Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 11.00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:22 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lea Moesgaard |
1998 |
|
452 |
1:15.86 |
2:36.54 |
3:55.86 |
|
5:10.36 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christina Blaaberg |
1998 |
|
379 |
1:16.79 |
2:40.49 |
4:05.72 |
|
5:29.11 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
|
347 |
1:21.03 |
2:46.82 |
4:14.27 |
|
5:38.91 |
|
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katrine Ejby |
1998 |
|
302 |
1:24.43 |
2:55.89 |
4:28.18 |
|
5:55.02 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
292 |
1:23.95 |
2:55.09 |
4:27.05 |
|
5:59.29 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Nautrup Pedersen |
1998 |
|
289 |
1:24.80 |
2:57.42 |
4:29.30 |
|
6:00.34 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gry Nicolaisen |
1998 |
|
282 |
1:24.86 |
2:57.62 |
4:30.08 |
|
6:03.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Turin |
1998 |
|
275 |
1:25.20 |
2:56.86 |
4:30.78 |
|
6:06.21 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camilla Mikkelsen |
1998 |
|
272 |
1:26.34 |
2:59.30 |
4:33.32 |
|
6:07.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alberte Bjerregaard Slot |
1998 |
|
267 |
1:24.98 |
3:00.23 |
4:37.52 |
|
6:09.98 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Andresen Ravn |
1998 |
|
265 |
1:24.00 |
2:58.31 |
4:35.58 |
|
6:10.90 |
|
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicoline N. Pontopidan |
1998 |
|
262 |
1:27.96 |
3:05.04 |
4:39.29 |
|
6:12.32 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gizem Øzkan |
1998 |
|
242 |
1:26.45 |
3:05.80 |
4:44.90 |
|
6:22.16 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Nielsen |
1998 |
|
226 |
1:32.04 |
3:13.65 |
4:56.32 |
|
6:31.40 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Hyldgaard |
1998 |
|
226 |
1:32.10 |
3:13.94 |
4:56.00 |
|
6:31.42 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
341 |
1:19.33 |
2:48.53 |
4:17.73 |
|
5:40.91 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanne Carr |
1999 |
|
339 |
1:18.97 |
2:47.83 |
4:16.85 |
|
5:41.55 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
321 |
1:21.76 |
2:49.61 |
4:19.24 |
|
5:47.88 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Morsing |
1999 |
|
286 |
1:22.93 |
2:57.39 |
4:30.14 |
|
6:01.79 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
272 |
1:23.24 |
2:57.26 |
4:32.94 |
|
6:07.57 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Spure Nielsen |
1999 |
|
237 |
1:26.86 |
3:07.14 |
4:49.11 |
|
6:25.21 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
|
232 |
1:29.29 |
3:09.73 |
4:51.46 |
|
6:27.85 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
207 |
1:27.95 |
3:06.76 |
4:48.37 |
|
6:42.66 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Celia Erikstad |
1999 |
|
202 |
1:34.15 |
3:20.69 |
5:10.42 |
|
6:45.96 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vicky Rohde |
1999 |
|
202 |
1:32.73 |
3:17.85 |
5:03.90 |
|
6:46.09 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stine Madsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:22 |
|