Resultater for VAT Copenhagen Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 35.59 | 1:14.57 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.06 | 1:15.18 | |||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.91 | 1:15.24 | |||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.68 | 1:15.80 | |||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.82 | 1:17.06 | |||||
6 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.56 | 1:19.25 | |||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.91 | 1:19.61 | |||||
8 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.99 | 1:19.92 | |||||
9 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.94 | 1:22.71 | |||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.74 | 1:25.86 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.81 | 1:22.54 | |||||
2 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.38 | 1:22.67 | |||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.68 | 1:22.87 | |||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.12 | 1:23.24 | |||||
4 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.52 | 1:23.24 | |||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 1:23.70 | |||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.34 | 1:24.41 | |||||
8 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.23 | 1:26.27 | |||||
9 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.45 | 1:27.45 | |||||
10 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.76 | 1:27.54 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.32 | 1:23.72 | |||||
2 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.22 | 1:29.01 | |||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 43.90 | 1:31.77 | |||||
4 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.54 | 1:34.28 | |||||
5 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.52 | 1:39.19 | |||||
6 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.57 | 1:40.18 | |||||
7 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.12 | 1:40.90 | |||||
8 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.26 | 1:44.03 | |||||
9 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.26 | 1:46.50 | |||||
10 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 55.18 | 1:56.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:18 |