2020-08-06   02:45:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Student SM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 16, 6x50m Frisim Mixed - Final
Sponsor: Fazer
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Linköping 1 26 Linköpings Universitets AIF SS 2:34.96
Anton Andersson 1993 AC1593 +0.69 24.36 24.36
Hugo Cedervall 1997 AA0197 +0.25 23.82 48.18
Johannes Ålander 1995 AC7995 +0.22 24.61 1:12.79
Annie Myrlander 1995 AB5295 +0.12 27.48 1:40.27
Louise Ranevi 1999 AI3299 +0.16 27.22 2:07.49
Louise Hjalmarsson 1997 AV8697 +0.35 27.47 2:34.96
2 Uttrarna lag 1 25 Chalmers Studentkår IS 2:35.74 +0.78
Efrem Ghirmai 1996 AC1396 +0.67 24.35 24.35
Sofie Sjöberg 1994 BV0494 +0.25 28.15 52.50
Nike Kruners 1996 AN3496 +0.33 27.67 1:20.17
Rebecca Håkansson 1996 AV3296 +0.39 27.66 1:47.83
Fabian Steen 1996 AH9596 +0.45 23.75 2:11.58
Mikael Blum 1995 AC0595 +0.21 24.16 2:35.74
3 TIF 2 27 Teknologkårens IF LTH 2:37.79 +2.83
Viktor Kertesz 1996 +0.70 24.79 24.79
David Lind 1994 AK6994 +0.18 24.28 49.07
Linnea Magnusson 1996 AG6296 +0.35 28.42 1:17.49
Lisa Rigby 1994 AG3294 +0.22 27.46 1:44.95
Cassandra Tran 1997 AN5697 +0.18 28.14 2:13.09
Philip Björklund 1992 AG2192 +0.27 24.70 2:37.79
4 Linköping 2 28 Linköpings Universitets AIF SS 2:43.75 +8.79
Hugo Ingelhammar 1991 AN3791 +0.73 24.92 24.92
Rasmus Nieminen 1997 AC5597 +0.19 25.36 50.28
David Larsson 1996 AH7196 +0.32 27.54 1:17.82
Elin Berggren 1996 AG5296 +0.17 29.00 1:46.82
Kajsa Krämer 1993 AH6693 +0.28 28.30 2:15.12
Marie Hanson 1997 AE5297 +0.34 28.63 2:43.75
5 TIF 3 25 Teknologkårens IF LTH 2:46.29 +11.33
Gustav Thorstrand 1994 AL2994 +0.75 25.09 25.09
Sten Ludvigsson 1998 AO9998 +0.38 25.56 50.65
Alma Dahlberg 1996 AI0896 +0.54 30.93 1:21.58
Lina Rosvall 1997 AC2897 +0.23 29.13 1:50.71
Felicia Nilsson 1995 BK3295 +0.56 30.27 2:20.98
Gustaf Mild 1997 AE6397 +0.19 25.31 2:46.29
6 Uttrarna lag 2 26 Chalmers Studentkår IS 2:47.65 +12.69
Pontus Jörgensen 1994 AB9794 +0.71 26.11 26.11
Johanna Andersson 1996 AW4496 +0.38 29.80 55.91
Christina Ekstedt 1996 AM2296 +0.28 29.45 1:25.36
Linnea Wranå 1998 AO1898 +0.01 28.38 1:53.74
Erik Rådman 1993 AW1593 +0.30 27.65 2:21.39
Måns Tangvald 1995 AN3595 +0.25 26.26 2:47.65
7 KTH 1 25 KTH SIM 2:49.26 +14.30
Markus Wellmann 1996 +0.73 26.22 26.22
Johan Staflund 1997 AE7197 +0.50 27.28 53.50
Lorenzo Servedio 1994 +1.30 28.34 1:21.84
Karolina Näsén 1996 AO0296 +0.42 28.51 1:50.35
Thelma Jöhncke 1999 AN5699 +1.29 30.10 2:20.45
Elsa Ericsson 1995 AI0895 +0.28 28.81 2:49.26
8 TIF 4 29 Teknologkårens IF LTH 2:57.30 +22.34
Petter Lindahl 1990 AB4990 +0.72 26.98 26.98
Jakob Svensson 1992 AT9992 -0.01 26.35 53.33
Hanna Liljegren 1998 AM7898 +0.29 31.38 1:24.71
Sofia Johannesson 1996 BL4296 +0.44 32.88 1:57.59
Nathalie Lindh 1998 BF5498 +0.37 33.93 2:31.52
Erik Öjstedt 1995 AO6995 +0.27 25.78 2:57.30
9 TIF 5 25 Teknologkårens IF LTH 3:10.76 +35.80
Gabriel Rydén 1995 AF5795 +0.78 29.24 29.24
Mårten Petersson 1998 AK8998 +0.24 25.46 54.70
Lisa Grönlund 1994 AE8694 +0.20 34.06 1:28.76
Elin Önnestam 1996 BO2896 +0.42 35.84 2:04.60
Anna Sundelin 1997 AV8897 +0.22 37.43 2:42.03
David Fransson 1997 AB8197 +0.26 28.73 3:10.76
10 TIF 6 32 Teknologkårens IF LTH 3:31.55 +56.59
Christian Stigsson 1992 AZ1392 +0.76 27.27 27.27
Jonathan Florguin 1987 +0.59 32.01 59.28
Kaja Horvat 1993 +0.19 37.01 1:36.29
Amalia Larsson Hurtig 1995 +0.49 42.29 2:18.58
Johanna Hjalte 1994 BY6494 +0.32 34.62 2:53.20
David Erlandsson 1993 +0.08 38.35 3:31.55
- TIF 1 28 Teknologkårens IF LTH DSQ
Mika Persson 1998 AM7798 +0.70 23.87 23.87
Emil Möller 1994 AJ5994 -0.05
Linnea Almqvist 1991 BS1891 +0.19
Frida Börnfors 1994 AP9494 +1.21
Alba Forés 1998 AI5298 +0.30
Jonas Holmström 1992 AH1392 +0.28
2019-04-13 13:02:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner