Resultat för Hvidovre Medley Cup 4
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyngby Ms1 Piger 1 | 2008 | 2:36.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.92 | |||||||||
Wilma Berg | 2008 | 38.69 | 38.69 | |||||||
Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | |||||||||
Ida Mathiesen | 2008 | |||||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 2:36.07 | 2:36.07 | |||||||
2 | T3 Piger 1 | 2009 | 2:52.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.89 | |||||||||
Aimée Overby Traberg | 2009 | 40.33 | 40.33 | |||||||
Josephine S. Christensen | 2009 | |||||||||
Christiane Dreyer Riis | 2009 | |||||||||
Elisabeth Thastum | 2010 | 2:52.33 | 2:52.33 | |||||||
3 | Hvidovre 1 | 2008 | 2:56.33 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:02.83 | |||||||||
Anna Sofie Skov | 2008 | 42.07 | 42.07 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | |||||||||
Alberte F Petersen | 2010 | |||||||||
Ella Strange | 2009 | 2:56.33 | 2:56.33 | |||||||
4 | Lyngby Ms2 Piger | 2009 | 3:03.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:10.90 | |||||||||
Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | |||||||||
Emma Mollerup | 2009 | |||||||||
Maria Holstein Arnesen | 2010 | 3:03.63 | 3:03.63 | |||||||
5 | Sunswim Småpiger 1 | 2008 | 3:13.75 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Harff Laursen | 2008 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | |||||||||
Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | |||||||||
Monique Haack | 2009 | 3:13.75 | 3:13.75 | |||||||
6 | Hvidovre 2 | 2008 | 3:15.93 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:34.33 | |||||||||
Mikkeline Larsen | 2009 | 48.76 | 48.76 | |||||||
Emma Simonsen | 2009 | |||||||||
Amalie Olsen | 2008 | |||||||||
Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 3:15.93 | 3:15.93 | |||||||
7 | Triton Piger :) | 2008 | 3:34.40 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:27.01 | |||||||||
Helena Gagnér | 2008 | 45.03 | 45.03 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | |||||||||
Karoline Koch Juhl | 2009 | |||||||||
Sofia Lund Østergaard | 2009 | 3:34.40 | 3:34.40 | |||||||
8 | Hvidovre K4 Piger 1 | 2008 | 3:48.83 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Karla S Enevoldsen | 2010 | 51.47 | 51.47 | |||||||
Laura Sandgreen | 2008 | |||||||||
Vigga Harmens | 2010 | |||||||||
Melissa Rosenquist | 2009 | 3:48.83 | 3:48.83 | |||||||
- | Hvidovre K4 Piger 2 | 2009 | 3:19.19 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Agergaard | 2010 | 48.30 | 48.30 | |||||||
Zeline Helsen Lintrup | 2007 | |||||||||
Malea Rosa A Nunez | 2010 | |||||||||
Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 3:19.19 | 3:19.19 | |||||||
- | Lyngby Ms1 Piger 2 | 2008 | DSQ | asyn arme start | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.64 | |||||||||
Ellen Textor-Broch | 2009 | 44.35 | 44.35 | |||||||
Laura Emilie Hoegh | 2008 | |||||||||
- | T3 Piger 2 | 2009 | DSQ | en hånd v vending | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.69 | |||||||||
Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 47.88 | 47.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 2, 4X50m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | T3 Drenge 1 | 2008 | 2:46.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.33 | |||||||||
Albert Singer | 2008 | 46.25 | 46.25 | |||||||
David Bergmann | 2008 | |||||||||
Simon Nyhus | 2009 | |||||||||
Carl Hertel | 2009 | 2:46.84 | 2:46.84 | |||||||
2 | Lyngby Ms2 Drenge | 2008 | 2:49.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.96 | |||||||||
Frederik Salling | 2009 | 43.40 | 43.40 | |||||||
Sebastian Niemann Madsen | 2008 | |||||||||
Matti Lundin Brockdorff | 2010 | |||||||||
Gustav Kemplar | 2009 | 2:49.94 | 2:49.94 | |||||||
3 | Hvidovre 1 | 2007 | 2:58.56 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:56.10 | |||||||||
Sebastian K Olesen | 2008 | 43.67 | 43.67 | |||||||
Mathias B Mortensen | 2008 | |||||||||
Vitus Ketscher | 2009 | |||||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 2:58.56 | 2:58.56 | |||||||
4 | Sunswim Boys | 2007 | 3:23.58 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 54.81 | 54.81 | |||||||
Oscaar Opperfeldt | 2008 | |||||||||
Nick Nielsen | 2008 | |||||||||
Frederik Vedtofte | 2009 | 3:23.58 | 3:23.58 | |||||||
5 | Triton Drenge (: | 2008 | 3:38.18 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:53.78 | |||||||||
Marcus Albjerg | 2009 | 49.08 | 49.08 | |||||||
Mathias Drygaard | 2008 | |||||||||
Shai Bitton | 2008 | |||||||||
Silas Argueta Andersen | 2010 | 3:38.18 | 3:38.18 | |||||||
6 | Hvidovre K4 Drenge | 2009 | 4:10.76 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Storm Raagefelt | 2011 | 1:00.65 | 1:00.65 | |||||||
Benjamin K Olesen | 2011 | |||||||||
Elias Dridi | 2009 | |||||||||
Magnus Helleberg | 2009 | 4:10.76 | 4:10.76 | |||||||
- | T3 Drenge 2 | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.88 | |||||||||
Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 49.78 | 49.78 | |||||||
Frederik Billing | 2008 | |||||||||
Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Rønman | 2009 | 23.00 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Melissa Rosenquist | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Thastum | 2010 | 21.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.01 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 22.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.54 | |||||||||
3 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | 24.40 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.30 | |||||||||
4 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 24.87 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
5 | Saga Høgh | 2010 | 27.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Wiuf | 2008 | 19.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 21.00 | |||||||||
2 | Laust Madsen | 2008 | 20.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.00 | |||||||||
3 | Frederik Billing | 2008 | 22.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.00 | |||||||||
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | 19.57 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 20.51 | |||||||||
2 | August Spellerberg | 2009 | 20.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.13 | |||||||||
3 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 23.65 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
- | Manlio Pesci | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.03 | |||||||||
- | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.38 | |||||||||
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Raagefelt | 2011 | 26.13 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 28.40 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 21.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Hecht | 2008 | 29.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 22.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.00 | |||||||||
2 | Josephine S. Christensen | 2009 | 22.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.00 | |||||||||
3 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 23.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.00 | |||||||||
4 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 24.95 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 26.58 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sofia Lund Østergaard | 2009 | 31.20 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emma Mahs | 2009 | 38.64 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Thastum | 2010 | 24.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.67 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 26.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
3 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 26.66 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
4 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 29.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.38 | |||||||||
5 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | 36.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billing | 2008 | 24.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.00 | |||||||||
2 | Villum Alstrøm | 2008 | 24.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.00 | |||||||||
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Nyhus | 2009 | 24.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
2 | William Svane | 2009 | 25.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
3 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 27.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.34 | |||||||||
4 | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | 27.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.73 | |||||||||
5 | Magnus Helleberg | 2009 | 32.40 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
- | Manlio Pesci | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.00 | |||||||||
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adam Engsig-Karup | 2010 | 28.89 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 33.26 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Mathiesen | 2008 | 34.27 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 34.51 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
3 | Sophia Zøllner | 2008 | 35.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
4 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | 39.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.03 | |||||||||
5 | Sophie Harff Laursen | 2008 | 39.72 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
6 | Emma Frederiksen | 2008 | 40.59 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 46.20 | |||||||||
7 | India Høj Dresler | 2008 | 41.43 | MD1 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.23 | |||||||||
8 | Naja Kammann | 2008 | 41.51 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 41.84 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.54 | |||||||||
10 | Lucca Helsinghof | 2008 | 42.22 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 53.34 | |||||||||
11 | Carla Uhl | 2008 | 42.52 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.67 | |||||||||
12 | Ella Jakobsen | 2008 | 43.66 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Ella Trøstrup | 2008 | 47.07 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | 47.47 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Victoria Hecht | 2008 | 57.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.82 | |||||||||
- | Isabella B Bonde | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 35.81 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.20 | |||||||||
2 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 36.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.48 | |||||||||
3 | Emma Mollerup | 2009 | 39.44 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.50 | |||||||||
4 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 40.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.20 | |||||||||
5 | Sara Ljusheva | 2009 | 40.83 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
6 | Josephine S. Christensen | 2009 | 41.43 | MD2 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.70 | |||||||||
7 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 42.00 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
8 | Emma Simonsen | 2009 | 43.15 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 51.07 | |||||||||
9 | Monique Haack | 2009 | 46.02 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
10 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 46.46 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.33 | |||||||||
11 | Dicte Rønman | 2009 | 50.09 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofia Lund Østergaard | 2009 | 59.45 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.83 | |||||||||
- | Belinda Flade Larsen | 2009 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 54.07 | |||||||||
- | Linoy Bitton | 2009 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.19 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 44.76 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 46.02 | |||||||||
2 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 45.50 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.63 | |||||||||
3 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 47.39 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 58.94 | |||||||||
4 | Vigga Harmens | 2010 | 49.65 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.15 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 35.77 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laust Madsen | 2008 | 36.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
2 | Mathias Riis | 2008 | 36.90 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
3 | Sebastian K Olesen | 2008 | 37.44 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
4 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 38.97 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
5 | Eran Akar | 2008 | 39.38 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 48.39 | |||||||||
6 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 39.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.62 | |||||||||
7 | Holger Larsen | 2008 | 39.67 | MD2 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.85 | |||||||||
8 | Nick Nielsen | 2008 | 41.08 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 44.14 | |||||||||
9 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 44.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.76 | |||||||||
10 | Gustav Keldsen | 2008 | 47.09 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 54.08 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | 37.16 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
2 | Conrad Buhl | 2009 | 38.32 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
3 | Frederik Salling | 2009 | 39.67 | MD1 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
4 | Marcus Albjerg | 2009 | 40.52 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.01 | |||||||||
5 | Frederik Vedtofte | 2009 | 41.71 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
6 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 42.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.77 | |||||||||
7 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 43.89 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
8 | Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 44.70 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 47.53 | |||||||||
9 | Elias Dridi | 2009 | 47.27 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Helleberg | 2009 | 51.76 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 38.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
2 | Benjamin K Olesen | 2011 | 44.90 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 43.09 | |||||||||
3 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | 1:06.58 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Berg | 2008 | 37.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
2 | Anna Sofie Skov | 2008 | 39.64 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 40.20 | |||||||||
3 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 42.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.88 | |||||||||
4 | Amalie Olsen | 2008 | 44.85 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Gagnér | 2008 | 45.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.83 | |||||||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 50.10 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 54.60 | |||||||||
7 | Freja Itenov | 2008 | 50.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
8 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 51.25 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 57.88 | |||||||||
9 | Laura Sandgreen | 2008 | 54.05 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Hinchely | 2008 | 58.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.54 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 39.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
2 | Andrea Lage | 2009 | 45.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.93 | |||||||||
3 | Signe Skelvig | 2009 | 46.39 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 57.41 | |||||||||
4 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 49.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ella Strange | 2009 | 50.83 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
6 | Laura Storm Frimann | 2009 | 52.78 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Milling | 2009 | 53.46 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 48.88 | |||||||||
8 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 53.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.08 | |||||||||
- | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | DSQ | En hånd i afslutning | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.97 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Agergaard | 2010 | 44.89 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.31 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 45.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
3 | Elisabeth Thastum | 2010 | 49.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.18 | |||||||||
4 | Ida Hansen | 2010 | 55.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.43 | |||||||||
- | Alberte F Petersen | 2010 | DSQ | En hånd i afslutning | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.88 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 44.71 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Bonde | 2007 | 36.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
2 | Jacob Hwaiz | 2007 | 44.20 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Bergmann | 2008 | 35.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.83 | |||||||||
2 | Anton Wiuf | 2008 | 48.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.49 | |||||||||
3 | Buster Watkin | 2008 | 49.91 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.73 | |||||||||
4 | Villum Alstrøm | 2008 | 51.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.02 | |||||||||
5 | Frederik Billing | 2008 | 51.75 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.20 | |||||||||
6 | Jonas Bacher | 2008 | 52.01 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 55.86 | |||||||||
7 | Shai Bitton | 2008 | 1:04.22 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.05 | |||||||||
- | Albert Singer | 2008 | DSQ | en hånd ved afslutni | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Nyhus | 2009 | 40.53 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
2 | Vitus Ketscher | 2009 | 42.15 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 41.00 | |||||||||
3 | Arthur Nøddekær | 2009 | 47.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.17 | |||||||||
4 | Marcus Albjerg | 2009 | 52.45 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.36 | |||||||||
5 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 53.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.88 | |||||||||
6 | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | 54.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | 49.75 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.43 | |||||||||
2 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 1:05.72 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 1:32.12 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:44.18 | |||||||||
2 | Sophia Zøllner | 2008 | 1:34.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.59 | |||||||||
3 | Helena Gagnér | 2008 | 1:39.40 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.04 | |||||||||
4 | Sophie Harff Laursen | 2008 | 1:42.39 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.63 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 1:32.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.94 | |||||||||
2 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 1:36.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.71 | |||||||||
3 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 1:38.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.97 | |||||||||
4 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 1:46.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.68 | |||||||||
5 | Andrea Lage | 2009 | 1:46.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.28 | |||||||||
6 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 1:53.26 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.61 | |||||||||
- | Josephine S. Christensen | 2009 | DSQ | Ej fortsat bev 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.74 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 1:44.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.35 | |||||||||
2 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 1:57.47 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Bergmann | 2008 | 1:20.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.47 | |||||||||
2 | Sebastian K Olesen | 2008 | 1:35.30 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:34.58 | |||||||||
3 | Buster Watkin | 2008 | 1:39.35 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.50 | |||||||||
4 | Mathias Drygaard | 2008 | 1:44.43 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.97 | |||||||||
5 | Albert Singer | 2008 | 1:46.60 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.51 | |||||||||
6 | Julius Harald Blangsted | 2008 | 1:49.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.57 | |||||||||
- | Mathias Riis | 2008 | DSQ | Ej fortsat bev 75m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.47 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Kemplar | 2009 | 1:26.83 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vitus Ketscher | 2009 | 1:32.46 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:34.93 | |||||||||
3 | Carl Hertel | 2009 | 1:33.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.95 | |||||||||
4 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 1:41.02 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.60 | |||||||||
5 | Mathias Hald | 2009 | 1:41.06 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:58.76 | |||||||||
6 | William Svane | 2009 | 1:44.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.44 | |||||||||
7 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 1:47.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.90 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 1:35.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.95 | |||||||||
2 | Benjamin K Olesen | 2011 | 1:55.13 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | 2:16.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.63 | |||||||||
- | Adam Engsig-Karup | 2010 | DSQ | Ej berøring 25m | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 1:31.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.04 | |||||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 1:44.19 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.24 | |||||||||
3 | Ida Hinchely | 2008 | 1:54.09 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.29 | |||||||||
4 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 1:54.27 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:55.56 | |||||||||
5 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | 1:56.35 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.19 | |||||||||
6 | Laura Sandgreen | 2008 | 2:02.22 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 1:39.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.20 | |||||||||
2 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 1:41.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.19 | |||||||||
3 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 1:47.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.75 | |||||||||
4 | Emma Mollerup | 2009 | 1:49.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:51.08 | |||||||||
5 | Mikkeline Larsen | 2009 | 1:54.51 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:55.84 | |||||||||
6 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 2:00.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.85 | |||||||||
7 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 2:09.91 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:07.45 | |||||||||
8 | Linoy Bitton | 2009 | 2:31.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.91 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Hansen | 2010 | 1:52.81 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.62 | |||||||||
2 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 1:56.00 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.55 | |||||||||
3 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 2:02.08 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Bonde | 2007 | 1:35.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.51 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Bergmann | 2008 | 1:35.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
2 | Anton Wiuf | 2008 | 1:50.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.11 | |||||||||
3 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 1:52.26 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:49.88 | |||||||||
4 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 1:52.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.77 | |||||||||
5 | Shai Bitton | 2008 | 2:16.63 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.07 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | 1:37.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.48 | |||||||||
2 | Conrad Buhl | 2009 | 1:52.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.93 | |||||||||
3 | Frederik Salling | 2009 | 2:02.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.92 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | 2:02.40 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 29 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 20:49 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Sofie Skov | 2008 | 1:25.51 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
2 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 1:26.38 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.80 | |||||||||
3 | Ida Mathiesen | 2008 | 1:26.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.32 | |||||||||
4 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 1:31.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.78 | |||||||||
5 | Amalie Olsen | 2008 | 1:37.77 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:41.43 | |||||||||
6 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 1:39.03 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
7 | Carla Uhl | 2008 | 1:42.89 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:58.60 | |||||||||
8 | Ella Jakobsen | 2008 | 1:45.01 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:55.25 | |||||||||
9 | Lucca Helsinghof | 2008 | 1:46.53 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | India Høj Dresler | 2008 | 1:48.08 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:52.76 | |||||||||
11 | Emma Frederiksen | 2008 | 1:48.31 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Naja Kammann | 2008 | 1:51.45 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:53.27 | |||||||||
13 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 2:00.25 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:05.54 | |||||||||
14 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | 2:02.59 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:07.54 | |||||||||
- | Isabella B Bonde | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
- | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | DSQ | Ej berøring v 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.25 | |||||||||
- | Ella Trøstrup | 2008 | DSQ | En hånd ved 75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.39 | |||||||||
- | Freja Itenov | 2008 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.20 | |||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 1:31.85 | OD1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.65 | |||||||||
2 | Signe Skelvig | 2009 | 1:40.83 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:55.48 | |||||||||
3 | Sara Ljusheva | 2009 | 1:43.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
4 | Ella Strange | 2009 | 1:43.96 | MD2 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:45.19 | |||||||||
5 | Monique Haack | 2009 | 1:51.99 | OD2 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:52.92 | |||||||||
6 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 1:53.03 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.94 | |||||||||
7 | Caroline Milling | 2009 | 1:53.96 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:47.01 | |||||||||
8 | Emma Simonsen | 2009 | 1:56.97 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:56.26 | |||||||||
9 | Laura Storm Frimann | 2009 | 1:57.76 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:06.03 | |||||||||
10 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 2:04.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 2:06.51 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:56.20 | |||||||||
12 | Melissa Rosenquist | 2009 | 2:08.05 | MD2 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:16.08 | |||||||||
- | Belinda Flade Larsen | 2009 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
- | Linoy Bitton | 2009 | DSQ | Afsl på maven ved 50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | 1:42.08 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.27 | |||||||||
2 | Alberte F Petersen | 2010 | 1:43.96 | MD1 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:48.95 | |||||||||
3 | Nicoline Agergaard | 2010 | 1:44.51 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:49.31 | |||||||||
4 | Elisabeth Thastum | 2010 | 1:44.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.88 | |||||||||
5 | Ida Hansen | 2010 | 1:51.99 | OD1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.18 | |||||||||
6 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 1:53.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.38 | |||||||||
7 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 1:57.19 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:57.06 | |||||||||
8 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 1:59.76 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:24.50 | |||||||||
9 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 2:05.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
10 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | 2:07.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.40 | |||||||||
11 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 2:08.05 | MD1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.58 | |||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 1:31.85 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:33.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:49 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Hwaiz | 2007 | 1:35.59 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Bacher | 2008 | 1:44.66 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
2 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 1:46.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.45 | |||||||||
3 | Julius Harald Blangsted | 2008 | 1:48.25 | OD2 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:58.05 | |||||||||
4 | Holger Larsen | 2008 | 1:49.82 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.95 | |||||||||
5 | Gustav Keldsen | 2008 | 1:53.94 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Shai Bitton | 2008 | 2:00.03 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.57 | |||||||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Eran Akar | 2008 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:02.70 | |||||||||
- | Mathias B Mortensen | 2008 | DSQ | Arm forbi hofte i br | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:44.84 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | 1:31.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.28 | |||||||||
2 | Simon Nyhus | 2009 | 1:36.52 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.01 | |||||||||
3 | Carl Hertel | 2009 | 1:38.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.98 | |||||||||
4 | Frederik Vedtofte | 2009 | 1:42.45 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:51.18 | |||||||||
5 | Mathias Hald | 2009 | 1:44.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.56 | |||||||||
6 | William Svane | 2009 | 1:45.91 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
7 | August Spellerberg | 2009 | 1:48.25 | OD1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.03 | |||||||||
8 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 1:48.71 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.38 | |||||||||
9 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 1:48.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.63 | |||||||||
10 | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | 1:53.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
11 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 2:00.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Manlio Pesci | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Marcus Albjerg | 2009 | DSQ | Ej afsl på ryg 50m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | 1:45.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.70 | |||||||||
2 | Storm Raagefelt | 2011 | 2:24.70 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:30.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carla Uhl | 2008 | 21.18 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | India Høj Dresler | 2008 | 21.91 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Naja Kammann | 2008 | 22.43 | MD1 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Ella Jakobsen | 2008 | 22.43 | MD2 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Lucca Helsinghof | 2008 | 23.32 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | 25.02 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 26.40 | MD2 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Ella Trøstrup | 2008 | DSQ | 1 hånd ved afsl | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 18.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 18.87 | |||||||||
2 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 20.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.21 | |||||||||
3 | Josephine S. Christensen | 2009 | 21.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.90 | |||||||||
4 | Linoy Bitton | 2009 | 26.40 | MD1 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 26.84 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.20 | |||||||||
6 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 27.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.63 | |||||||||
7 | Emma Mahs | 2009 | 34.20 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 21.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.25 | |||||||||
2 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | 25.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
3 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 27.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.00 | |||||||||
4 | Vigga Harmens | 2010 | 28.26 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
5 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 29.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laust Madsen | 2008 | 18.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 20.77 | |||||||||
2 | Nick Nielsen | 2008 | 22.20 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Holger Larsen | 2008 | 22.90 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Gustav Keldsen | 2008 | 25.76 | MD1 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Eran Akar | 2008 | DSQ | Asynkron arm v start | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | DSQ | Asynkrone arme | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.96 | |||||||||
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Hertel | 2009 | 19.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 19.77 | |||||||||
2 | Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 21.07 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Svane | 2009 | 21.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.00 | |||||||||
4 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 22.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 22.01 | |||||||||
5 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 23.45 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Spellerberg | 2009 | 23.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.00 | |||||||||
7 | Elias Dridi | 2009 | 27.33 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 29.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.90 | |||||||||
- | Manlio Pesci | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 17.16 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 19.00 | |||||||||
2 | Andrea Lage | 2009 | 17.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 18.00 | |||||||||
3 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 19.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Saga Høgh | 2010 | 21.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 20, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Bergmann | 2008 | 14.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 15.00 | |||||||||
2 | Anton Wiuf | 2008 | 16.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 17.00 | |||||||||
3 | Buster Watkin | 2008 | 17.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 17.00 | |||||||||
4 | Frederik Billing | 2008 | 17.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 20.00 | |||||||||
5 | Villum Alstrøm | 2008 | 18.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 18.00 | |||||||||
6 | Albert Singer | 2008 | 18.87 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 19.00 | |||||||||
Løb 20, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 23.25 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Berg | 2008 | 40.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
2 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 42.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.71 | |||||||||
3 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | 47.47 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
4 | Freja Itenov | 2008 | 48.64 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.10 | |||||||||
5 | Ida Hinchely | 2008 | 49.97 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.42 | |||||||||
6 | Victoria Hecht | 2008 | 1:02.70 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.31 | |||||||||
- | Isabella B Bonde | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.96 | |||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 45.68 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
2 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 48.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
3 | Caroline Milling | 2009 | 48.33 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 48.61 | |||||||||
4 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 49.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.96 | |||||||||
5 | Mikkeline Larsen | 2009 | 50.03 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.31 | |||||||||
6 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 52.71 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.89 | |||||||||
7 | Linoy Bitton | 2009 | 59.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.52 | |||||||||
- | Belinda Flade Larsen | 2009 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | DSQ | Ej fort. bev. 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.59 | |||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 47.47 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.13 | |||||||||
2 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 47.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.93 | |||||||||
3 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 51.16 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 53.23 | |||||||||
4 | Ida Hansen | 2010 | 53.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.28 | |||||||||
5 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 55.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villum Alstrøm | 2008 | 48.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.97 | |||||||||
2 | Shai Bitton | 2008 | 54.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.33 | |||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Nyhus | 2009 | 41.91 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.09 | |||||||||
2 | Frederik Vedtofte | 2009 | 49.96 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 48.76 | |||||||||
3 | Marcus Albjerg | 2009 | 50.70 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.04 | |||||||||
4 | Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 52.84 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
5 | Elias Dridi | 2009 | 59.94 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Helleberg | 2009 | 1:00.91 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 55.26 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 46.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
2 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 46.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.55 | |||||||||
3 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 47.33 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 48.71 | |||||||||
4 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 47.64 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.13 | |||||||||
5 | Helena Gagnér | 2008 | 48.25 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.37 | |||||||||
