Results for DeltaSwim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:34.43 | ||||||
2 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:35.80 | ||||||
3 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:37.08 | ||||||
4 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:43.11 | ||||||
5 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 1:44.75 | ||||||
6 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 1:51.36 | ||||||
7 | Svea Arlbjørn | 2009 | Vejle Svømmeklub | 2:08.54 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:20.09 | ||||||
2 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.21 | ||||||
3 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.09 | ||||||
4 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 1:33.35 | ||||||
5 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:35.77 | ||||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:35.91 | ||||||
7 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 1:36.80 | ||||||
8 | Astrid Kortnum | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:37.27 | ||||||
9 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:37.65 | ||||||
10 | Josephine Kviesgaard | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:38.19 | ||||||
11 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:38.63 | ||||||
12 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:39.00 | ||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sofie Søgaard Sørensen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNF | ||||||
- | Emily Knudsen | 2006 | H2Odense | DSQ | på mave efter vend | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.80 | ||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:16.13 | ||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | H2Odense | 1:16.57 | ||||||
5 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:18.63 | ||||||
6 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:19.10 | ||||||
7 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.65 | ||||||
8 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:19.90 | ||||||
9 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:19.91 | ||||||
10 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.64 | ||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.64 | ||||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:25.73 | ||||||
13 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.26 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 21: D.E Electronic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 1:13.70 | ||||||
2 | Ditte Hansen | 2003 | DeltaSwim | 1:35.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:07 |