Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber grp. 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årg.mesterskaber gr1 | Udskriftsdato | 12 marts 2010 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup & Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 27.41 | ||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 27.59 | ||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.04 | ||||||
4 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 28.15 | ||||||
5 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 28.27 | ||||||
6 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.60 | ||||||
7 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 28.74 | ||||||
8 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.77 | ||||||
9 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.06 | ||||||
10 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.41 | ||||||
11 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.45 | ||||||
12 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 29.47 | ||||||
13 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 29.54 | ||||||
14 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.75 | ||||||
15 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 29.86 | ||||||
16 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.89 | ||||||
17 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.06 | ||||||
18 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.14 | ||||||
19 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.25 | ||||||
20 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 30.35 | ||||||
21 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.56 | ||||||
22 | Linea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.64 | ||||||
23 | Mie Bonè | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 30.72 | ||||||
24 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 30.97 | ||||||
25 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.01 | ||||||
26 | Leona Kenskov | 1996 | Herlev Svømning | 31.41 | ||||||
27 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.56 | ||||||
28 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.28 | ||||||
- | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.66 | ||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 27.66 | ||||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.01 | ||||||
4 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.14 | ||||||
5 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | Rønne Svømme Klub | 29.75 | ||||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 29.86 | ||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 30.26 | ||||||
8 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.29 | ||||||
9 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.33 | ||||||
10 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 30.37 | ||||||
11 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.42 | ||||||
12 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.53 | ||||||
13 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.62 | ||||||
14 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | ||||||
15 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.75 | ||||||
16 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.86 | ||||||
17 | Kristine Hammerum | 1997 | Svømmeklubben Laksen | 30.95 | ||||||
18 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 marts 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:34 |