6 | Anna Sofie Skov | 2008 | 48.27 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 48.68 | |||||||||
7 | Sophia Zøllner | 2008 | 49.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.90 | |||||||||
8 | Emma Frederiksen | 2008 | 55.21 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
9 | Sophie Harff Laursen | 2008 | 56.26 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 58.84 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 47.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.65 | |||||||||
2 | Monique Haack | 2009 | 58.94 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 57.31 | |||||||||
3 | Andrea Lage | 2009 | 1:00.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.70 | |||||||||
4 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 1:04.77 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Melissa Rosenquist | 2009 | 1:09.42 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
- | Bettina M. V. Olsen | 2009 | DSQ | 1 hånd v vending 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.79 | |||||||||
- | Dicte Rønman | 2009 | DSQ | Arm forb. hofte 40m | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Simonsen | 2009 | DSQ | Ej samt. berør. 25m | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 1:02.70 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 1:07.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Riis | 2008 | 51.32 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.78 | |||||||||
2 | Laust Madsen | 2008 | 51.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.39 | |||||||||
3 | Buster Watkin | 2008 | 55.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.49 | |||||||||
4 | Mathias B Mortensen | 2008 | 56.25 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 56.00 | |||||||||
5 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 1:00.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.93 | |||||||||
6 | Mathias Drygaard | 2008 | 1:03.40 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.59 | |||||||||
- | Albert Singer | 2008 | DSQ | Ej samt. berø 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Kemplar | 2009 | 48.59 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.45 | |||||||||
2 | Carl Hertel | 2009 | 52.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.37 | |||||||||
3 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 56.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
4 | August Spellerberg | 2009 | 59.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
5 | Marcus Albjerg | 2009 | 1:01.02 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.50 | |||||||||
6 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 1:17.20 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.31 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 55.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.27 | |||||||||
2 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 1:02.09 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.34 | |||||||||
3 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | 1:07.06 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.13 | |||||||||
4 | Storm Raagefelt | 2011 | 1:17.56 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 1:13.44 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
2 | Anna Sofie Skov | 2008 | 1:13.45 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | 1:13.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.49 | |||||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | 1:16.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.17 | |||||||||
5 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 1:17.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
6 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 1:25.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.82 | |||||||||
7 | Amalie Olsen | 2008 | 1:27.78 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:32.34 | |||||||||
8 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 1:28.69 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.91 | |||||||||
9 | Laura Sandgreen | 2008 | 1:46.52 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:44.28 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 1:21.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.73 | |||||||||
2 | Mikkeline Larsen | 2009 | 1:26.25 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:31.70 | |||||||||
3 | Ella Strange | 2009 | 1:32.39 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:46.96 | |||||||||
4 | Laura Storm Frimann | 2009 | 1:35.40 | MD1 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
5 | Signe Skelvig | 2009 | 1:36.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:42.73 | |||||||||
6 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 1:37.31 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.53 | |||||||||
7 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 1:37.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:44.82 | |||||||||
8 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 1:42.63 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:36.84 | |||||||||
9 | Emma Mahs | 2009 | 1:55.63 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:59.75 | |||||||||
10 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 1:56.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.90 | |||||||||
- | Sara Ljusheva | 2009 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.88 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | 1:29.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.32 | |||||||||
2 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 1:35.40 | MD2 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.95 | |||||||||
3 | Alberte F Petersen | 2010 | 1:36.60 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:36.94 | |||||||||
4 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 1:37.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.42 | |||||||||
5 | Nicoline Agergaard | 2010 | 1:38.97 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:40.32 | |||||||||
6 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 1:40.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.02 | |||||||||
7 | Elisabeth Thastum | 2010 | 1:40.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.88 | |||||||||
8 | Ida Hansen | 2010 | 1:41.47 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.51 | |||||||||
9 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 1:49.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.81 | |||||||||
10 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | 1:55.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.95 | |||||||||
11 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 1:58.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Bonde | 2007 | 1:16.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Hwaiz | 2007 | 1:23.58 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias B Mortensen | 2008 | 1:26.39 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.20 | |||||||||
