi-Ilona Viitala | 1994 | Alavuden Urheilijat | 44.99 | 1:32.52 | |||||
5 | Tiina Laiho | 1982 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.70 | 1:42.15 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 14:38 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 14:41 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 50.03 | ||||||
2 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 58.52 | ||||||
3 | Santtu Kariniemi | 2000 | Haapajärven Kiilat | 1:00.79 | ||||||
4 | Martti Alanko | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.65 | ||||||
5 | Joonas Rautaoja | 2000 | Nivalan Saukot | 1:02.46 | ||||||
6 | Lauri Törmä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:02.58 | ||||||
7 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.42 | ||||||
8 | Riku Kariniemi | 2000 | Haapajärven Kiilat | 1:05.14 | ||||||
- | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Jalkojen liike eri tasossa | ||||||||||
- | Mikael Kuusisto | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Käsien liike eri tasossa | ||||||||||
- | Olli Koivuluoma | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 14:41 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 14:58 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.05 | 1:37.25 | |||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 47.72 | 1:39.41 | |||||
3 | William Sjöholm | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 54.70 | 1:53.08 | |||||
4 | Oskari Aurala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.63 | 2:02.43 | |||||
5 | Santeri Huhtaniemi | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:04.63 | 2:15.28 | |||||
6 | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.50 | 2:17.61 | |||||
7 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:07.28 | 2:17.90 | |||||
8 | Frans-Emil Ojala | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:05.29 | 2:17.92 | |||||
- | Miro Åvist | 1999 | Haapajärven Kiilat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Joonas Hilaja | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.4 Jalkojen liike eri tasossa | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaarlo Sorvettula | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.19 | 1:24.43 | |||||
2 | Ville Pakkala | 1996 | Nivalan Saukot | 41.71 | 1:27.88 | |||||
3 | Roni Åvist | 1996 | Haapajärven Kiilat | 41.18 | 1:29.26 | |||||
4 | Christian Mielonen | 1996 | Kauhajoen Karhu | 44.86 | 1:33.95 | |||||
5 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 45.40 | 1:35.30 | |||||
6 | Miska Kanto | 1997 | Kauhajoen Karhu | 45.46 | 1:35.73 | |||||
7 | Markus Perä | 1997 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 47.39 | 1:41.00 | |||||
8 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.40 | 1:42.61 | |||||
9 | Jonas Solvin | 1997 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 49.66 | 1:44.94 | |||||
10 | Robin Johansson | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 51.14 | 1:48.11 | |||||
11 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.77 | 1:48.91 | |||||
12 | Axel Lehtinen | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 56.00 | 1:52.87 | |||||
13 | Oskari Välimäki | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.32 | 2:09.20 | |||||
14 | Nikolas Riippi | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.97 | 2:17.05 | |||||
- | Matti Ala-Hynnilä | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.5 Pu-potku alaspäin | ||||||||||
- | Veikko Peräsalo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | S.W. 7.6 | |||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jaakko Oksala | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.37 | 1:20.97 | |||||
2 | Tommi Pihlajamäki | 1994 | Lapuan Virkiä | 37.42 | 1:21.27 | |||||
3 | Kalle Peura | 1994 | Lapuan Virkiä | 39.32 | 1:24.96 | |||||
4 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.25 | 1:27.91 | |||||
5 | Jonas Palmroos | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.92 | 1:31.56 | |||||
6 | Juho Kokkonen | 1994 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.84 | 1:34.66 | |||||
7 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.96 | 1:34.81 | |||||
8 | Kalle Kalliovalkama | 1995 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.39 | 1:39.46 | |||||
9 | Alfred Sjöholm | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 46.81 | 1:40.33 | |||||
10 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 46.81 | 1:40.72 | |||||
11 | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.81 | 1:42.83 | |||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.03 | 1:31.58 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 14:58 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 15:31 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Henna Syrjälä | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 42.76 | 1:32.20 | |||||
2 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.36 | 1:33.10 | |||||
3 | Milja Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.39 | 1:34.78 | |||||
4 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 49.40 | 1:36.05 | |||||
5 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 49.94 | 1:42.15 | |||||
6 | Tiia Olkkonen | 1999 | Haapajärven Kiilat | 51.21 | 1:44.65 | |||||
7 | Emmi Laitala | 1999 | Nivalan Saukot | 50.98 | 1:49.12 | |||||
8 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.93 | 1:49.85 | |||||
9 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.80 | 1:50.01 | |||||
10 | Anna-Reetta Eilola | 1999 | Haapajärven Kiilat | 56.04 | 1:50.34 | |||||
11 | Oona Leppälä | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.95 | 1:50.85 | |||||
12 | Nina Hakamäki | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 58.52 | 1:55.26 | |||||
13 | Heta Koivuluoma | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 56.27 | 1:56.18 | |||||
14 | Tilda Tuominen | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 55.92 | 1:57.33 | |||||
15 | Miina Korpela | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.97 | 2:01.91 | |||||
- | Joanna Taipalus | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 15:31 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 15:40 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.02 | 1:23.12 | |||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.27 | 1:26.50 | |||||
3 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.42 | 1:29.59 | |||||
4 | Jami Heinilä | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 42.60 | 1:29.93 | |||||
5 | Anton Alpua | 1999 | Nivalan Saukot | 47.16 | 1:39.25 | |||||
6 | Joonas Hilaja | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 51.48 | 1:42.84 | |||||
7 | Iikka Snellman | 1998 | Nivalan Saukot | 50.27 | 1:43.96 | |||||
8 | William Sjöholm | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 48.26 | 1:44.31 | |||||
9 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 49.71 | 1:44.33 | |||||
10 | John Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 58.02 | 1:58.26 | |||||
- | Atte Vesala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | S.W.10.13 | |||||
- | Santeri Huhtaniemi | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 8.3 Jalkojen eriaikainen liike | ||||||||||
- | Frans-Emil Ojala | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 9.3 Osuutta ei suoritettu loppuun | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 15:40 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 15:54 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Janina Viitanen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.34 | 1:25.47 | 2:16.96 | 2:55.16 | |||
2 | Mari Kausiala | 1997 | Nokian Pyry | 40.73 | 1:26.77 | 2:22.42 | 3:00.04 | |||
3 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.10 | 1:25.13 | 2:20.93 | 3:01.96 | |||
4 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 42.54 | 1:29.94 | 2:23.97 | 3:06.76 | |||
5 | Marianna Koskimaa | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 45.67 | 1:34.56 | 2:33.09 | 3:13.36 | |||
6 | Veera Ahola | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.93 | 1:37.83 | 2:33.86 | 3:14.51 | |||
7 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 44.75 | 1:37.25 | 2:34.09 | 3:19.83 | |||
8 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 48.21 | 1:40.47 | 2:38.59 | 3:24.94 | |||
9 | Ira Olkkonen | 1998 | Haapajärven Kiilat | 47.39 | 1:38.29 | 2:40.44 | 3:27.10 | |||
10 | Minja Mielonen | 1997 | Kauhajoen Karhu | 52.91 | 1:43.15 | 2:42.55 | 3:27.17 | |||
11 | Aino Ahola | 1998 | Haapajärven Kiilat | 50.03 | 1:40.04 | 2:43.03 | 3:27.47 | |||
12 | Petra Holkko | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.53 | 1:43.11 | 2:43.51 | 3:29.77 | |||
13 | Andrea Villbacka | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 49.78 | 1:47.04 | 2:48.16 | 3:35.38 | |||
14 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 54.60 | 1:54.98 | 2:56.39 | 3:47.36 | |||
15 | Aliisa Penttilä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:03.41 | 2:10.60 | 3:12.46 | 4:15.52 | |||
- | Janika Elonen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Liisa Välikangas | 1998 | Haapajärven Kiilat | DSQ | ||||||
SW 8.3 Jalkojen eriaikainen liike | ||||||||||
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Petra Kivelä | 1996 | Keuruun Toverit | 37.35 | 1:19.88 | 2:09.18 | 2:46.85 | |||
2 | Emmi Airaksinen | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.28 | 1:22.96 | 2:10.85 | 2:50.48 | |||
3 | Oona Tankka | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.46 | 1:23.79 | 2:17.23 | 2:55.89 | |||
