Resultater for VAT Copenhagen Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
VAT Copenagen Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
11 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|
|
Arrangør |
VAT Copenhagen |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:25.12 2018-05-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.66 |
1:10.22 |
1:52.34 |
|
2:27.41 |
Deltager ikke i finalen |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
30.53 |
1:09.61 |
1:52.89 |
|
2:27.71 |
|
3 |
Emilie Meng |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.69 |
1:11.68 |
1:55.00 |
|
2:31.58 |
|
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.26 |
1:11.15 |
1:57.43 |
|
2:32.54 |
|
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Slangerup Svømmeklub |
|
33.06 |
1:15.42 |
1:56.38 |
|
2:33.30 |
Deltager ikke i finalen |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
33.28 |
1:16.04 |
1:58.63 |
|
2:35.20 |
|
7 |
Olivia Callesen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.97 |
1:13.81 |
2:00.30 |
|
2:36.41 |
Deltager ikke i finalen |
8 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
Næstved IF |
|
34.17 |
1:15.83 |
1:59.09 |
|
2:36.64 |
Deltager ikke i finalen |
9 |
Christine Henriksen |
2003 |
JGI Svømning |
|
32.86 |
1:14.68 |
2:00.46 |
|
2:37.17 |
|
10 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
35.05 |
1:15.11 |
2:00.96 |
|
2:38.07 |
|
11 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
Greve Svømmeklub |
|
34.68 |
1:14.59 |
2:02.78 |
|
2:39.64 |
|
12 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
34.23 |
1:16.14 |
2:04.34 |
|
2:39.74 |
Deltager ikke i finalen |
13 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
33.72 |
1:16.16 |
2:05.29 |
|
2:40.25 |
|
14 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
33.28 |
1:17.09 |
2:05.40 |
|
2:41.07 |
Deltager ikke i finalen |
15 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
33.64 |
1:17.01 |
2:04.33 |
|
2:41.30 |
|
16 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.36 |
1:14.51 |
2:05.42 |
|
2:41.36 |
|
17 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
32.71 |
1:13.96 |
2:01.66 |
|
2:41.46 |
|
18 |
Freja Møller |
2004 |
Slangerup Svømmeklub |
|
35.29 |
1:19.85 |
2:04.24 |
|
2:41.84 |
|
19 |
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
34.71 |
1:18.02 |
2:04.21 |
|
2:42.09 |
|
20 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.07 |
1:17.02 |
2:03.85 |
|
2:42.33 |
|
21 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
33.69 |
1:16.03 |
2:04.55 |
|
2:42.77 |
|
22 |
Lærke Blond |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
34.32 |
1:18.96 |
2:02.56 |
|
2:42.96 |
|
23 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
32.84 |
2:43.20 |
|
|
2:43.20 |
|
24 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
34.18 |
1:19.08 |
2:06.32 |
|
2:43.84 |
|
25 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
35.38 |
1:18.09 |
2:06.51 |
|
2:43.91 |
|
26 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.42 |
1:19.40 |
2:05.67 |
|
2:45.11 |
|
26 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
34.30 |
2:45.11 |
|
|
2:45.11 |
|
28 |
Alberte Crone Larsen |
2006 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
36.14 |
1:20.47 |
2:07.76 |
|
2:45.73 |
|
29 |
Klara Rödin |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.15 |
1:16.27 |
2:08.20 |
|
2:45.81 |
|
30 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
37.00 |
1:21.13 |
2:10.78 |
|
2:45.86 |
|
31 |
Sabrina Meldgaard Pejø |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
34.74 |
1:19.46 |
2:10.85 |
|
2:46.30 |
|
32 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.61 |
1:20.95 |
2:08.67 |
|
2:46.75 |
|
33 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
|
37.13 |
2:46.77 |
|
|
2:46.77 |
|
34 |
Amalie Backhausen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.56 |
1:19.87 |
2:06.55 |
|
2:47.15 |
|
35 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
36.52 |
2:48.57 |
|
|
2:48.57 |
|
36 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
32.51 |
1:16.11 |
2:10.15 |
|
2:49.11 |
|
37 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
37.47 |
2:49.17 |
|
|
2:49.17 |
|
38 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
34.93 |
1:21.38 |
2:08.16 |
|
2:50.16 |
|
39 |
Annette Toft |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
36.59 |
2:50.65 |
|
|
2:50.65 |
|
40 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
36.12 |
1:20.95 |
2:12.11 |
|
2:50.89 |
|
41 |
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
37.68 |
2:51.17 |
|
|
2:51.17 |
|
42 |
