Tulokset VAT Copenhagen Open 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:11.43 | ||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.12 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.21 | ||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:18.23 | ||||||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:21.69 | ||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.27 | ||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:23.33 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:26.39 | ||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:28.57 | ||||||
10 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:29.20 | ||||||
11 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.00 | ||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:43.46 | ||||||
13 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:50.32 | ||||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:55.96 | ||||||
15 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 5:14.59 | ||||||
16 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:16.57 | ||||||
17 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:28.12 | ||||||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 4:23.81 | ||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:24.82 | ||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 4:24.85 | ||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:34.16 | ||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 4:44.71 | ||||||
6 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:45.07 | ||||||
7 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 4:45.92 | ||||||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 4:48.74 | ||||||
9 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:48.93 | ||||||
10 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 4:51.12 | ||||||
11 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:52.25 | ||||||
12 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:57.33 | ||||||
13 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:58.41 | ||||||
14 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:02.36 | ||||||
15 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 5:05.84 | ||||||
16 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:11.51 | ||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:33.93 | ||||||
2 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:24.24 | ||||||
3 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:24.85 | ||||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:32.56 | ||||||
5 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:38.49 | ||||||
6 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 5:41.78 | ||||||
7 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:42.84 | ||||||
8 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 5:44.70 | ||||||
9 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:47.66 | ||||||
10 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 5:48.96 | ||||||
11 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 5:54.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:13 |