Resultat för DGI Landsmesterskab 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2010 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 47, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 6 - 10 år |
Piger gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dgi Vsj Piger Hold 1 | 2000 | DGI Vestsjælland | 3:32.36 | ||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 53.01 | 53.01 | |||||||
Kristhine Andersen | 2002 | 47.52 | 1:40.53 | |||||||
Julie Thaarup Wulff | 2000 | 49.82 | 2:30.35 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 1:02.01 | 3:32.36 | |||||||
Løb 47, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hg Pigerne Grp 8 | 1998 | DGI Storstrømmen | 2:17.93 | ||||||
Freja Andersen | 1998 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Johanne Karstensen | 1999 | 39.07 | 1:14.44 | |||||||
Ida Petersen | 1998 | 31.86 | 1:46.30 | |||||||
Tanja Lylloff | 1998 | 31.63 | 2:17.93 | |||||||
2 | Nordjylland1 Gr 8 Piger | 1998 | DGI Nordjylland | 2:35.78 | ||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | 38.00 | 1:12.96 | |||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 40.39 | 1:53.35 | |||||||
Isabella Pedersen | 1998 | 42.43 | 2:35.78 | |||||||
3 | Fynske Piger Gr. 8 | 1998 | DGI Fyn | 2:37.41 | ||||||
Mia Jensen | 1998 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Emilie Rindebæk | 1998 | 37.69 | 1:11.07 | |||||||
Camilla Bruun Simonsen | 1998 | 42.51 | 1:53.58 | |||||||
Cecilie Nielsen | 1999 | 43.83 | 2:37.41 | |||||||
4 | Gr. 8 Hajpiger | 1998 | DGI Østjylland | 2:39.57 | ||||||
Celine Christensen | 1998 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Lea Føste | 1998 | 44.08 | 1:22.37 | |||||||
Nicoline Svenningsen | 1998 | 38.89 | 2:01.26 | |||||||
Sofie Sørensen | 1998 | 38.31 | 2:39.57 | |||||||
5 | Isk 1 | 1998 | DGI Midtjylland | 2:41.56 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Camilla Tromborg | 1998 | 37.05 | 1:16.54 | |||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 45.38 | 2:01.92 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 39.64 | 2:41.56 | |||||||
6 | Storkbh Piger Gr 8 | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 2:47.66 | ||||||
Alberthe Haurholm | 1998 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Kirstine Kol Eriksen | 1998 | 45.45 | 1:29.36 | |||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 42.08 | 2:11.44 | |||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 36.22 | 2:47.66 | |||||||
7 | Nordjylland2 Gr 8 Piger | 1998 | DGI Nordjylland | 2:48.49 | ||||||
Mathilde Hedemand | 1999 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Martha Moeslund | 1998 | 42.31 | 1:25.04 | |||||||
Anja Neergaard | 1998 | 40.96 | 2:06.00 | |||||||
Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 42.49 | 2:48.49 | |||||||
8 | Dgi Vsj Piger Hold 1 | 1998 | DGI Vestsjælland | 2:50.64 | ||||||
Laura Plambæk Petersen | 1999 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Mette Rud Mortensen | 1998 | 36.35 | 1:18.67 | |||||||
Louise Nicolaisen | 1998 | 48.39 | 2:07.06 | |||||||
Julie Rask | 1999 | 43.58 | 2:50.64 | |||||||
9 | Dgi Sydvest Piger 2 Gr. 8 | 1998 | DGI Sydvest | 2:54.74 | ||||||
Marina Rye Nielsen | 1998 | 42.08 | 42.08 | |||||||
Ea Kathtrine Gammelgaard | 1998 | 47.32 | 1:29.40 | |||||||
Maja Siem | 1999 | 43.65 | 2:13.05 | |||||||
Laura Boel Krukow | 1998 | 41.69 | 2:54.74 | |||||||
10 | Isk 2 | 1998 | DGI Midtjylland | 3:18.81 | ||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 48.46 | 48.46 | |||||||
Amalie Mejer | 1998 | 49.19 | 1:37.65 | |||||||
Simran Kholi | 1999 | 49.91 | 2:27.56 | |||||||
Mie Johansen | 1999 | 51.25 | 3:18.81 | |||||||
11 | Dgi Vsj Piger Hold 2 | 1998 | DGI Vestsjælland | 3:44.46 | ||||||
Cecilie N. Petersen | 1998 | 54.09 | 54.09 | |||||||
Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | 54.05 | 1:48.14 | |||||||
Julie Nielsen | 1999 | 1:03.08 | 2:51.22 | |||||||
Maja Lauritsen | 1999 | 53.24 | 3:44.46 | |||||||
- | Pige Gruppe 8 Dgi Sydøstj | 1998 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Afmeldt | 1998 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 47, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland2 Gr 7 Piger | 1996 | DGI Nordjylland | 2:13.63 | ||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 33.71 | 1:06.18 | |||||||
Tine Christensen | 1996 | 34.99 | 1:41.17 | |||||||
Anne Jakobsen | 1997 | 32.46 | 2:13.63 | |||||||
2 | Sønderjylland 2 Gr 7 | 1996 | Dgi Sønderjylland | 2:13.87 | ||||||
Mika Lund | 1996 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Emma Matzen | 1996 | 32.83 | 1:06.36 | |||||||
Simone S. Pedersen | 1997 | 34.57 | 1:40.93 | |||||||
Louisa Ellen Mathies | 1996 | 32.94 | 2:13.87 | |||||||
3 | Dgi Vsj Piger Hold 1 | 1996 | DGI Vestsjælland | 2:17.27 | ||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Natasja Larsen | 1996 | 33.98 | 1:08.27 | |||||||
Simone H. Nordfast | 1996 | 34.25 | 1:42.52 | |||||||
Sandra Garlin | 1996 | 34.75 | 2:17.27 | |||||||
4 | Isk 1 | 1996 | DGI Midtjylland | 2:17.75 | ||||||
Tashia Lundvig | 1996 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 34.56 | 1:07.78 | |||||||
Tanja Lauersen | 1997 | 34.95 | 1:42.73 | |||||||
Camilla Riddersholm | 1997 | 35.02 | 2:17.75 | |||||||
5 | Pige 1 Gruppe 7 Dgi Sydøs | 1996 | DGI Sydøstjylland | 2:22.28 | ||||||
Emma Krintel | 1996 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Mathilde Birkholm | 1996 | 34.50 | 1:08.62 | |||||||
Laura Sørensen | 1997 | 37.70 | 1:46.32 | |||||||
Sofie Maria Læbel | 1997 | 35.96 | 2:22.28 | |||||||
6 | Dgi Sydøstjylland - 3 Pig | 1996 | DGI Sydøstjylland | 2:22.35 | ||||||
Maria Nielsen | 1996 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Mia Møller | 1996 | 34.52 | 1:08.14 | |||||||
Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | 35.76 | 1:43.90 | |||||||
Christine Dissing | 1997 | 38.45 | 2:22.35 | |||||||
7 | Gr. 7 Hajpiger | 1996 | DGI Østjylland | 2:23.61 | ||||||
Kristina Lund Pedersen | 1997 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Sarah Breinholt | 1996 | 35.78 | 1:12.19 | |||||||
Anette Mulvad Veng | 1996 | 37.40 | 1:49.59 | |||||||
Charina Sørensen | 1997 | 34.02 | 2:23.61 | |||||||
8 | Fynske Piger Gr. 7 H 2 | 1996 | DGI Fyn | 2:24.99 | ||||||
Caroline Odgaard | 1996 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Mathilde Odgaard | 1996 | 36.74 | 1:11.52 | |||||||
Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | 38.89 | 1:50.41 | |||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 34.58 | 2:24.99 | |||||||
9 | Dgi Sydvest Piger Gr. 7 | 1996 | DGI Sydvest | 2:26.07 | ||||||
Louise B. Larsen | 1996 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Katrine Christensen | 1996 | 38.63 | 1:14.00 | |||||||
Nadja Jensen | 1996 | 38.28 | 1:52.28 | |||||||
Nicoline Rundstrøm | 1996 | 33.79 | 2:26.07 | |||||||
10 | Roskilde 2 Pigerne | 1997 | DGI Roskilde | 2:27.84 | ||||||
Diana Jacobsen | 1998 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Naya Hansen | 1997 | 37.55 | 1:14.08 | |||||||
Katrine Olsen | 1997 | 37.42 | 1:51.50 | |||||||
Hana Meanly Kristensen | 1997 | 36.34 | 2:27.84 | |||||||
11 | Nordjylland1 Gr 7 Piger | 1996 | DGI Nordjylland | 2:27.95 | ||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Mette H Larsen | 1997 | 34.49 | 1:11.31 | |||||||
Louise Vibæk | 1996 | 35.72 | 1:47.03 | |||||||
Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 40.92 | 2:27.95 | |||||||
12 | Sønderjylland 1 Gr 7 | 1996 | Dgi Sønderjylland | 2:29.54 | ||||||
Susanne Kjeldsen | 1996 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Elena Gass | 1996 | 38.59 | 1:16.38 | |||||||
Camilla Matthiesen | 1997 | 36.70 | 1:53.08 | |||||||
Jasmin Fasel | 1996 | 36.46 | 2:29.54 | |||||||
13 | Fynske Piger Gr. 7 H 1 | 1996 | DGI Fyn | 2:38.43 | ||||||
Lærke Bjerge | 1997 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Simone Sinding | 1996 | 44.06 | 1:20.97 | |||||||
Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 39.42 | 2:00.39 | |||||||
Victoria Kukulakis | 1997 | 38.04 | 2:38.43 | |||||||
14 | Pige 3 Gruppe 7 Dgi Sydøs | 1996 | DGI Sydøstjylland | 2:40.89 | ||||||
Sara H. Christensen | 1996 | 42.77 | 42.77 | |||||||
Mathilde L. Sørensen | 1996 | 34.39 | 1:17.16 | |||||||
Emma Karlsen | 1996 | 39.93 | 1:57.09 | |||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | 43.80 | 2:40.89 | |||||||
15 | Dgi Vsj Piger Hold 2 | 1996 | DGI Vestsjælland | 2:44.20 | ||||||
Anna Okkels | 1996 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 38.05 | 1:13.27 | |||||||
Regitse Sofie Larsen | 1997 | 37.64 | 1:50.91 | |||||||
Cecilie Pahuus Starck | 1998 | 53.29 | 2:44.20 | |||||||
16 | Dgi Sydvest Piger 1 Gr. 8 | 1996 | DGI Sydvest | 2:47.55 | ||||||
Frauke Sognstrup | 1998 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Anne Sophie Axel | 1998 | 44.28 | 1:24.58 | |||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 42.38 | 2:06.96 | |||||||
Julie B. Larsen | 1999 | 40.59 | 2:47.55 | |||||||
- | Storkbh Piger Gr 7 | 1996 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 1 Pigerne | 1997 | DGI Roskilde | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Isk 2 | 1996 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde Pigerne | 1996 | DGI Roskilde | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Afmeldt | 1996 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Pige 2 Gruppe 7 Dgi Sydøs | 1996 | DGI Sydøstjylland | DSQ | forkert årgang | |||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 38.63 | 38.63 | |||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 41.67 | 1:20.30 | |||||||
- | Shs - Tøserne | 1996 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.31 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:15 |