Resultater for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende bedste heat søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, DO - Indledende |
|
|
R |
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svøm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
15-04-2016 |
|
|
|
|
|
JR |
26.36 |
|
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød S |
DEN |
Beograd, Serbien |
|
09-07-2011 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.54 |
749 |
26.42 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.54 |
718 |
26.80 |
+0.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Schultz |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
696 |
27.08 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik O. Møller |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
651 |
27.69 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Udbye |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
644 |
27.78 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.84 |
638 |
27.87 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Bækgaard |
2000 |
Herlufsholm Svømmeklub |
+0.62 |
631 |
27.98 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
626 |
28.05 |
+1.63 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Eggers |
1999 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
623 |
28.09 |
+1.67 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Slagelse Svømmeklub |
+0.85 |
618 |
28.17 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Schmidt |
1999 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
609 |
28.31 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.59 |
601 |
28.43 |
+2.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
597 |
28.49 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
594 |
28.55 |
+2.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
592 |
28.58 |
+2.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.60 |
590 |
28.60 |
+2.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
583 |
28.72 |
+2.30 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
574 |
28.87 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
562 |
29.07 |
+2.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 07-04-2019 12:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2019 12:37.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|