Results for Earth Control Vejle Swim Cup 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stvne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stvne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangr | Vejle Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 24 januar 2020 |
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 1921-2002 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 694 | 1:12.42 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:08.43 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 621 | 1:15.14 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.40 | |||||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | 593 | 1:16.30 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:11.84 | |||||||||
4 | Kristine Hlsen | 2002 | 473 | 1:22.27 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:16.77 | |||||||||
5 | Nanna Bgild Lundahl | 2001 | 462 | 1:22.91 | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:22.14 | |||||||||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 451 | 1:23.60 | ||||||
Kolding SK | 1:21.75 | |||||||||
7 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 441 | 1:24.25 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:18.11 | |||||||||
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2003-2005 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghj Andersen | 2004 | 624 | 1:15.04 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:12.11 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 617 | 1:15.31 | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:11.48 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 580 | 1:16.89 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:12.77 | |||||||||
4 | Emilie Egerup | 2003 | 578 | 1:16.97 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:10.43 | |||||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | 530 | 1:19.24 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.85 | |||||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 521 | 1:19.67 | ||||||
DeltaSwim | 1:15.80 | |||||||||
7 | Louise Sjrup Jensen | 2003 | 513 | 1:20.08 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:14.02 | |||||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 478 | 1:21.98 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:13.55 | |||||||||
9 | Marie Zou Jensen | 2005 | 477 | 1:22.04 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:17.68 | |||||||||
10 | Caroline Gttrup Bagge | 2003 | 476 | 1:22.10 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:16.52 | |||||||||
11 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 473 | 1:22.26 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:19.43 | |||||||||
12 | Stine Mejdahl | 2005 | 470 | 1:22.43 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 1:22.26 | |||||||||
13 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 459 | 1:23.11 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 1:15.60 | |||||||||
14 | Jazmin Jensen | 2005 | 454 | 1:23.44 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 1:18.40 | |||||||||
15 | Emma Nygaard | 2005 | 448 | 1:23.76 | ||||||
H2Odense | 1:19.54 | |||||||||
16 | Freja Romanski | 2003 | 439 | 1:24.33 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 1:20.51 | |||||||||
16 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 439 | 1:24.33 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:21.69 | |||||||||
18 | Clara Carlquist | 2003 | 433 | 1:24.71 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:19.62 | |||||||||
19 | Barbara Ammentorp | 2003 | 431 | 1:24.87 | ||||||
Nyborg Svmmeklub | 1:19.89 | |||||||||
20 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 414 | 1:25.99 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:23.67 | |||||||||
21 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 413 | 1:26.10 | ||||||
H2Odense | 1:21.82 | |||||||||
22 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 408 | 1:26.44 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:19.81 | |||||||||
23 | Line Knudsen | 2005 | 382 | 1:28.33 | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:24.06 | |||||||||
24 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 360 | 1:30.12 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:25.38 | |||||||||
25 | Amalie Tolderlund | 2005 | 346 | 1:31.32 | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:28.26 | |||||||||
26 | Astrid Gregersen | 2005 | 337 | 1:32.15 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:27.61 | |||||||||
27 | Sofie Skovgaard Srensen | 2004 | 326 | 1:33.09 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:28.75 | |||||||||
28 | Sophie Mller Madsen | 2005 | 307 | 1:35.00 | ||||||
DeltaSwim | 1:34.14 | |||||||||
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 452 | 1:23.54 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:18.82 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 391 | 1:27.70 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:24.37 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 367 | 1:29.55 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:24.98 | |||||||||
4 | Alista Maslobojeva | 2007 | 329 | 1:32.87 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:26.10 | |||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 315 | 1:34.17 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:31.63 | |||||||||
6 | Laura Worm Glsner | 2006 | 314 | 1:34.27 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:28.71 | |||||||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 297 | 1:36.06 | ||||||
Nyborg Svmmeklub | 1:31.96 | |||||||||
8 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 274 | 1:38.64 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:32.89 | |||||||||
9 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 222 | 1:45.76 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:41.25 | |||||||||
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 298 | 1:35.94 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:37.49 | |||||||||
2 | Olivia Macartney | 2008 | 240 | 1:43.13 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:38.86 | |||||||||
3 | Sofie Barack Se | 2008 | 166 | 1:56.50 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 2:00.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |