Results for DeltaSwim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | 42.30 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 39.77 | |||||||||
2 | Hektor Bjerre | 2008 | 45.97 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
3 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 46.35 | |||||||
H2Odense | 43.26 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 47.10 | |||||||
DeltaSwim | 46.78 | |||||||||
5 | Alexander Breinholt | 2008 | 47.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.21 | |||||||||
6 | Hjalmer Lunden | 2008 | 47.45 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
7 | Villads Birk | 2009 | 51.64 | |||||||
H2Odense | 52.60 | |||||||||
8 | Emil Almind | 2008 | 51.82 | |||||||
H2Odense | 51.44 | |||||||||
9 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 52.30 | |||||||
H2Odense | 51.67 | |||||||||
10 | Bille Stokbæk | 2009 | 52.67 | |||||||
H2Odense | 53.09 | |||||||||
11 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 54.26 | |||||||
H2Odense | 52.18 | |||||||||
12 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 54.75 | |||||||
H2Odense | 57.70 | |||||||||
13 | Jens Reintoft | 2008 | 56.34 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | DSQ | afslutn på mave | ||||||
H2Odense | 52.08 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 35.88 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 36.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
3 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 38.93 | |||||||
H2Odense | 37.93 | |||||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 39.30 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | 40.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
6 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 42.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
7 | Malte Neuber | 2007 | 42.22 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.79 | |||||||||
8 | Magne Andersen | 2007 | 43.17 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
9 | Tristan Bjerre | 2007 | 43.54 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
10 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 43.75 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
11 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 43.83 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 42.88 | |||||||||
12 | Tobias Høirup | 2007 | 47.57 | |||||||
DeltaSwim | 50.63 | |||||||||
13 | Martin Kjeldsen | 2007 | 51.61 | |||||||
H2Odense | 55.04 | |||||||||
14 | Malthe Peter Jensen | 2007 | 53.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Albert Vinten Understrup | 2006 | 1:02.07 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Felix Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 33.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
2 | Jonathan Nejmann | 2004 | 34.05 | |||||||
H2Odense | 31.72 | |||||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | 34.62 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
4 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 34.78 | |||||||
Kolding SK | 34.67 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 36.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
6 | Andreas Agger Hansen | 2005 | 39.57 | |||||||
Kolding SK | 42.29 | |||||||||
7 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 40.39 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.07 | |||||||||
8 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 43.45 | |||||||
Kolding SK | 42.67 | |||||||||
- | Victor Bjerre | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 30.84 | |||||||
H2Odense | 29.84 | |||||||||
2 | Mads Stamholt | 2003 | 31.30 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.58 | |||||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 31.42 | |||||||
H2Odense | 28.78 | |||||||||
4 | Emil Frydenholm | 2002 | 31.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | 33.08 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.70 | |||||||||
6 | Mattias Hansen | 2003 | 33.22 | |||||||
Kolding SK | 30.45 | |||||||||
7 | Christian Oxenvad | 2003 | 34.30 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.71 | |||||||||
8 | Mathias Jørgensen | 2002 | 35.50 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.03 | |||||||||
9 | Anton Pedersen | 2003 | 37.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 6: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 29.01 | |||||||
H2Odense | 27.10 | |||||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | 32.83 | |||||||
DeltaSwim | 30.66 | |||||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |