Results for Triton Open 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 496 | 36.18 | 1:13.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 494 | 36.35 | 1:13.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | 445 | 37.03 | 1:16.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.43 | |||||||||
4 | Julia Harpøth | 2002 | 386 | 38.52 | 1:19.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.12 | |||||||||
5 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 376 | 39.49 | 1:20.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
6 | Cathrine Wismann | 2002 | 368 | 39.38 | 1:21.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.52 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 513 | 35.75 | 1:12.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.81 | |||||||||
2 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 468 | 36.70 | 1:14.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.90 | |||||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | 452 | 37.65 | 1:15.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | 417 | 39.11 | 1:17.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
5 | Selma Skipper | 2004 | 402 | 38.77 | 1:18.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.46 | |||||||||
6 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 399 | 38.17 | 1:18.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.05 | |||||||||
7 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 395 | 39.14 | 1:19.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.23 | |||||||||
8 | Ida Kjølby | 2003 | 389 | 38.91 | 1:19.58 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.17 | |||||||||
9 | Sophia Christensen | 2003 | 384 | 37.52 | 1:19.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
10 | Thea Kaiser | 2004 | 383 | 38.81 | 1:20.00 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.40 | |||||||||
11 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 370 | 39.25 | 1:20.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.65 | |||||||||
12 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 354 | 40.21 | 1:22.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
13 | Anna Marott Hansen | 2004 | 352 | 42.02 | 1:22.23 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.28 | |||||||||
14 | Signe Bagge Møller | 2004 | 339 | 40.73 | 1:23.29 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.89 | |||||||||
15 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 325 | 41.82 | 1:24.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.29 | |||||||||
16 | Line Høj | 2004 | 318 | 41.90 | 1:25.10 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.56 | |||||||||
17 | Maya Baltser | 2004 | 315 | 40.33 | 1:25.33 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:25.77 | |||||||||
18 | Emma M. Andersen | 2003 | 297 | 41.54 | 1:26.99 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.36 | |||||||||
19 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 269 | 43.14 | 1:29.98 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:27.03 | |||||||||
20 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 260 | 45.20 | 1:30.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:31.89 | |||||||||
21 | Mathilde Lund | 2004 | 252 | 44.43 | 1:31.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.90 | |||||||||
22 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 232 | 45.62 | 1:34.53 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:32.53 | |||||||||
23 | Kristine Erringsø | 2004 | 181 | 1:42.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:50.45 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 460 | 36.48 | 1:15.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.85 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 448 | 36.35 | 1:15.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.39 | |||||||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 435 | 37.84 | 1:16.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 433 | 37.54 | 1:16.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.17 | |||||||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 425 | 38.10 | 1:17.26 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.63 | |||||||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 414 | 38.33 | 1:17.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.56 | |||||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 391 | 39.30 | 1:19.39 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.74 | |||||||||
8 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 388 | 39.60 | 1:19.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.76 | |||||||||
9 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 374 | 38.71 | 1:20.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.45 | |||||||||
10 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 369 | 40.62 | 1:20.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.87 | |||||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 368 | 38.58 | 1:21.06 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.03 | |||||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 366 | 39.90 | 1:21.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.47 | |||||||||
13 | Jaqueline Haack | 2006 | 364 | 40.28 | 1:21.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
14 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 360 | 40.35 | 1:21.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
15 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 354 | 40.53 | 1:22.06 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:25.62 | |||||||||
