Resultat för Mora Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 28/4 Klockan 14.30 (Insim kl. 13.00-14.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Mora Simhall |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer D 12 oy - Final |
|
|
Klass A |
1:05.82 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
2001-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass B |
1:04.46 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1998-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass C |
1:07.76 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1997-04-01 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
180 |
1:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Hedemora Simsällskap |
|
155 |
1:41.45 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
124 |
1:49.25 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-04-28 14:48:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer C 13-14 - Final |
|
|
Klass A |
1:05.82 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
2001-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass B |
1:04.46 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1998-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass C |
1:07.76 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1997-04-01 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
380 |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
301 |
1:21.40 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
297 |
1:21.77 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hennie Harviken |
2006 |
Elverum Svømming |
|
281 |
1:23.37 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
258 |
1:25.76 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
Elverum Svømming |
|
254 |
1:26.13 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
164 |
1:39.63 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
|
164 |
1:39.75 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Nyström |
2005 |
Hedemora Simsällskap |
|
130 |
1:47.77 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-04-28 14:48:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer B 15-16 - Final |
|
|
Klass A |
1:05.82 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
2001-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass B |
1:04.46 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1998-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass C |
1:07.76 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1997-04-01 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
314 |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
241 |
1:27.68 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
Elverum Svømming |
|
239 |
1:27.96 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Vie |
2003 |
Elverum Svømming |
|
210 |
1:31.83 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Nordin |
2003 |
Hedemora Simsällskap |
|
135 |
1:46.38 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmy Nilsson |
2003 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-04-28 14:48:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer A 17 oä - Final |
|
|
Klass A |
1:05.82 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
2001-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass B |
1:04.46 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1998-04-01 |
|
|
|
|
|
Klass C |
1:07.76 |
|
|
|
Mia Brodén |
|
Falu SS |
|
|
|
1997-04-01 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanne Rugsveen |
2002 |
Elverum Svømming |
|
165 |
1:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-04-28 14:48:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-28 15:17:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|