Results for Viking Line -uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:18 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eemeli Varonen | 2009 | 170 | 37.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.96 | |||||||||
2 | Hannes Heino | 2009 | 149 | 39.43 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.71 | |||||||||
3 | Niilo Lappalainen | 2011 | 149 | 39.44 | ||||||
Nokian Pyry | 42.29 | |||||||||
4 | Miska Käär | 2009 | 121 | 42.24 | ||||||
Raision Urheilijat | 53.57 | |||||||||
5 | Eetu Ääri | 2010 | 113 | 43.19 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 44.10 | |||||||||
6 | Aarni Sonkkila | 2009 | 101 | 44.81 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 48.49 | |||||||||
7 | Vilho Haikonen | 2009 | 97 | 45.49 | ||||||
Salon Uimarit | 46.84 | |||||||||
8 | Lauri Maijala | 2009 | 96 | 45.57 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Jesse Rinne | 2010 | 45 | 58.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.84 | |||||||||
10 | Aatos Courtiol Lummaa | 2010 | 38 | 1:01.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Eliel Fey | 2010 | 17 | 1:20.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Aarne Lehtonen | 2009 | 16 | 1:22.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.12 | |||||||||
- | Eino Rantala | 2011 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Kolhi | 2009 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 55.37 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 200 | 35.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.11 | |||||||||
2 | Daniel Przado | 2008 | 178 | 37.17 | ||||||
Rauman Uimaseura | 39.22 | |||||||||
3 | Erik Constable | 2008 | 160 | 38.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.76 | |||||||||
4 | Oiva Saarinen | 2008 | 154 | 38.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.41 | |||||||||
5 | Niklas Honkanen | 2008 | 153 | 39.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.47 | |||||||||
6 | Matias Rauhala | 2008 | 130 | 41.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.67 | |||||||||
7 | Benjamin Milovanov | 2008 | 127 | 41.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.65 | |||||||||
8 | Jan Virransuo | 2008 | 114 | 43.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Topi Heinonen | 2008 | 112 | 43.26 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 46.80 | |||||||||
10 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 111 | 43.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.42 | |||||||||
11 | Frans Sagulin | 2008 | 98 | 45.32 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.79 | |||||||||
12 | Jasper Pihlava | 2008 | 90 | 46.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.21 | |||||||||
13 | Urho Kouvonen | 2008 | 67 | 51.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.28 | |||||||||
14 | Jonas Saari | 2008 | 39 | 1:01.29 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Roope Rantanen | 2008 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.63 | |||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 592 | 24.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.77 | |||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 569 | 25.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.89 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 548 | 25.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.17 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 544 | 25.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.17 | |||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 534 | 25.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.14 | |||||||||
6 | Tatu Hörkkö | 2001 | 522 | 25.96 | ||||||
Uinti Tampere | 25.05 | |||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 518 | 26.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.71 | |||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 503 | 26.29 | ||||||
Octopus Lohja | 26.30 | |||||||||
8 | Ossi Kleimola | 2001 | 503 | 26.29 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.03 | |||||||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | 498 | 26.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.05 | |||||||||
11 | Elias Laine | 2002 | 498 | 26.38 | ||||||
TaTu Tampere | 25.92 | |||||||||
12 | Tuomas Toppinen | 2005 | 495 | 26.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.79 | |||||||||
13 | Joona Korhonen | 2000 | 493 | 26.46 | ||||||
Uinti Tampere | 26.35 | |||||||||
14 | Visa Kotiniitty | 2003 | 487 | 26.56 | ||||||
Uinti Tampere | 28.61 | |||||||||
15 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 479 | 26.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.65 | |||||||||
16 | Konsta Kallio | 2004 | 456 | 27.16 | ||||||
Uinti Tampere | 27.31 | |||||||||
17 | Mikael Jokinen | 2001 | 452 | 27.23 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 27.21 | |||||||||
18 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 450 | 27.28 | ||||||
Salon Uimarit | 27.36 | |||||||||
19 | Aleksi Nissilä | 2001 | 445 | 27.38 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 27.37 | |||||||||
20 | Arttu Mäenpää | 2003 | 443 | 27.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.87 | |||||||||
21 | Leevi Korpinen | 2001 | 442 | 27.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.39 | |||||||||
22 | Pavel Pankratov | 2004 | 423 | 27.84 | ||||||
TaTu Tampere | 26.86 | |||||||||
23 | Jeremia Varonen | 2004 | 417 | 27.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.78 | |||||||||
24 | Daniel Ruotsi | 2002 | 378 | 28.90 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.03 | |||||||||
25 | Tatu Kunttila | 2003 | 378 | 28.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.94 | |||||||||
26 | Aapo Huhti | 2003 | 372 | 29.07 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 28.02 | |||||||||
27 | Matias Gustafsson | 2002 | 370 | 29.11 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.04 | |||||||||
28 | Lassi Walden | 2004 | 363 | 29.29 | ||||||
Uinti Tampere | 30.12 | |||||||||
29 | Julius Sandelin | 2005 | 361 | 29.36 | ||||||
Rauman Uimaseura | 30.76 | |||||||||
30 | Atte Nieminen | 2004 | 346 | 29.76 | ||||||
TaTu Tampere | 29.27 | |||||||||
31 | Eero Mäenpää | 2005 | 345 | 29.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.57 | |||||||||
32 | Jasper Oikarainen | 2005 | 344 | 29.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.10 | |||||||||
33 | Lenni Lehtonen | 2004 | 341 | 29.91 | ||||||
Uinti Tampere | 29.53 | |||||||||
34 | Aarni Linderborg | 2005 | 336 | 30.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.78 | |||||||||
35 | Kasper Kainonen | 2005 | 335 | 30.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.78 | |||||||||
36 | Luka Laaksonen | 2005 | 328 | 30.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.81 | |||||||||
37 | Lauri Mäkinen | 2004 | 323 | 30.46 | ||||||
Uinti Tampere | 30.39 | |||||||||
38 | Veikka Leväsalo | 2005 | 322 | 30.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.35 | |||||||||
39 | Elias Laine | 2003 | 312 | 30.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.93 | |||||||||
40 | Onni Pajumäki | 2004 | 311 | 30.85 | ||||||
Uinti Tampere | 31.50 | |||||||||
41 | Jan Byskov | 2004 | 303 | 31.10 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 30.84 | |||||||||
42 | Santeri Ahinko | 2004 | 298 | 31.28 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 31.17 | |||||||||
43 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 290 | 31.56 | ||||||
Uinti Tampere | 32.18 | |||||||||
44 | Aaro Törnström | 2006 | 289 | 31.62 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.34 | |||||||||
45 | Alex Lehtola | 2005 | 288 | 31.63 | ||||||
Uinti Tampere | 31.57 | |||||||||
46 | Matias Kotilainen | 2006 | 285 | 31.76 | ||||||
Salon Uimarit | 33.34 | |||||||||
47 | Veeti Valdolin | 2005 | 284 | 31.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.08 | |||||||||
48 | Oliver Jokinen | 2005 | 256 | 32.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.26 | |||||||||
49 | Casper Leo | 2004 | 256 | 32.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.30 | |||||||||
50 | Einari Palmu | 2004 | 239 | 33.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.03 | |||||||||
51 | Mikko Ääri | 1979 | 229 | 34.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.24 | |||||||||
52 | Severi Muje | 2005 | 215 | 34.90 | ||||||
TaTu Tampere | 35.62 | |||||||||
53 | Aaron Hannula | 2005 | 173 | 37.52 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 39.03 | |||||||||
54 | Rasmus Jewander | 2002 | 172 | 37.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.41 | |||||||||
55 | Niko Visuri | 2007 | 163 | 38.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.29 | |||||||||
56 | Juho Erkkilä | 2004 | 135 | 40.71 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 44.26 | |||||||||
57 | Marco Lusenius | 2007 | 135 | 40.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.14 | |||||||||
58 | Robert Pukki | 2007 | 132 | 40.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.07 | |||||||||
59 | Mikko Salmi | 2007 | 121 | 42.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 42.02 | |||||||||
60 | Juko Kinnunen | 1999 | 105 | 44.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.41 | |||||||||
61 | Otto Anttila | 2007 | 97 | 45.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.40 | |||||||||
62 | Lauri Kirjonen | 2007 | 93 | 46.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.63 | |||||||||
63 | Oliver Rautala | 2007 | 74 | 49.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.01 | |||||||||
64 | Juuso Silfver | 2007 | 62 | 52.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.92 | |||||||||
- | Felix Kandolin | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 32.40 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuel Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:18 |