16 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 353 | 39.88 | 1:22.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.46 | |||||||||
17 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 344 | 39.34 | 1:22.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
18 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 333 | 41.33 | 1:23.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.77 | |||||||||
19 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 331 | 39.79 | 1:23.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.16 | |||||||||
20 | Asta Palmund | 2005 | 326 | 39.89 | 1:24.40 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.14 | |||||||||
21 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 323 | 41.37 | 1:24.66 | |||||
Kalundborg SK | 1:25.86 | |||||||||
22 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 322 | 41.46 | 1:24.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.17 | |||||||||
23 | Daniella Li West | 2006 | 314 | 41.35 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.62 | |||||||||
24 | Dina Shapley | 2006 | 307 | 42.25 | 1:26.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
25 | Frederikke Olsen | 2006 | 301 | 42.10 | 1:26.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.66 | |||||||||
26 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 292 | 41.88 | 1:27.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.58 | |||||||||
27 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 292 | 43.23 | 1:27.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:29.98 | |||||||||
28 | Frederikke Larsen | 2005 | 286 | 43.50 | 1:28.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
29 | Katrine Drygaard | 2005 | 283 | 43.69 | 1:28.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.00 | |||||||||
30 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 277 | 44.77 | 1:29.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:27.68 | |||||||||
31 | Klara Frida Johansen | 2005 | 276 | 42.89 | 1:29.20 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.98 | |||||||||
32 | Emma Spang | 2006 | 268 | 44.42 | 1:30.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.67 | |||||||||
33 | Cecilie Møller | 2005 | 223 | 46.91 | 1:35.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:35.33 | |||||||||
34 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 193 | 49.15 | 1:40.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.25 | |||||||||
35 | Caroline Bluhm | 2006 | 191 | 48.59 | 1:40.73 | |||||
Roskilde Svømning | 1:42.93 | |||||||||
36 | Fanny Grange | 2006 | 177 | 48.79 | 1:43.42 | |||||
Roskilde Svømning | 1:40.22 | |||||||||
37 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 133 | 56.77 | 1:53.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:56.22 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
- | Signe Munk Hvid | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 355 | 40.64 | 1:21.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.07 | |||||||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | 346 | 39.50 | 1:22.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
3 | Anna Steen Petersen | 2007 | 300 | 43.28 | 1:26.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.12 | |||||||||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 293 | 43.82 | 1:27.40 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:35.84 | |||||||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | 289 | 40.94 | 1:27.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.27 | |||||||||
6 | Amanda Liechti | 2008 | 273 | 42.94 | 1:29.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
7 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 260 | 42.60 | 1:30.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:31.84 | |||||||||
8 | Lærke Jensen | 2008 | 256 | 44.17 | 1:31.43 | |||||
Kalundborg SK | 1:48.32 | |||||||||
9 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 253 | 45.02 | 1:31.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.05 | |||||||||
10 | Mejse Jakobsen | 2007 | 243 | 46.29 | 1:33.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.76 | |||||||||
11 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 241 | 47.33 | 1:33.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.92 | |||||||||
12 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 239 | 1:33.61 | 1:33.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.05 | |||||||||
13 | Vica Lucie Axen | 2008 | 232 | 46.56 | 1:34.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:40.73 | |||||||||
14 | Anna Høyer | 2007 | 201 | 49.42 | 1:39.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:41.20 | |||||||||
15 | Johanne Lund Bro | 2007 | 177 | 49.51 | 1:43.38 | |||||
Roskilde Svømning | 1:48.35 | |||||||||
16 | Julia Vincentz | 2007 | 166 | 49.58 | 1:45.61 | |||||
Roskilde Svømning | 1:46.47 | |||||||||
17 | Ella Palmund | 2008 | 158 | 52.49 | 1:47.36 | |||||
Roskilde Svømning | 1:57.00 | |||||||||
18 | Ida Hinchely | 2008 | 143 | 55.01 | 1:51.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.07 | |||||||||
19 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 138 | 56.00 | 1:52.17 | |||||
Kalundborg SK | 1:40.48 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 199 | 48.00 | 1:39.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
2 | Caroline Milling | 2009 | 165 | 1:45.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:48.67 | |||||||||
3 | Eva de Maeyer | 2009 | 164 | 53.61 | 1:46.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.32 | |||||||||
4 | Sarah Rindum | 2009 | 152 | 53.09 | 1:48.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 101 | 1:00.61 | 2:04.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:28 |