Resultater for Hvidovre Medley Cup 4
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 29 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 20:49 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Sofie Skov | 2008 | 1:25.51 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
2 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 1:26.38 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.80 | |||||||||
3 | Ida Mathiesen | 2008 | 1:26.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.32 | |||||||||
4 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 1:31.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.78 | |||||||||
5 | Amalie Olsen | 2008 | 1:37.77 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:41.43 | |||||||||
6 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 1:39.03 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
7 | Carla Uhl | 2008 | 1:42.89 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:58.60 | |||||||||
8 | Ella Jakobsen | 2008 | 1:45.01 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:55.25 | |||||||||
9 | Lucca Helsinghof | 2008 | 1:46.53 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | India Høj Dresler | 2008 | 1:48.08 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:52.76 | |||||||||
11 | Emma Frederiksen | 2008 | 1:48.31 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Naja Kammann | 2008 | 1:51.45 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:53.27 | |||||||||
13 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 2:00.25 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:05.54 | |||||||||
14 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | 2:02.59 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:07.54 | |||||||||
- | Isabella B Bonde | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
- | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | DSQ | Ej berøring v 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.25 | |||||||||
- | Ella Trøstrup | 2008 | DSQ | En hånd ved 75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.39 | |||||||||
- | Freja Itenov | 2008 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.20 | |||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 1:31.85 | OD1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.65 | |||||||||
2 | Signe Skelvig | 2009 | 1:40.83 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:55.48 | |||||||||
3 | Sara Ljusheva | 2009 | 1:43.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
4 | Ella Strange | 2009 | 1:43.96 | MD2 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:45.19 | |||||||||
5 | Monique Haack | 2009 | 1:51.99 | OD2 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:52.92 | |||||||||
6 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 1:53.03 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.94 | |||||||||
7 | Caroline Milling | 2009 | 1:53.96 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:47.01 | |||||||||
8 | Emma Simonsen | 2009 | 1:56.97 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:56.26 | |||||||||
9 | Laura Storm Frimann | 2009 | 1:57.76 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:06.03 | |||||||||
10 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 2:04.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 2:06.51 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:56.20 | |||||||||
12 | Melissa Rosenquist | 2009 | 2:08.05 | MD2 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:16.08 | |||||||||
- | Belinda Flade Larsen | 2009 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
- | Linoy Bitton | 2009 | DSQ | Afsl på maven ved 50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | 1:42.08 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.27 | |||||||||
2 | Alberte F Petersen | 2010 | 1:43.96 | MD1 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:48.95 | |||||||||
3 | Nicoline Agergaard | 2010 | 1:44.51 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:49.31 | |||||||||
4 | Elisabeth Thastum | 2010 | 1:44.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.88 | |||||||||
5 | Ida Hansen | 2010 | 1:51.99 | OD1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.18 | |||||||||
6 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 1:53.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.38 | |||||||||
7 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 1:57.19 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:57.06 | |||||||||
8 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 1:59.76 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:24.50 | |||||||||
9 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 2:05.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
10 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | 2:07.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.40 | |||||||||
11 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 2:08.05 | MD1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.58 | |||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 1:31.85 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:33.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:49 |