Resultater for TYR Knatte Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 2 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Ryggsim Po 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
1:21.76 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
1:29.34 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.87 |
|
1:30.63 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.87 |
|
1:33.57 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:34.20 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:35.49 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
1:37.43 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
1:37.77 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.94 |
|
1:37.94 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:38.31 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:40.67 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
1:43.28 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Sagelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
1:44.11 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
1:44.72 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.89 |
|
1:48.69 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
1:49.01 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Österlund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
1:50.60 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.89 |
|
1:56.93 |
+39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
1:59.48 |
+42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Nybling |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
|
2:06.21 |
+49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roy Hjort Mowitz |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stefan Björklund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 18:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Ryggsim Po 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
|
1:22.72 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Bjällås |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.77 |
|
1:25.92 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
|
1:28.08 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Lundberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
1:31.94 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.93 |
|
1:33.09 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
1:35.28 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Sjögren |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.89 |
|
1:35.29 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
|
1:35.77 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Steven Javier Perez Cevallos |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:41.43 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Öst |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
1:41.46 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Chiu |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
1:42.33 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilgot Blanck |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
|
1:44.21 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
|
1:44.63 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Shatkus |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:45.03 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:46.38 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Konstantinos Georgiadis Thris |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
|
1:47.69 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:47.72 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Wu |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
|
1:50.60 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
1:51.48 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristian Kasper |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
|
1:51.82 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mose Grafström |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
1:59.54 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olle Kaas |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.18 |
|
2:04.96 |
+42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
hugo krogstrand |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Japheth Shewa |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Isaksson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Alterius |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 18:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 18:09:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|