Tulokset Glostrup Forårs Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.38 | 1:17.87 | 1:58.23 | 2:37.17 | |||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 38.84 | 1:20.12 | 2:02.46 | 2:44.58 | |||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 39.44 | 1:23.62 | 2:08.95 | 2:52.08 | |||
4 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 43.28 | 1:29.44 | 2:15.09 | 2:58.46 | |||
5 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.76 | 1:29.75 | 2:16.55 | 3:00.72 | |||
6 | Amalie Slot | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.94 | 1:30.54 | 2:18.94 | 3:05.99 | |||
7 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.21 | 1:34.16 | 2:25.03 | 3:11.00 | |||
8 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 47.47 | 1:37.85 | 2:28.81 | 3:17.68 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 39.97 | 1:23.28 | 2:06.58 | 2:48.79 | |||
2 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.74 | 1:24.16 | 2:08.51 | 2:50.79 | |||
3 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.24 | 1:26.87 | 2:11.89 | 2:54.09 | |||
4 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 42.29 | 1:28.19 | 2:14.02 | 2:57.74 | |||
5 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 44.51 | 1:32.95 | 2:22.48 | 3:12.19 | |||
6 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.36 | 1:38.53 | 2:29.89 | 3:18.52 | |||
- | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | EFB v. 125m | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 43.47 | 1:30.19 | 2:18.04 | 3:02.25 | |||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 45.08 | 2:22.64 | 3:09.54 | ||||
3 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.93 | 1:36.29 | 2:30.34 | 3:16.01 | |||
4 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.24 | 1:42.15 | 2:38.45 | 3:31.34 | |||
5 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 51.49 | 1:46.91 | 2:43.88 | 3:36.29 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.42 | 1:45.34 | 2:39.96 | 3:29.54 | |||
2 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 55.70 | 1:54.52 | 2:55.21 | 3:50.82 | |||
3 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.62 | 1:56.28 | 2:55.28 | 3:54.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |