Results for DGI Landsmesterskab 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2010 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | DGI Vestsjælland | 39.54 | 1:23.35 | 2:06.42 | 2:47.21 | |||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | 40.10 | 1:22.88 | 2:06.48 | 2:49.01 | |||
3 | Lærke Rasmussen | 1997 | DGI Storstrømmen | 39.75 | 1:23.30 | 2:07.43 | 2:51.30 | |||
4 | Mia Møller | 1996 | DGI Sydøstjylland | 41.03 | 1:25.45 | 2:10.26 | 2:51.65 | |||
5 | Sandra Garlin | 1996 | DGI Vestsjælland | 41.60 | 1:25.02 | 2:10.18 | 2:54.26 | |||
6 | Josephine Sørensen | 1996 | DGI Sydvest | 40.99 | 1:25.69 | 2:11.86 | 2:54.69 | |||
7 | Johanne Juul Nielsen | 1996 | DGI Storstrømmen | 40.73 | 1:25.39 | 2:11.10 | 2:55.05 | |||
8 | Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 41.58 | 1:27.69 | 2:15.09 | 2:59.76 | |||
9 | Emma Krintel | 1996 | DGI Sydøstjylland | 43.55 | 1:30.94 | 2:19.52 | 3:03.86 | |||
10 | Louise B. Larsen | 1996 | DGI Sydvest | 45.22 | 1:35.90 | 2:26.85 | 3:12.74 | |||
11 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 44.43 | 1:34.33 | 2:24.38 | 3:13.10 | |||
12 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | DGI Midtjylland | 44.45 | 1:34.19 | 2:26.20 | 3:17.81 | |||
13 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 47.88 | 2:33.71 | 3:21.04 | 3:21.04 | |||
14 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | DGI Nordjylland | 48.63 | 1:41.44 | 2:33.68 | 3:21.33 | |||
15 | Christina Løth Andersen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 48.33 | 1:40.24 | 2:34.02 | 3:25.92 | |||
16 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 47.41 | 1:38.56 | 2:33.20 | 3:26.16 | |||
17 | Astrid Toft | 1997 | DGI Nordjylland | 53.96 | 1:52.67 | 2:52.99 | 3:49.75 | |||
18 | Kanita Doric | 1997 | DGI Fyn | 55.12 | 1:56.41 | 2:57.02 | 3:56.51 | |||
- | Josefine Kristensen | 1997 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
- | Lærke Bjerge | 1997 | DGI Fyn | DSQ | svømning på maven | |||||
- | Cecilie H Jensen | 1997 | DGI Storstrømmen | DSQ | fejl i vending | |||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | DGI Vestsjælland | 35.54 | 1:12.89 | 1:52.94 | 2:31.26 | |||
2 | Pia Nicolaisen | 1994 | DGI Vestsjælland | 35.81 | 1:14.60 | 1:54.89 | 2:34.60 | |||
3 | Camilla Andersen | 1995 | DGI Storstrømmen | 38.41 | 1:20.13 | 2:03.08 | 2:45.44 | |||
4 | Lise Meng | 1994 | DGI Fyn | 39.06 | 1:21.32 | 2:04.99 | 2:45.83 | |||
5 | Amalie B. Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 40.55 | 1:23.92 | 2:06.85 | 2:47.53 | |||
6 | Ida Danielsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 40.20 | 1:24.85 | 2:08.97 | 2:49.51 | |||
7 | Anne Beyer | 1995 | DGI Fyn | 40.09 | 1:23.65 | 2:08.44 | 2:50.64 | |||
8 | Mette Rasmussen | 1994 | DGI Sydvest | 40.34 | 1:24.53 | 2:09.17 | 2:52.55 | |||
9 | Simone Andersen | 1994 | DGI Storstrømmen | 40.40 | 1:25.25 | 2:11.55 | 2:55.16 | |||
10 | Christina Nielsen | 1995 | DGI Nordjylland | 43.55 | 1:29.01 | 2:13.55 | 2:55.93 | |||
11 | Louise Sander | 1995 | DGI Midtjylland | 42.58 | 1:29.45 | 2:16.76 | 3:00.75 | |||
12 | Janni Bach | 1994 | DGI Nordjylland | 43.41 | 1:28.46 | 2:15.28 | 3:00.88 | |||
13 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 43.95 | 1:32.26 | 2:21.55 | 3:09.03 | |||
14 | Sabine Gregersen | 1995 | DGI Nordjylland | 46.18 | 1:36.74 | 2:29.94 | 3:23.27 | |||
- | Malene Andersen | 1995 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Afbud | 1995 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Christensen | 1993 | Dgi Sønderjylland | 38.38 | 1:18.48 | 1:59.37 | 2:40.27 | |||
2 | Charlotte Jensen | 1992 | DGI Sydvest | 38.54 | 1:19.29 | 2:01.52 | 2:43.63 | |||
3 | Ea Jacobsen | 1991 | DGI Sydøstjylland | 41.99 | 1:27.74 | 2:15.48 | 3:00.44 | |||
4 | Charlotte Behrendtz | 1991 | Dgi Sønderjylland | 44.52 | 1:31.03 | 2:18.57 | 3:03.80 | |||
- | Nina Toft Kjer | 1992 | Dgi Sønderjylland | DSQ | Ej korrekt vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.31 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 19:20 |