Tulokset Nokian Super Sekarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 20 helmikuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 16:26 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry |
Laji 14, 100m SKU M,P-15,13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 172 | 44.30 | 1:33.53 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Jami Heinilä | 2000 | 169 | 43.52 | 1:34.18 | |||||
Pihlava Työväen Urheili | ||||||||||
3 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 161 | 46.42 | 1:35.65 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
4 | Aapo Eerola | 1999 | 154 | 46.96 | 1:36.97 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
5 | Walentin Koskinen | 2000 | 153 | 48.10 | 1:37.21 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Valtteri Väisänen | 1999 | 137 | 48.41 | 1:40.88 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Juho Urhemaa | 1999 | 123 | 51.68 | 1:44.55 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Juho Alajääskö | 2000 | 121 | 51.09 | 1:45.08 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Rami Rissanen | 1999 | 112 | 50.30 | 1:47.87 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Elias Ketoja | 2000 | 104 | 52.79 | 1:50.55 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Pyry Nurmilo | 1999 | 96 | 55.64 | 1:53.79 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Frans Kirjonen | 2000 | 90 | 57.90 | 1:56.05 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Joona Korhonen | 2000 | 90 | 1:00.87 | 1:56.19 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
14 | Frans Bärlund | 2001 | 81 | 1:00.57 | 2:00.02 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
15 | Akseli Sipola | 1999 | 78 | 57.80 | 2:01.97 | |||||
Uimaseura Kangasalan Ku | ||||||||||
16 | Otto Kallama | 1999 | 70 | 1:03.69 | 2:05.98 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Roope Liuska | 2000 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Arttu Kiho | 1999 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys | ||||||||||
- | Leevi Lehti | 2000 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Roope Aro | 2000 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 10.3 Ei koskenut seinää käännöksessä | ||||||||||
Laji 14, 100m SKU M,P-15,13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pietari Virta | 1997 | 298 | 36.52 | 1:17.89 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Aku Luukko | 1997 | 266 | 39.32 | 1:20.93 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Arto Auri | 1997 | 261 | 38.30 | 1:21.41 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Elias Päivinen | 1997 | 238 | 38.90 | 1:23.94 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Ville Haapala | 1997 | 238 | 39.47 | 1:23.96 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Niklas Reunanen | 1998 | 222 | 40.03 | 1:25.92 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Pauli Kukkonen | 1997 | 209 | 43.17 | 1:27.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Santeri Siiranen | 1998 | 203 | 42.41 | 1:28.55 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Werneri Koskinen | 1998 | 202 | 42.54 | 1:28.71 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Mikko Suova | 1997 | 193 | 44.00 | 1:30.10 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Samu Koski | 1998 | 191 | 40.45 | 1:30.29 | |||||
Pihlava Työväen Urheili | ||||||||||
12 | Anton Grönfors | 1998 | 184 | 43.40 | 1:31.41 | |||||
Pihlava Työväen Urheili | ||||||||||
13 | Yonas Bouhlal | 1997 | 184 | 44.89 | 1:31.45 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 184 | 44.09 | 1:31.51 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Rafael Stenman | 1997 | 178 | 44.47 | 1:32.56 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Juuso Seppä | 1997 | 177 | 44.36 | 1:32.71 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Juho Salminen | 1997 | 167 | 45.64 | 1:34.55 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Veli-Pekka Puistosalo | 1998 | 145 | 49.63 | 1:39.04 | |||||
Pihlava Työväen Urheili | ||||||||||
19 | Eemil Laine | 1998 | 135 | 51.58 | 1:41.52 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Joona Ingelin | 1998 | 117 | 48.23 | 1:46.32 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Niklas Craelius | 1997 | DNS | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Arne Hakkarainen | 1998 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
- | Miko Husari | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Henri Kaatiala | 1998 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 14, 100m SKU M,P-15,13,11, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Eerola | 1995 | 472 | 30.28 | 1:06.82 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
2 | Jeremy Hakala | 1995 | 400 | 33.23 | 1:10.63 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Ville Laine | 1995 | 360 | 33.10 | 1:13.11 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 277 | 39.13 | 1:19.82 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Patrik von Bagh | 1996 | 261 | 37.22 | 1:21.46 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jimmy Nyberg | 1996 | 256 | 38.32 | 1:21.91 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Toni Riento | 1996 | 250 | 39.31 | 1:22.56 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 243 | 40.01 | 1:23.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Eemeli Peltonen | 1996 | 211 | 40.33 | 1:27.46 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
10 | Christian Mielonen | 1996 | 194 | 44.93 | 1:29.85 | |||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
11 | Daniel Laurila | 1996 | 143 | 46.61 | 1:39.41 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Tony Kirjonen | 1996 | 127 | 50.71 | 1:43.50 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Wiljami Rajala | 1996 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys | ||||||||||
Laji 14, 100m SKU M,P-15,13,11, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Vulli | 1994 | 521 | 28.69 | 1:04.67 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
2 | Aleksi Saarinen | 1994 | 378 | 33.55 | 1:11.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Niko Ranta | 1993 | 326 | 34.06 | 1:15.63 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
4 | Tommi Saastamoinen | 1993 | 314 | 36.14 | 1:16.51 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Nikolai Jelisejeff | 1994 | 299 | 37.65 | 1:17.78 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 20 helmikuu 2010 |
Lisenssi: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:26 |