4 | Oona Jakobsson | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.90 | 1:24.48 | 2:17.39 | 2:56.33 | |||
5 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.35 | 1:24.79 | 2:18.49 | 2:57.55 | |||
6 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.80 | 1:30.44 | 2:24.17 | 3:01.79 | |||
7 | Elsa Nikula | 1995 | Haapajärven Kiilat | 40.53 | 1:27.51 | 2:21.88 | 3:04.54 | |||
8 | Noora Kojonen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.84 | 1:35.57 | 2:27.92 | 3:11.88 | |||
9 | Julia Kariniemi | 1996 | Haapajärven Kiilat | 45.41 | 1:35.04 | 2:32.91 | 3:14.40 | |||
- | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
- | Salla Ouramo | 1996 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | PU | |||||
SW 8.2 Eriaikainen veto | ||||||||||
- | Laura Saha | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 35.54 | 1:17.92 | 2:03.66 | 2:39.88 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 15:54 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:10 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jonas Solvin | 1997 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.73 | 1:30.61 | 2:28.26 | 3:13.53 | |||
2 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.70 | 1:50.94 | 2:55.55 | 3:42.74 | |||
- | Christian Mielonen | 1996 | Kauhajoen Karhu | DNF | ||||||
- | Samu Peltomäki | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | RU | |||||
SW 9.3 Osuutta ei suoritettu loppuun | ||||||||||
- | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | SU käännös | |||||
SW 9.3 Osuutta ei suoritettu loppuun | ||||||||||
- | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | RU | |||||
SW 8.4 Yhden käden käännös | ||||||||||
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.49 | 1:11.44 | 1:56.15 | 2:30.02 | |||
2 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.68 | 1:19.52 | 2:10.25 | 2:47.06 | |||
3 | Matias Viitala | 1995 | Lapuan Virkiä | 42.67 | 1:29.76 | 2:23.44 | 3:03.53 | |||
4 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 40.90 | 1:30.10 | 2:26.77 | 3:05.04 | |||
5 | Oskar Nygård | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.20 | 1:33.67 | 2:28.23 | 3:10.78 | |||
6 | Samuli Porspakka | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.32 | 1:28.05 | 2:30.90 | 3:13.22 | |||
- | Jaakko Oksala | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNF | ||||||
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Eemeli Teppo | 1993 | Alavuden Urheilijat | 33.31 | 1:15.79 | 2:03.32 | 2:41.16 | |||
- | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:10 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:58 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 15, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vus-Vss Naiset [1997] | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:17.43 | ||||||
Janina Viitanen | 1997 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Sandra Qvist | 1998 | 36.41 | 1:09.34 | |||||||
Veera Ahola | 1997 | 34.25 | 1:43.59 | |||||||
Mira Palovuori | 1997 | 33.84 | 2:17.43 | |||||||
2 | Nisa 2 Naiset [1997] | 1997 | Nivalan Saukot | 2:23.34 | ||||||
Pihla Herranen | 1998 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Adalmiina Saartoala | 1997 | 35.96 | 1:13.01 | |||||||
Krista Rautaoja | 1997 | 36.49 | 1:49.50 | |||||||
Mila Laitala | 1997 | 33.84 | 2:23.34 | |||||||
3 | Kaka Naiset [1997] | 1997 | Kauhajoen Karhu | 2:26.58 | ||||||
Janina Hakala | 1997 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Meri Hakala | 1999 | 37.52 | 1:14.29 | |||||||
Roosa Ojanen | 1998 | 37.35 | 1:51.64 | |||||||
Sinja Kanto | 1998 | 34.94 | 2:26.58 | |||||||
4 | Hk Naiset [1997] | 1997 | Haapajärven Kiilat | 2:32.98 | ||||||
Aino Ahola | 1998 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Tiia Olkkonen | 1999 | 41.69 | 1:18.60 | |||||||
Liisa Välikangas | 1998 | 40.02 | 1:58.62 | |||||||
Ira Olkkonen | 1998 | 34.36 | 2:32.98 | |||||||
5 | Seui 3 | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 2:34.05 | ||||||
Milla Koivuluoma | 1999 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Annika Falk | 1999 | 39.51 | 1:18.29 | |||||||
Milja Korpela | 1999 | 38.39 | 1:56.68 | |||||||
Victoria Makkonen | 1998 | 37.37 | 2:34.05 | |||||||
6 | Nisa Naiset [1997] | 1997 | Nivalan Saukot | 2:45.95 | ||||||
Emma Nikula | 1998 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Emmi Laitala | 1999 | 43.74 | 1:21.08 | |||||||
Laura Walta | 1997 | 44.67 | 2:05.75 | |||||||
Siiri Sanaksenaho | 1997 | 40.20 | 2:45.95 | |||||||
7 | Seui 1 | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 3:49.24 | ||||||
Sofia Kotkaniemi | 2002 | 57.16 | 57.16 | |||||||
Elisa Kristola | 2000 | 1:06.26 | 2:03.42 | |||||||
Mirja Alanko | 2002 | 57.56 | 3:00.98 | |||||||
