Resultater for Dronning Dorothea Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 10
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2019 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | 424 | 29.57 | ||||||
H2Odense | 30.58 | |||||||||
2 | Mads Stamholt | 2003 | 420 | 29.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.89 | |||||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 385 | 30.54 | ||||||
Kolding SK | 30.39 | |||||||||
3 | Mattias Hansen | 2003 | 385 | 30.54 | ||||||
Kolding SK | 32.12 | |||||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | 344 | 31.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.93 | |||||||||
6 | Mathias Jørgensen | 2002 | 333 | 32.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.59 | |||||||||
7 | Silas Hansen | 2002 | 255 | 35.03 | ||||||
Kolding SK | 37.04 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 378 | 30.71 | ||||||
DeltaSwim | 30.43 | |||||||||
2 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 311 | 32.79 | ||||||
Kolding SK | 33.36 | |||||||||
3 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 272 | 34.29 | ||||||
DeltaSwim | 41.20 | |||||||||
4 | Louie Hermansen | 2004 | 266 | 34.51 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.47 | |||||||||
5 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 262 | 34.72 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.62 | |||||||||
6 | Alex Baes Maidens | 2004 | 258 | 34.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.77 | |||||||||
7 | Rasmus Kabel | 2004 | 245 | 35.50 | ||||||
Kolding SK | 36.12 | |||||||||
8 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 183 | 39.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.60 | |||||||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 37.67 | |||||||||
- | Nicholas Simson | 2005 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.75 | |||||||||
- | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Kolding SK | 48.50 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 259 | 34.82 | ||||||
DeltaSwim | 36.19 | |||||||||
2 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 159 | 40.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.40 | |||||||||
3 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 149 | 41.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
4 | Tristan Bjerre | 2007 | 142 | 42.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
5 | Bastian Ladekjær | 2007 | 138 | 42.95 | ||||||
DeltaSwim | 50.98 | |||||||||
6 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 125 | 44.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.49 | |||||||||
7 | Storm Emil Weltström | 2007 | 119 | 45.05 | ||||||
Kolding SK | 48.92 | |||||||||
8 | Simon Juel | 2006 | 116 | 45.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.42 | |||||||||
9 | Andreas Nygaard Skødt | 2006 | 115 | 45.63 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 51.13 | |||||||||
10 | Phillip Thomsen | 2007 | 112 | 46.03 | ||||||
DeltaSwim | 54.79 | |||||||||
11 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 97 | 48.22 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
12 | Simon Frisk Lund | 2007 | 85 | 50.49 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 56.29 | |||||||||
13 | Elias Piessenberger | 2006 | 82 | 50.94 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 57.79 | |||||||||
14 | Issa Dawoud | 2006 | 81 | 51.29 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 61 | 56.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.39 | |||||||||
- | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.32 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | 149 | 41.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.97 | |||||||||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 133 | 43.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.32 | |||||||||
3 | Oliver Søe | 2009 | 111 | 46.11 | ||||||
DeltaSwim | 45.98 | |||||||||
4 | Hektor Bjerre | 2008 | 108 | 46.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.76 | |||||||||
5 | Alexander Fræhr Piihl | 2008 | 94 | 48.74 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 92 | 49.21 | ||||||
Kolding SK | 50.54 | |||||||||
7 | Asger Juel | 2009 | 34 | 1:08.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Christoffer Breinholt | 2011 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |