Results for KVIK Årgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | KVIK rgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2010 | |||
Stvne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangr | Svmmeklubben KVIK Kastrup |
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Indledende 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | 1:15.18 | |||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.47 | 1:17.46 | |||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Freningen Trelleborg Kappsim | 38.24 | 1:21.58 | |||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | Freningen Trelleborg Kappsim | 38.31 | 1:23.00 | |||||
5 | Freyja Grubb Jensen | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 42.19 | 1:24.99 | |||||
6 | Anna Svensson-Fehr | 2000 | Freningen Trelleborg Kappsim | 40.80 | 1:27.32 | |||||
7 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svmning | 41.22 | 1:28.87 | |||||
8 | Line Fensten Jrgensen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 41.77 | 1:29.13 | |||||
9 | Sandra Lendt | 2000 | Freningen Trelleborg Kappsim | 42.88 | 1:31.75 | |||||
10 | Ida Sofie Goldschmidt | 2001 | Herlev Svmning | 50.69 | 1:49.75 | |||||
- | Sofie Brgger | 2000 | Dragr Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Indledende 11 - 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Kge Svmmeklub | 31.33 | 1:04.31 | |||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Kge Svmmeklub | 32.34 | 1:06.89 | |||||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | 1:07.96 | |||||
4 | Josephine Holm | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.28 | 1:09.29 | |||||
5 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 32.75 | 1:09.62 | |||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Svmmeklubben MK 31 | 33.63 | 1:10.59 | |||||
7 | Ida Henriksen | 1998 | Kge Svmmeklub | 33.80 | 1:11.13 | |||||
8 | Anna Chukwunonso Eze | 1998 | Sundfelag Akraness | 33.12 | 1:11.18 | |||||
9 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.79 | 1:11.45 | |||||
10 | Chamie Kann | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.68 | 1:11.58 | |||||
11 | Astrid Delin | 1999 | Kge Svmmeklub | 34.81 | 1:11.66 | |||||
12 | Birna Sjfn Ptursdttir | 1998 | Sundfelag Akraness | 34.81 | 1:11.84 | |||||
13 | Amanda Hjberg | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 34.43 | 1:12.01 | |||||
14 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 1:12.67 | 1:12.67 | |||||
15 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svmmeklub | 36.25 | 1:14.11 | |||||
16 | Jla Bjrk Gunnarsdttir | 1998 | Sundfelag Akraness | 34.82 | 1:14.96 | |||||
17 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svmmeklub | 37.27 | 1:15.87 | |||||
18 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 35.35 | 1:15.91 | |||||
19 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 36.20 | 1:16.01 | |||||
20 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 36.28 | 1:16.71 | |||||
21 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 36.12 | 1:17.02 | |||||
22 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 36.60 | 1:17.19 | |||||
23 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragr Svmmeklub | 35.90 | 1:17.70 | |||||
24 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.68 | 1:17.78 | |||||
25 | Natacha Bergmann | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.51 | 1:18.21 | |||||
26 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 37.53 | 1:18.40 | |||||
27 | Yrsa Katrn Karlsdttir | 1998 | Sundfelag Akraness | 37.28 | 1:18.53 | |||||
28 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svmmeklub | 37.77 | 1:18.64 | |||||
29 | Christina Vier Tttrup | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 36.84 | 1:19.06 | |||||
30 | Lea Sgaard | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 38.04 | 1:19.18 | |||||
31 | Rikke Knudsen | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.87 | 1:19.48 | |||||
32 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 37.44 | 1:19.79 | |||||
33 | Alberte Gertz Pedersen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 37.82 | 1:19.92 | |||||
34 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svmmeklub | 39.88 | 1:19.96 | |||||
35 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 38.33 | 1:20.14 | |||||
36 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svmning | 37.98 | 1:20.36 | |||||
37 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 38.46 | 1:20.56 | |||||
38 | Nadja Warming | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 37.54 | 1:20.65 | |||||
39 | Magalena Lra Sigurard | 1998 | Sundfelag Akraness | 38.67 | 1:21.12 | |||||
40 | Celina Lohmann | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 39.46 | 1:21.55 | |||||
41 | Linda Mara Rgnvaldsdtt | 1998 | Sundfelag Akraness | 39.60 | 1:21.67 | |||||
42 | Emilie Neumann | 1998 | Dragr Svmmeklub | 38.04 | 1:22.06 | |||||
43 | Emma Maage | 1999 | GI-40 Hermes | 39.31 | 1:22.39 | |||||
44 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 37.78 | 1:23.00 | |||||
45 | Tania Berry | 1998 | Dragr Svmmeklub | 39.70 | 1:24.50 | |||||
46 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svmning | 41.19 | 1:25.03 | |||||
47 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 39.17 | 1:26.29 | |||||
48 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svmning | 43.09 | 1:27.64 | |||||
49 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svmmeklub | 1:29.19 | 1:29.19 | |||||
50 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 42.47 | 1:29.84 | |||||
51 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 42.64 | 1:30.50 | |||||
52 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 42.79 | 1:30.72 | |||||
53 | Gun Rs Jnsdttir | 1998 | Sundfelag Akraness | 45.72 | 1:34.08 | |||||
54 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svmning | 45.47 | 1:38.07 | |||||
55 | Sara Katrn Benediktsdtt | 1998 | Sundfelag Akraness | 46.18 | 1:38.29 | |||||
56 | strs Saga Bjarkadttir | 1998 | Sundfelag Akraness | 1:39.74 | 1:39.74 | |||||
57 | Emma Nrgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svmmeklub | 48.88 | 1:43.00 | |||||
58 | Thelma Bjrk Jnsdttir | 1998 | Sundfelag Akraness | 1:50.58 | 1:50.58 | |||||
- | Emilie Strm | 1998 | Dragr Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Katharina Lind Andersen | 1998 | Slagelse Svmmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Indledende 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Daniella Bender | 1996 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | 1:02.02 | |||||
2 | Line Kjr | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.95 | 1:02.39 | |||||
3 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svmning | 1:02.92 | 1:02.92 | |||||
4 | Louise Mller Jessen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 30.79 | 1:03.53 | |||||
5 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 30.97 | 1:03.94 | |||||
6 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 31.46 | 1:04.58 | |||||
7 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svmmeklub | 32.31 | 1:05.46 | |||||
8 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 31.64 | 1:05.47 | |||||
9 | Rikke Blemholt | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 30.98 | 1:05.51 | |||||
10 | Iben Grundtvig | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.53 | 1:05.55 | |||||
11 | Emilie Eskildsen | 1997 | Kge Svmmeklub | 31.61 | 1:05.78 | |||||
12 | Sofie Srensen | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 31.36 | 1:05.82 | |||||
13 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.23 | 1:06.05 | |||||
14 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svmmeklub | 32.08 | 1:06.98 | |||||
15 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svmning | 32.98 | 1:07.40 | |||||
16 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svmmeklub | 32.16 | 1:07.53 | |||||
17 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 31.97 | 1:07.67 | |||||
18 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svmmeklub | 31.81 | 1:07.82 | |||||
19 | Hannah Nissen | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.61 | 1:07.97 | |||||
20 | Leona Kenskov | 1996 | Herlev Svmning | 31.81 | 1:08.23 | |||||
21 | Signe Nielsen | 1996 | Lyngby Svmmeklub | 32.57 | 1:08.36 | |||||
22 | Lrke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 33.01 | 1:08.55 | |||||
23 | Anja Hansen | 1997 | Svmmeklubben MK 31 | 32.89 | 1:08.62 | |||||
24 | Linda Aaen | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.06 | 1:09.14 | |||||
25 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 33.34 | 1:09.33 | |||||
26 | Cirkeline sterby | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 33.62 | 1:10.15 | |||||
27 | Laura hlenschlaeger | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.42 | 1:10.90 | |||||
28 | Anna Gade | 1996 | Herlev Svmning | 34.67 | 1:11.29 | |||||
29 | Slrn Sigurrsdttir | 1997 | Sundfelag Akraness | 1:11.74 | 1:11.74 | |||||
30 | Helene Dahl | 1996 | Dragr Svmmeklub | 35.12 | 1:11.99 | |||||
31 | Martine Mrck Taagholt | 1997 | Farum Svmmeklub | 35.38 | 1:12.00 | |||||
32 | Rikke Jrner | 1996 | Farum Svmmeklub | 34.29 | 1:12.12 | |||||
33 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.03 | 1:12.31 | |||||
34 | Tina Krume | 1997 | Farum Svmmeklub | 33.57 | 1:12.55 | |||||
35 | Cecilie Christensen | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.68 | 1:12.88 | |||||
36 | Siri Christensen | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.77 | 1:13.18 | |||||
37 | Sascha Hartwig | 1996 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 35.33 | 1:13.58 | |||||
38 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragr Svmmeklub | 35.70 | 1:14.14 | |||||
39 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svmmeklub | 36.63 | 1:15.34 | |||||
40 | Simone H. Nordfast | 1996 | Slagelse Svmmeklub | 36.05 | 1:15.35 | |||||
41 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svmmeklub | 37.50 | 1:18.09 | |||||
42 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svmmeklub | 39.71 | 1:22.94 | |||||
43 | Jhanna Grta Hafsteinsd | 1997 | Sundfelag Akraness | 40.53 | 1:23.12 | |||||
44 | Simone Hallig | 1997 | Slagelse Svmmeklub | 40.74 | 1:25.16 | |||||
45 | Sofie Jensen | 1997 | Slagelse Svmmeklub | 40.35 | 1:27.91 | |||||
46 | Laufey Mara Vilhelmsdtt | 1996 | Sundfelag Akraness | 48.13 | 1:44.13 | |||||
- | Freja S. Jrgensen | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 |
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:01 |