Enna Hanka | 2000 | 48.26 | 3:49.24 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:58 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:58 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vus-Vss Miehet [1996] | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:15.43 | ||||||
Samu Peltomäki | 1997 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Matti Ala-Hynnilä | 1996 | 33.03 | 1:08.13 | |||||||
Anton Kallio | 1996 | 35.92 | 1:44.05 | |||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 31.38 | 2:15.43 | |||||||
2 | Js-Pu Miehet 1 [1996] | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 2:18.09 | ||||||
Jonas Solvin | 1997 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Axel Lehtinen | 1996 | 38.06 | 1:11.80 | |||||||
Markus Perä | 1997 | 33.15 | 1:44.95 | |||||||
Kaj Smeds | 1998 | 33.14 | 2:18.09 | |||||||
3 | Nisa Miehet [1996] | 1996 | Nivalan Saukot | 2:37.15 | ||||||
Iikka Snellman | 1998 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Anton Alpua | 1999 | 38.20 | 1:17.53 | |||||||
Joonas Rautaoja | 2000 | 47.86 | 2:05.39 | |||||||
Ville Pakkala | 1996 | 31.76 | 2:37.15 | |||||||
4 | Js-Pu Miehet 2 [1996] | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 2:51.61 | ||||||
William Sjöholm | 1998 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Viktor Thodin | 2000 | 48.37 | 1:28.55 | |||||||
John Smeds | 1998 | 45.03 | 2:13.58 | |||||||
Robin Johansson | 1996 | 38.03 | 2:51.61 | |||||||
5 | Seui 2 | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 3:33.82 | ||||||
Juho Porkkala | 2001 | 49.69 | 49.69 | |||||||
Jere Kekola | 2000 | 43.49 | 1:33.18 | |||||||
Mikael Kuusisto | 2000 | 1:10.22 | 2:43.40 | |||||||
Martti Alanko | 2000 | 50.42 | 3:33.82 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:58 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:59 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 17, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Vus-Vss Naiset | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:58.22 | ||||||
Laura Saha | 1996 | 44.31 | 1:30.38 | 1:30.38 | ||||||
Patricia Yuliwas | 1996 | 46.31 | 1:38.01 | 3:08.39 | ||||||
Oona Tankka | 1996 | 41.46 | 1:31.02 | 4:39.41 | ||||||
Oona Jakobsson | 1995 | 36.91 | 1:18.81 | 5:58.22 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:59 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:59 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 18, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Vus-Vss 2 Miehet [1995] | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:32.17 | ||||||
Matti Myllyaho | 1995 | 36.01 | 1:12.77 | 1:12.77 | ||||||
Antti Salo | 1995 | 42.40 | 1:30.78 | 2:43.55 | ||||||
Jaakko Oksala | 1995 | 40.31 | 1:30.87 | 4:14.42 | ||||||
Oskar Nygård | 1995 | 36.11 | 1:17.75 | 5:32.17 | ||||||
2 | Js-Pu Skuv | 0 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 5:50.59 | ||||||
André Backlund | 1995 | 41.73 | 1:27.33 | 1:27.33 | ||||||
Jonas Palmroos | 1995 | 45.83 | 1:39.50 | 3:06.83 | ||||||
Robin Thodin | 1995 | 36.39 | 1:20.86 | 4:27.69 | ||||||
Alfred Sjöholm | 1995 | 39.63 | 1:22.90 | 5:50.59 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:59 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:16 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 1:08.78 | 2:23.48 | 3:37.05 | 4:48.73 | |||
2 | Alina Korpela | 1995 | Lapuan Virkiä | 1:11.78 | 2:29.05 | 3:47.99 | 5:03.94 | |||
3 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:14.59 | 2:35.73 | 3:58.47 | 5:19.76 | |||
4 | Aliisa Huhtala | 1995 | Hyvinkään Uimaseura | 1:12.84 | 2:35.39 | 3:59.01 | 5:22.40 | |||
5 | Emmi Hannila | 1996 | Lapuan Virkiä | 1:15.41 | 2:38.41 | 4:02.58 | 5:25.30 | |||
6 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:20.65 | 2:51.24 | 4:22.97 | 5:50.47 | |||
7 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:35.03 | 3:16.82 | 4:58.93 | 6:34.52 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:16 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | XXX Paisuntakrooloot | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:17 | |||
Järjestäjä | SeUi |
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Tommi Pihlajamäki | 1994 | Lapuan Virkiä | 1:08.86 | 2:28.18 | 3:50.47 | 5:09.44 | |||
2 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.70 | 2:46.15 | 4:11.89 | 5:35.40 | |||
3 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:21.73 | 2:52.68 | 4:24.16 | 5:49.20 | |||
4 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:20.91 | 2:53.36 | 4:27.99 | 5:54.12 | |||
5 | Jonas Solvin | 1997 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:23.73 | 2:55.81 | 4:27.07 | 5:54.70 | |||
6 | Atte Vesala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:58.25 | 4:08.61 | 6:17.22 | 8:22.03 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:17 |