Tulokset Oskarin Uintien jatkot I
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oskarin uintien jatkot I | Tulostuspäivämäärä | 13 huhtikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 16:27 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 huhtikuu 2019 |
Laji 26, P12,P14,M 50m SU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Valtteri Pellinen | 2007 | 225 | 39.51 | ||||||
Uinti Tampere | 40.35 | |||||||||
2 | Niilo Kankainen | 2008 | 208 | 40.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 42.76 | |||||||||
3 | Elmeri Sieppi | 2007 | 191 | 41.72 | ||||||
Keuruun Toverit | 43.97 | |||||||||
4 | Topi Rissanen | 2008 | 179 | 42.63 | ||||||
Pieksän Kuutit | 55.15 | |||||||||
5 | Oliver Sieppi | 2007 | 152 | 45.03 | ||||||
Keuruun Toverit | 45.86 | |||||||||
6 | Eelis Telakoski | 2007 | 151 | 45.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 50.17 | |||||||||
7 | Eero Olli | 2008 | 142 | 46.03 | ||||||
Uinti Tampere | 50.19 | |||||||||
8 | Cristian Cannizzaro | 2007 | 140 | 46.27 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 48.94 | |||||||||
9 | Matias Suutala | 2008 | 113 | 49.61 | ||||||
Uinti Tampere | 47.66 | |||||||||
10 | Elias Eironen | 2008 | 95 | 52.63 | ||||||
Uinti Tampere | 52.58 | |||||||||
11 | Paavo Junkkila | 2008 | 88 | 53.89 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Viljo Laavola | 2009 | 70 | 58.07 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Vilho Siikala | 2008 | 70 | 58.30 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.06 | |||||||||
Laji 26, P12,P14,M 50m SU, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Áron Zautasvili | 2006 | 282 | 36.63 | ||||||
Uinti Tampere | 37.66 | |||||||||
2 | Uuri Ranz | 2006 | 183 | 42.31 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 45.26 | |||||||||
3 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 168 | 43.54 | ||||||
Uinti Tampere | 44.28 | |||||||||
4 | Aapo Kipponen | 2006 | 155 | 44.72 | ||||||
Keuruun Toverit | 44.57 | |||||||||
5 | Peetu Kinnunen | 2006 | 149 | 45.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 45.57 | |||||||||
6 | Paavo Forsman | 2006 | 147 | 45.46 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 47.54 | |||||||||
7 | Roni Rissanen | 2006 | 125 | 48.06 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 48.94 | |||||||||
Laji 26, P12,P14,M 50m SU, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Kastarinen | 1994 | 649 | 27.76 | ||||||
TaTu Tampere | 26.57 | |||||||||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | 529 | 29.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.07 | |||||||||
3 | Elias Laine | 2002 | 517 | 29.94 | ||||||
TaTu Tampere | 29.26 | |||||||||
4 | Elias Päivinen | 1997 | 509 | 30.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 34.32 | |||||||||
5 | Petteri Lepola | 2003 | 434 | 31.73 | ||||||
TaTu Tampere | 31.63 | |||||||||
6 | Eetu Malvela | 2000 | 425 | 31.95 | ||||||
Kampuksen Plaani | 33.18 | |||||||||
7 | Ville Hämäläinen | 2002 | 420 | 32.08 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 31.45 | |||||||||
8 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 381 | 33.15 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 32.69 | |||||||||
9 | Juho Porkkala | 2001 | 380 | 33.17 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 30.98 | |||||||||
10 | Jasper Nupponen | 2004 | 327 | 34.88 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.84 | |||||||||
11 | Elmeri Aho | 2004 | 323 | 35.01 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 34.57 | |||||||||
12 | Joona Saloniemi | 2004 | 314 | 35.36 | ||||||
TaTu Tampere | 34.94 | |||||||||
13 | Julius Paukkonen | 2002 | 289 | 36.36 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.67 | |||||||||
14 | Joel Paukkonen | 2004 | 250 | 38.13 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.52 | |||||||||
15 | Severi Ryösö | 1994 | 67 | 59.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.32 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 huhtikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 16:27 |