Luna Luminari |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
37.49 |
2:51.93 |
|
|
2:51.93 |
|
43 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
36.21 |
2:54.00 |
|
|
2:54.00 |
|
44 |
Nora Kejser |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
40.82 |
2:54.75 |
|
|
2:54.75 |
|
45 |
Sarah Højlund |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
37.19 |
2:54.98 |
|
|
2:54.98 |
|
46 |
Julie Wolter |
2003 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
36.38 |
1:25.68 |
2:13.30 |
|
2:55.21 |
|
47 |
Emilia Gotfredsen |
2005 |
Ishøj Svømme Klub |
|
35.97 |
2:55.47 |
|
|
2:55.47 |
|
48 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
36.38 |
1:20.61 |
2:12.66 |
|
2:55.72 |
|
49 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
38.87 |
2:56.10 |
|
|
2:56.10 |
|
50 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
41.22 |
1:24.26 |
2:16.90 |
|
2:56.43 |
|
51 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
Ishøj Svømme Klub |
|
42.16 |
2:57.12 |
|
|
2:57.12 |
|
52 |
Mille Giolbas |
2006 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
39.01 |
2:58.46 |
|
|
2:58.46 |
|
53 |
Caroline Hansen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
39.39 |
2:59.41 |
|
|
2:59.41 |
|
54 |
Sophie Amalie Rasmussen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
39.00 |
3:01.10 |
|
|
3:01.10 |
|
55 |
Julie Segato |
2005 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
38.81 |
3:02.04 |
|
|
3:02.04 |
|
56 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
42.13 |
3:02.60 |
|
|
3:02.60 |
|
57 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
37.83 |
3:02.91 |
|
|
3:02.91 |
|
58 |
Pauline Andersen |
2005 |
Kalundborg SK |
|
43.11 |
3:02.92 |
|
|
3:02.92 |
|
59 |
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
40.09 |
3:03.36 |
|
|
3:03.36 |
|
60 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
39.60 |
3:03.86 |
|
|
3:03.86 |
|
61 |
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
41.27 |
3:05.80 |
|
|
3:05.80 |
|
62 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
Kalundborg SK |
|
42.28 |
3:06.63 |
|
|
3:06.63 |
|
63 |
Aya Malling |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
44.17 |
3:07.95 |
|
|
3:07.95 |
|
64 |
Malene Dithmar |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
43.81 |
3:08.39 |
|
|
3:08.39 |
|
65 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
46.71 |
3:10.83 |
|
|
3:10.83 |
|
66 |
Mathilde Bremer Sørensen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
40.02 |
3:10.89 |
|
|
3:10.89 |
|
67 |
Luna Hein |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
44.44 |
3:10.92 |
|
|
3:10.92 |
|
68 |
Frederikke Dyrby Pedersen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
45.32 |
3:11.20 |
|
|
3:11.20 |
|
69 |
Emma Kestenholz |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
46.04 |
3:11.46 |
|
|
3:11.46 |
|
70 |
Caroline Bjerre |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
45.21 |
3:14.71 |
|
|
3:14.71 |
|
71 |
Hanna Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
45.89 |
3:14.93 |
|
|
3:14.93 |
|
72 |
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
45.79 |
3:16.26 |
|
|
3:16.26 |
|
73 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
38.66 |
3:16.82 |
|
|
3:16.82 |
|
74 |
Louise Popp-Madsen |
2007 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
38.92 |
3:17.00 |
|
|
3:17.00 |
|
75 |
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
45.94 |
3:23.59 |
|
|
3:23.59 |
|
76 |
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
Greve Svømmeklub |
|
42.37 |
3:26.17 |
|
|
3:26.17 |
|
77 |
Mie Bysand |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
45.72 |
3:26.76 |
|
|
3:26.76 |
|
78 |
Maya Jacobsen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
45.61 |
3:28.85 |
|
|
3:28.85 |
|
79 |
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
53.55 |
3:30.06 |
|
|
3:30.06 |
|
80 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
1:45.67 |
2:44.02 |
|
3:32.22 |
|
81 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
50.67 |
3:47.09 |
|
|
3:47.09 |
|
- |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Caroline Holm |
2004 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sally Emilie Bill |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
DSQ |
fuld neddyk 100m |
- |
Nadia Walløe |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
DSQ |
ryg p mav 100m sw9.4 |
- |
Shauli Mortensen |
2006 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
DSQ |
ryg p mav 100m sw9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH |
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|