Tulokset Regionsmesterskab Langbane - Region Syd
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Syddanmark L |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:17 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark og H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Bak |
2008 |
|
317 |
46.62 |
1:38.96 |
2:31.68 |
|
3:17.02 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Søe |
2008 |
|
239 |
47.26 |
1:42.90 |
2:42.21 |
|
3:36.35 |
|
|
DeltaSwim |
3:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Lund Larsen |
2008 |
|
144 |
1:00.34 |
2:03.94 |
3:09.03 |
|
4:16.30 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
|
47.37 |
1:39.16 |
2:27.73 |
|
3:16.07 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabella Pedersen |
2007 |
|
|
41.95 |
1:28.24 |
2:13.06 |
|
2:56.44 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Philip |
2007 |
|
|
47.07 |
1:37.62 |
2:26.97 |
|
3:15.07 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
|
|
45.84 |
1:35.16 |
2:20.15 |
|
3:04.33 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Møller |
2007 |
|
|
42.72 |
1:28.12 |
2:13.26 |
|
2:57.46 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
|
|
41.10 |
1:25.99 |
2:10.60 |
|
2:52.75 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Kapke |
2006 |
|
630 |
37.17 |
1:17.36 |
1:57.72 |
|
2:36.70 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ane Christensen |
2006 |
|
431 |
42.56 |
1:28.18 |
2:13.46 |
|
2:57.75 |
|
|
Kolding SK |
2:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
|
403 |
42.64 |
1:30.72 |
2:18.18 |
|
3:01.81 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
3:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
391 |
43.41 |
1:30.05 |
2:18.31 |
|
3:03.59 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Falka Tind |
2006 |
|
|
37.86 |
1:17.49 |
1:57.03 |
|
2:34.35 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
|
40.92 |
1:23.28 |
2:06.01 |
|
2:45.99 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Rønn |
2005 |
|
615 |
37.46 |
1:18.03 |
1:58.55 |
|
2:37.90 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
|
564 |
38.49 |
1:19.82 |
2:01.45 |
|
2:42.56 |
|
|
Kolding SK |
2:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Heilmann |
2005 |
|
538 |
39.35 |
1:22.05 |
2:05.49 |
|
2:45.17 |
|
|
Kolding SK |
2:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
528 |
39.45 |
1:22.15 |
2:04.86 |
|
2:46.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mette Barfoot |
2005 |
|
488 |
39.59 |
1:22.87 |
2:07.10 |
|
2:50.58 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
|
482 |
39.91 |
1:23.92 |
2:09.37 |
|
2:51.23 |
|
|
DeltaSwim |
2:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
477 |
40.48 |
1:24.36 |
2:08.71 |
|
2:51.87 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Stilund |
2005 |
|
442 |
42.55 |
1:26.86 |
2:12.90 |
|
2:56.24 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
|
411 |
42.12 |
1:28.60 |
2:14.97 |
|
3:00.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
|
|
41.38 |
1:25.74 |
2:09.83 |
|
2:54.33 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
|
41.12 |
1:24.72 |
2:08.10 |
|
2:50.65 |
EXTRA |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
14:17 |
|