Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 55.17 (280517) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 617 | 27.89 | 58.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.09 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 583 | 27.47 | 59.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.18 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 582 | 27.69 | 59.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.66 | |||||||||
4 | Frederik O. Møller | 1999 | 575 | 27.96 | 59.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.69 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 575 | 28.23 | 59.90 | |||||
H2Odense | 1:00.81 | |||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 574 | 26.67 | 59.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.34 | |||||||||
7 | André Iversen | 2001 | 550 | 28.71 | 1:00.77 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.72 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 542 | 29.22 | 1:01.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.53 | |||||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | 541 | 27.87 | 1:01.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.80 | |||||||||
10 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 507 | 28.28 | 1:02.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.41 | |||||||||
10 | Rasmus Petersen | 2002 | 507 | 28.37 | 1:02.45 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.77 | |||||||||
12 | Morten Baxter | 1996 | 484 | 29.72 | 1:03.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.33 | |||||||||
13 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 483 | 29.20 | 1:03.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.75 | |||||||||
14 | Gustav Stahl | 2002 | 453 | 28.63 | 1:04.84 | |||||
H2Odense | 1:01.47 | |||||||||
15 | Sander Linde | 2002 | 450 | 29.61 | 1:04.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
16 | Mads Stamholt | 2003 | 434 | 29.48 | 1:05.79 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:03.01 | |||||||||
17 | Jonathan Nejmann | 2004 | 370 | 32.56 | 1:09.34 | |||||
H2Odense | 1:08.94 | |||||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 366 | 32.04 | 1:09.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
19 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 357 | 32.38 | 1:10.21 | |||||
H2Odense | 1:06.91 | |||||||||
20 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 345 | 33.31 | 1:11.03 | |||||
Frem Odense | 1:07.67 | |||||||||
21 | Alex Fogt | 2004 | 336 | 33.27 | 1:11.64 | |||||
H2Odense | 1:12.58 | |||||||||
22 | Jonathan Bos | 1998 | 327 | 33.92 | 1:12.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.56 | |||||||||
23 | Vania Danilkin | 2004 | 316 | 33.68 | 1:13.13 | |||||
Kolding SK | 1:09.65 | |||||||||
24 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 315 | 33.43 | 1:13.16 | |||||
H2Odense | 1:14.28 | |||||||||
25 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 315 | 33.24 | 1:13.20 | |||||
Frem Odense | 1:11.34 | |||||||||
26 | Piotr Stadnicki | 2004 | 299 | 33.34 | 1:14.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.72 | |||||||||
27 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 297 | 34.42 | 1:14.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.01 | |||||||||
28 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 272 | 35.89 | 1:16.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.47 | |||||||||
29 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 268 | 34.77 | 1:17.23 | |||||
Bov IF | 1:19.63 | |||||||||
30 | Daniel Busk | 2005 | 267 | 34.36 | 1:17.36 | |||||
Kolding SK | 1:11.12 | |||||||||
31 | Philip H. Christensen | 2004 | 266 | 35.41 | 1:17.43 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
32 | Mathias Jørgensen | 2002 | 256 | 33.49 | 1:18.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.51 | |||||||||
33 | Noah Schou | 2005 | 235 | 35.74 | 1:20.63 | |||||
H2Odense | 1:28.78 | |||||||||
34 | Silas Plaetner | 2003 | 226 | 36.04 | 1:21.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.69 | |||||||||
35 | Valdemar Stahl | 2004 | 219 | 36.32 | 1:22.61 | |||||
H2Odense | 1:24.95 | |||||||||
36 | Oliver Londero | 2004 | 215 | 37.77 | 1:23.13 | |||||
Frem Odense | 1:19.24 | |||||||||
37 | Magnus Tranekjer | 2005 | 155 | 40.30 | 1:32.73 | |||||
H2Odense | 1:29.95 | |||||||||
38 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 123 | 44.84 | 1:39.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.93 | |||||||||
39 | Henrik Hansen | 2005 | 122 | 46.33 | 1:40.23 | |||||
Bov IF | 1:40.35 | |||||||||
40 | Tobias Hansen | 2005 | 101 | 46.69 | 1:46.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.08 | |||||||||
- | Alfred Feldskov | 2003 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:16.67 | |||||||||
- | Andreas Bui | 2000 | DNS | |||||||
H2Odense | 59.81 | |||||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | DSQ | brød eft15m v st | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:44 |