Results for Caroline af Ugglas knattesim 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2019 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 13åoy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ösmo Simsällskap | 2006 | Ösmo Simsällskap | 2:09.38 | ||||||
Meja Thunvall | 2006 | 15.37 | 31.56 | 31.56 | ||||||
Agnes Öhman | 2006 | 15.09 | 31.57 | 1:03.13 | ||||||
Alva Zander | 2006 | 17.50 | 36.40 | 1:39.53 | ||||||
Freja Vesterlund | 2006 | 13.99 | 29.85 | 2:09.38 | ||||||
2 | Upplands-Bro Simsällskap | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:12.47 | ||||||
Ebba Fors | 2006 | 15.75 | 32.13 | 32.13 | ||||||
Ellen Sundquist | 2006 | 15.01 | 31.61 | 1:03.74 | ||||||
Elin Söderlund | 2006 | 16.57 | 34.51 | 1:38.25 | ||||||
Elsa Kjellström | 2006 | 16.05 | 34.22 | 2:12.47 | ||||||
3 | Turebergs Simklubb Lag 1 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:14.98 | ||||||
Ebba Näsvall | 2006 | 15.24 | 31.34 | 31.34 | ||||||
Vera Popova | 2006 | 15.67 | 33.07 | 1:04.41 | ||||||
Lilian Holfve | 2007 | 16.77 | 34.89 | 1:39.30 | ||||||
Ida Söderlund | 2006 | 16.64 | 35.68 | 2:14.98 | ||||||
4 | Saltjöbadens IF | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:19.46 | ||||||
Ebba Kinnunen | 2006 | 15.70 | 33.65 | 33.65 | ||||||
Laura Midby | 2006 | 16.91 | 35.73 | 1:09.38 | ||||||
Ebba Gradevik-Laurell | 2006 | 17.48 | 37.39 | 1:46.77 | ||||||
Anna Kristiansson | 2007 | 15.54 | 32.69 | 2:19.46 | ||||||
5 | Danderyds Simförening | 2006 | Danderyds Sim | 2:20.57 | ||||||
Mikaela Erneholm | 2006 | 16.58 | 34.81 | 34.81 | ||||||
Agnes Arver | 2006 | 16.99 | 35.88 | 1:10.69 | ||||||
Hanna Wickström | 2007 | 16.59 | 35.07 | 1:45.76 | ||||||
Hanna Bolinder | 2006 | 16.20 | 34.81 | 2:20.57 | ||||||
6 | Turebergs Simklubb Lag 2 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:26.87 | ||||||
Selma Sjödin | 2006 | 17.20 | 35.81 | 35.81 | ||||||
Julia Marklund | 2006 | 16.21 | 34.06 | 1:09.87 | ||||||
Kajsa Elmqvist | 2007 | 19.00 | 41.16 | 1:51.03 | ||||||
Tencie Spoormaker | 2006 | 16.00 | 35.84 | 2:26.87 | ||||||
7 | SS04 Lag 3 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:32.41 | ||||||
Wilma Danielsson | 2006 | 17.47 | 36.61 | 36.61 | ||||||
Emma Klingh | 2006 | 18.72 | 40.03 | 1:16.64 | ||||||
Esther Hammes | 2006 | 17.17 | 38.21 | 1:54.85 | ||||||
Elise Blomström | 2006 | 17.86 | 37.56 | 2:32.41 | ||||||
8 | Turebergs Simklubb Lag 3 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:32.72 | ||||||
Klara Broms | 2006 | 18.05 | 37.59 | 37.59 | ||||||
Ella Omazic | 2007 | 19.05 | 40.45 | 1:18.04 | ||||||
Matilda Solén | 2007 | 18.45 | 38.22 | 1:56.26 | ||||||
Alicia Roman | 2006 | 16.77 | 36.46 | 2:32.72 | ||||||
9 | Ösmo Simsällskap Lag 2 | 2006 | Ösmo Simsällskap | 2:38.36 | ||||||
Ida Källman | 2006 | 18.34 | 39.31 | 39.31 | ||||||
Clara Köster | 2008 | 20.21 | 44.15 | 1:23.46 | ||||||
Saga Gustavsson | 2008 | 17.90 | 38.26 | 2:01.72 | ||||||
Amanda Rosborg | 2008 | 17.45 | 36.64 | 2:38.36 | ||||||
10 | SS04 Lag 4 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:47.99 | ||||||
Anna Gomez | 2007 | 19.60 | 40.99 | 40.99 | ||||||
Martha Hammes | 2008 | 20.02 | 43.61 | 1:24.60 | ||||||
Ella Lynch | 2007 | 19.53 | 41.75 | 2:06.35 | ||||||
Emilia Blomström | 2008 | 20.02 | 41.64 | 2:47.99 | ||||||
- | Turebergs Simklubb Lag 4 | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 18:35 |