Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 11.00
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:08 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
|
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
338 |
38.55 |
1:27.72 |
2:21.27 |
|
3:02.92 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanne Carr |
1999 |
|
312 |
44.92 |
1:33.07 |
2:24.73 |
|
3:07.78 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
294 |
45.33 |
1:36.80 |
2:27.77 |
|
3:11.66 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
280 |
44.24 |
1:32.45 |
2:30.43 |
|
3:14.60 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
275 |
45.23 |
1:36.42 |
2:32.42 |
|
3:15.98 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Eske |
1999 |
|
273 |
46.27 |
1:38.42 |
2:32.74 |
|
3:16.31 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
244 |
46.32 |
1:39.57 |
2:37.75 |
|
3:23.97 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanne Laursen |
1999 |
|
237 |
50.31 |
1:46.03 |
2:40.37 |
|
3:25.83 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stine Madsen |
1999 |
|
236 |
47.79 |
1:41.31 |
2:40.12 |
|
3:26.05 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Olesen |
1999 |
|
233 |
52.70 |
1:41.71 |
2:40.03 |
|
3:27.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Rask |
1999 |
|
228 |
47.19 |
1:39.76 |
2:41.63 |
|
3:28.53 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lisa Terp |
1999 |
|
227 |
45.00 |
1:40.86 |
2:42.32 |
|
3:28.88 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Jensen |
1999 |
|
225 |
51.46 |
1:44.30 |
2:39.33 |
|
3:29.49 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Hertzog |
1999 |
|
222 |
46.43 |
1:40.31 |
2:40.81 |
|
3:30.46 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
213 |
51.06 |
1:47.10 |
2:42.64 |
|
3:33.30 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
|
213 |
51.80 |
1:46.47 |
2:46.95 |
|
3:33.41 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
|
211 |
47.01 |
1:43.98 |
2:44.85 |
|
3:34.13 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
206 |
51.69 |
1:46.31 |
2:51.32 |
|
3:35.55 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Karoline Lehmann |
1999 |
|
197 |
54.14 |
1:51.47 |
2:47.13 |
|
3:38.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amanda Leweson |
1999 |
|
197 |
53.27 |
1:51.76 |
2:47.36 |
|
3:39.06 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sidse Thorup |
1999 |
|
192 |
56.19 |
1:49.35 |
2:50.06 |
|
3:40.75 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
191 |
53.35 |
1:48.99 |
2:51.97 |
|
3:41.32 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
189 |
52.77 |
1:51.60 |
2:53.65 |
|
3:41.82 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Clara Franck |
1999 |
|
187 |
51.21 |
1:46.63 |
2:55.76 |
|
3:42.95 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Morsing |
1999 |
|
185 |
57.06 |
|
2:55.89 |
|
3:43.48 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Vicky Rohde |
1999 |
|
172 |
48.59 |
1:55.30 |
3:02.40 |
|
3:49.20 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emma Hansen |
1999 |
|
165 |
58.58 |
1:52.31 |
3:02.44 |
|
3:52.44 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Maya Nautrup Pedersen |
1999 |
|
159 |
1:01.78 |
1:56.45 |
3:03.86 |
|
3:55.19 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martha Andersen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ekst armtag på mave |
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:08 |
|