Resultat för Elixia Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Selkäuinti Naiset 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
|
386 |
2:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malin Lindblom |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
379 |
2:51.35 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
VANDERS |
|
372 |
2:52.45 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
365 |
2:53.49 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
345 |
2:56.83 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
VANDERS |
|
342 |
2:57.38 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Autio |
2005 |
Cetus Espoo |
|
216 |
3:26.69 |
+36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tanisha Rajani |
2006 |
Cetus Espoo |
|
209 |
3:28.76 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Marttila |
2005 |
Simmis Wanda |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
sw 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milja Korhonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
sw 6.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 19.17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Selkäuinti Naiset 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Pitkäkangas |
2003 |
VANDERS |
|
276 |
3:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 19.17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Selkäuinti Naiset 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Puska |
2001 |
Haminan Uimaseura |
|
288 |
3:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 19.17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-13 19.18.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|