Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 507 | 32.75 | 1:07.21 | 1:42.32 | 2:17.32 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | 449 | 34.24 | 1:10.98 | 1:47.33 | 2:22.99 | |||
Bov IF | ||||||||||
3 | Asger Skafte | 1996 | 449 | 33.30 | 1:09.10 | 1:46.19 | 2:23.03 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 433 | 34.34 | 1:10.71 | 1:48.56 | 2:24.72 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 421 | 34.74 | 1:11.53 | 1:48.68 | 2:26.10 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | 412 | 34.87 | 1:12.41 | 1:50.60 | 2:27.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 407 | 2:27.75 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 342 | 37.27 | 1:16.21 | 1:56.72 | 2:36.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Nicolai Maron | 1996 | 336 | 37.22 | 1:17.30 | 1:57.85 | 2:37.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Grønbo | 1996 | 336 | 1:58.50 | 2:37.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 324 | 39.30 | 1:19.64 | 2:01.28 | 2:39.47 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 323 | 37.79 | 1:18.20 | 1:59.48 | 2:39.57 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Christian Lund | 1996 | 321 | 1:58.78 | 2:39.87 | 2:39.87 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 320 | 37.88 | 1:18.35 | 2:00.03 | 2:40.15 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 314 | 2:01.12 | 2:41.20 | 2:41.20 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kasper V Hansen | 1996 | 310 | 2:00.41 | 2:41.78 | 2:41.78 | ||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Gustav Emil Lings | 1996 | 305 | 2:02.21 | 2:42.67 | 2:42.67 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | Casper Trier Jensen | 1996 | 303 | 2:02.76 | 2:42.96 | 2:42.96 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 302 | 2:43.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 295 | 39.36 | 1:21.61 | 2:04.49 | 2:44.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Johan Christensen | 1996 | 291 | 38.44 | 1:20.69 | 2:03.09 | 2:45.19 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
22 | Emil Maron | 1996 | 279 | 40.18 | 1:23.28 | 2:06.00 | 2:47.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 267 | 38.96 | 1:22.53 | 2:07.09 | 2:50.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | 405 | 34.90 | 1:12.69 | 1:50.59 | 2:28.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 379 | 35.55 | 1:14.12 | 1:53.56 | 2:31.30 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 372 | 36.33 | 1:15.51 | 1:54.70 | 2:32.33 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Eik Skafte | 1998 | 353 | 36.60 | 1:16.17 | 1:56.09 | 2:34.97 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 333 | 37.77 | 1:18.58 | 1:59.57 | 2:38.06 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 294 | 39.76 | 1:22.40 | 2:04.96 | 2:44.70 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tom Heilmann | 1997 | 287 | 38.62 | 1:20.67 | 2:03.77 | 2:46.11 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Morten Thomsen | 1997 | 284 | 39.09 | 1:21.52 | 2:04.62 | 2:46.58 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 280 | 39.48 | 1:21.17 | 2:04.71 | 2:47.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Jessen | 1998 | 279 | 39.57 | 1:22.62 | 2:06.08 | 2:47.62 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Fallesen | 1998 | 278 | 39.45 | 1:22.85 | 2:05.66 | 2:47.77 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolas Blanch | 1997 | 276 | 40.21 | 1:22.99 | 2:06.48 | 2:48.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 252 | 41.30 | 1:25.86 | 2:12.10 | 2:53.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 251 | 41.05 | 1:25.72 | 2:10.58 | 2:53.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jannik Skov | 1997 | 247 | 42.08 | 1:26.83 | 2:11.93 | 2:54.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik H Thomsen | 1997 | 236 | 42.33 | 1:27.26 | 2:13.05 | 2:57.19 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Høvsgaard | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Mark Andersen | 1997 | DSQ | Vend. ej fortsat bev | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Alex Terp | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:29 |