2 | Jonas Bacher | 2008 | 1:30.81 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:33.18 | |||||||||
3 | Julius Harald Blangsted | 2008 | 1:34.34 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.95 | |||||||||
4 | Nick Nielsen | 2008 | 1:35.19 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.63 | |||||||||
5 | Shai Bitton | 2008 | 1:44.75 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.28 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | 1:21.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.37 | |||||||||
2 | Carl Hertel | 2009 | 1:26.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
3 | Simon Nyhus | 2009 | 1:28.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.73 | |||||||||
4 | Mathias Hald | 2009 | 1:29.95 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.95 | |||||||||
5 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 1:34.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.98 | |||||||||
6 | William Svane | 2009 | 1:35.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
7 | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | 1:36.59 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.85 | |||||||||
8 | August Spellerberg | 2009 | 1:42.90 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.26 | |||||||||
9 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 1:46.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.60 | |||||||||
- | Manlio Pesci | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.48 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | 1:33.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.21 | |||||||||
2 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 1:45.39 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.38 | |||||||||
3 | Adam Engsig-Karup | 2010 | 2:00.59 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:01.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Hinchely | 2008 | 4:05.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:02.09 | |||||||||
- | Helena Gagnér | 2008 | DSQ | Flere flyben v 125m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:49.57 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 3:19.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.97 | |||||||||
2 | Josephine S. Christensen | 2009 | 3:31.95 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.39 | |||||||||
3 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 3:44.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:54.52 | |||||||||
4 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 4:04.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.34 | |||||||||
- | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | DSQ | Ej fort. bev. 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:46.27 | |||||||||
- | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | DSQ | Rygl. eft vend. 175m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Mollerup | 2009 | DSQ | Ej fort. bev. 75m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 4:22.96 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vigga Harmens | 2010 | 4:50.65 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Bergmann | 2008 | 2:57.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.58 | |||||||||
2 | Laust Madsen | 2008 | 3:27.72 | MD2 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.00 | |||||||||
3 | Sebastian K Olesen | 2008 | 3:32.90 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
4 | Buster Watkin | 2008 | 3:38.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.70 | |||||||||
5 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 3:41.40 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Billing | 2008 | 3:42.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
7 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 3:44.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Villum Alstrøm | 2008 | 3:51.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:07.52 | |||||||||
9 | Albert Singer | 2008 | 3:58.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.00 | |||||||||
- | Anton Wiuf | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Conrad Buhl | 2009 | 3:32.64 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Salling | 2009 | DSQ | Ej ryglig v afsl | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.43 | |||||||||
- | Gustav Kemplar | 2009 | DSQ | Mavelig eft 75m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 1 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin K Olesen | 2011 | 4:25.40 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 29, 8X50m Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hvidovre | 1997 | 5:10.63 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:50.09 | |||||||||
Sebastian K Olesen | 2008 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Ella Strange | 2009 | |||||||||
Benjamin K Olesen | 2011 | |||||||||
Amalie Olsen | 2008 | |||||||||
Mathias B Mortensen | 2008 | |||||||||
Anna Sofie Skov | 2008 | |||||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | |||||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 5:10.63 | 5:10.63 | |||||||
2 | Lyngby Ms2 Mix | 2008 | 5:30.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 6:00.30 | |||||||||
Julius Harald Blangsted | 2008 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | |||||||||
Mathias Hald | 2009 | |||||||||
Freya Ploug Mattson | 2009 | |||||||||
Conrad Buhl | 2009 | |||||||||
Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | |||||||||
Konrad Falkenberg Lending | 2008 | |||||||||
Emma Mollerup | 2009 | 5:30.15 | 5:30.15 | |||||||
3 | Sunswim Mix Talent | 2008 | 5:54.41 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Emma Mahs | 2009 | |||||||||
Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | |||||||||
Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | |||||||||
Oliver Thøsing Skourup | 2010 | |||||||||
Frederik Vedtofte | 2009 | |||||||||
Caroline Milling | 2009 | |||||||||
Oscaar Opperfeldt | 2008 | 5:54.41 | 5:54.41 | |||||||
4 | Triton Matadormix | 2008 | 6:32.66 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:39.07 | |||||||||
Helena Gagnér | 2008 | |||||||||
Shai Bitton | 2008 | |||||||||
Bettina M. V. Olsen | 2009 | |||||||||
Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | |||||||||
Linoy Bitton | 2009 | |||||||||
Silas Argueta Andersen | 2010 | |||||||||
Victoria Hecht | 2008 | |||||||||
Marcus Albjerg | 2009 | 6:32.66 | 6:32.66 | |||||||
5 | Hvidovre K4 Mix | 2008 | 6:52.01 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Adam Engsig-Karup | 2010 | 54.96 | 54.96 | |||||||
Laura Sandgreen | 2008 | |||||||||
Elias Dridi | 2009 | |||||||||
Storm Raagefelt | 2011 | |||||||||
Malea Rosa A Nunez | 2010 | |||||||||
Magnus Helleberg | 2009 | |||||||||
Melissa Rosenquist | 2009 | |||||||||
Vigga Harmens | 2010 | 6:52.01 | 6:52.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:15 |