2020-08-06   03:06:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Student SM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Final
Sponsor: Malmsten, Swebar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Holmström 1992 Teknologkårens IF LTH +0.66 710 22.71
2 Fabian Steen 1996 Chalmers Studentkår IS +0.68 617 23.79 +1.08
3 Mika Persson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.70 603 23.97 +1.26
4 Pontus Palmqvist 1991 Halmstads SIF -.-- 596 24.07 +1.36
5 Hugo Cedervall 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.67 592 24.12 +1.41
6 Efrem Ghirmai 1996 Chalmers Studentkår IS +0.63 577 24.33 +1.62
7 Viktor Kertesz 1996 Teknologkårens IF LTH +0.69 557 24.62 +1.91
8 Eric Witt 1994 Teknologkårens IF LTH +0.68 553 24.67 +1.96
9 David Schön Svensson 1993 Halmstads SIF +0.68 548 24.75 +2.04
10 David Lind 1994 Teknologkårens IF LTH +0.68 547 24.76 +2.05
11 Robin Sandgren 1997 Halmstads SIF -.-- 545 24.80 +2.09
12 Mikael Blum 1995 Chalmers Studentkår IS +0.68 540 24.87 +2.16
13 Gustav Thorstrand 1994 Teknologkårens IF LTH +0.79 526 25.09 +2.38
14 Johannes Ålander 1995 Linköpings Universitets AIF SS +0.73 520 25.18 +2.47
15 Rasmus Nieminen 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.71 514 25.29 +2.58
16 Jakob Sundén 1995 Halmstads SIF +0.68 512 25.32 +2.61
17 Sten Ludvigsson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.78 488 25.72 +3.01
18 Johannes Lampela 1992 Chalmers Studentkår IS +0.78 485 25.77 +3.06
19 Alfred Lindén 1997 Chalmers Studentkår IS -.-- 479 25.89 +3.18
20 Jens Jacob Aabel Nordkvist 1995 Teknologkårens IF LTH +0.74 476 25.93 +3.22
21 Mårten Petersson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.78 467 26.11 +3.40
22 Markus Wellmann 1996 KTH SIM +0.72 466 26.13 +3.42
23 Max Johansson 1994 Teknologkårens IF LTH +0.70 451 26.41 +3.70
24 Erik Öjstedt 1995 Teknologkårens IF LTH +0.66 449 26.45 +3.74
25 Petter Lindahl 1990 Teknologkårens IF LTH +0.67 437 26.68 +3.97
26 Måns Tangvald 1995 Chalmers Studentkår IS +0.69 26.79 +4.08
27 Jakob Svensson 1992 Teknologkårens IF LTH +0.83 427 26.89 +4.18
28 Christian Stigsson 1992 Teknologkårens IF LTH +0.76 410 27.27 +4.56
29 Tobias Krüger 1998 Chalmers Studentkår IS -.-- 409 27.29 +4.58
30 Filipp Lernbo 1998 Teknologkårens IF LTH +0.75 391 27.69 +4.98
31 Erik Rådman 1993 Chalmers Studentkår IS +0.83 27.74 +5.03
32 Marco Ramos 1993 Chalmers Studentkår IS -.-- 371 28.18 +5.47
33 Carl Schiller 1997 KTH SIM +0.69 356 28.57 +5.86
34 Milan Sava 1997 Teknologkårens IF LTH +0.78 355 28.61 +5.90
35 Max Tangvald 1993 Teknologkårens IF LTH -.-- 350 28.74 +6.03
36 Lorenzo Servedio 1994 KTH SIM +0.86 347 28.82 +6.11
37 Réan Kremer 1996 Chalmers Studentkår IS +0.79 328 29.37 +6.66
38 David Fransson 1997 Teknologkårens IF LTH +0.72 321 29.57 +6.86
39 Arvid Björemark 1995 Chalmers Studentkår IS +0.76 267 31.44 +8.73
40 Jonathan Florguin 1987 Teknologkårens IF LTH +0.80 262 31.66 +8.95
41 Karl Karlsson 1998 Teknologkårens IF LTH -.-- 223 33.37 +10.66
42 Akiho Tamura 1989 Chalmers Studentkår IS +0.83 222 33.44 +10.73
43 Jayesh Khatri 1993 Chalmers Studentkår IS +1.72 36.19 +13.48
44 Oskar Friedrichsen 1996 Chalmers Studentkår IS -.-- 171 36.44 +13.73
45 David Erlandsson 1993 Teknologkårens IF LTH +0.82 38.45 +15.74
- Johan Staflund 1997 KTH SIM -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 10:40:32
2019-04-13 11:26:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner