Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 410 | 36.15 | 1:19.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 388 | 38.38 | 1:21.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 387 | 38.67 | 1:21.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 373 | 40.24 | 1:22.48 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 355 | 39.18 | 1:23.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 353 | 41.33 | 1:23.95 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | 341 | 38.66 | 1:24.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Christina Blaaberg | 1998 | 336 | 37.87 | 1:25.38 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Silke Meyer | 1998 | 303 | 42.21 | 1:28.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 302 | 41.01 | 1:28.45 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
11 | Camilla M Kristensen | 1998 | 295 | 41.92 | 1:29.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Una Møller | 1998 | 294 | 41.66 | 1:29.28 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Jannie Burmeister | 1998 | 293 | 41.09 | 1:29.36 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Falk | 1998 | 284 | 40.80 | 1:30.27 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Sophie Lund Møller | 1998 | 282 | 42.96 | 1:30.55 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Shanna Armstrong | 1998 | 279 | 42.51 | 1:30.84 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Jackie Gade | 1998 | 276 | 43.58 | 1:31.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 274 | 42.64 | 1:31.38 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Ella Turin | 1998 | 271 | 43.53 | 1:31.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Clara Heil | 1998 | 257 | 43.27 | 1:33.40 | |||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 250 | 47.39 | 1:34.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 353 | 39.19 | 1:23.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 343 | 42.24 | 1:24.76 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Carr | 1999 | 323 | 41.56 | 1:26.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | 322 | 42.18 | 1:26.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | 309 | 39.96 | 1:27.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Eske | 1999 | 283 | 42.78 | 1:30.35 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 280 | 43.83 | 1:30.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 273 | 43.36 | 1:31.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 267 | 43.84 | 1:32.19 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 254 | 46.60 | 1:33.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 250 | 44.57 | 1:34.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lisa Schøn | 1999 | 247 | 43.91 | 1:34.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Back Schmidt | 1999 | 243 | 44.69 | 1:35.06 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Hertzog | 1999 | 243 | 45.11 | 1:35.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Julie Pavon Friis | 1999 | 243 | 46.05 | 1:35.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Stine Madsen | 1999 | 234 | 44.78 | 1:36.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lisa Terp | 1999 | 229 | 44.96 | 1:36.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gloria Gardner | 1999 | 229 | 46.94 | 1:37.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johanne Laursen | 1999 | 226 | 50.62 | 1:37.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Camilla Rask | 1999 | 224 | 46.26 | 1:37.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anna Olesen | 1999 | 220 | 48.31 | 1:38.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofia Zachariassen | 1999 | 212 | 46.03 | 1:39.51 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Emma Jensen | 1999 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:10 |