Tulokset Sydbank Cup 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Cup | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 59.31 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.41 | ||||||
2 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 36.79 | ||||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.91 | ||||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 39.08 | ||||||
5 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 40.85 | ||||||
6 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 42.21 | ||||||
7 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.67 | ||||||
7 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 43.67 | ||||||
9 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 43.81 | ||||||
10 | Lidia Beyarslan | 2008 | Roskilde Svømning | 45.10 | ||||||
11 | Vita Nygaard Berg | 2008 | Roskilde Svømning | 45.34 | ||||||
12 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 47.33 | ||||||
13 | Kristine Porsborg Blach | 2009 | Kalundborg SK | 49.00 | ||||||
14 | Marie Lund Bro | 2008 | Roskilde Svømning | 49.38 | ||||||
15 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 54.67 | ||||||
16 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.12 | ||||||
- | Marie Meier Vestermann | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | Fremf. u vand SW 8.2 | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.28 | ||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 32.31 | ||||||
4 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 34.30 | ||||||
5 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 34.58 | ||||||
6 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.60 | ||||||
7 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 35.39 | ||||||
8 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 36.56 | ||||||
8 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.56 | ||||||
10 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.69 | ||||||
11 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.71 | ||||||
12 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.16 | ||||||
13 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 38.08 | ||||||
14 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 38.26 | ||||||
15 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 38.35 | ||||||
16 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.55 | ||||||
17 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.91 | ||||||
18 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 39.05 | ||||||
19 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.68 | ||||||
20 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.18 | ||||||
21 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.83 | ||||||
22 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 48.35 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.20 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.68 | ||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 30.80 | ||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.43 | ||||||
5 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.48 | ||||||
6 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 31.66 | ||||||
7 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 32.04 | ||||||
8 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 33.55 | ||||||
9 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.07 | ||||||
10 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.54 | ||||||
11 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.73 | ||||||
12 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.03 | ||||||
13 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 35.12 | ||||||
14 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.28 | ||||||
15 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.77 | ||||||
16 | Anne-Katrine S. Jensen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 41.32 | ||||||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 31.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:57 |