Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Sørensen | 1996 | 563 | 28.95 | 1:00.74 | 1:32.23 | 2:03.72 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 532 | 28.68 | 1:01.05 | 1:34.13 | 2:06.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | 527 | 29.05 | 1:01.14 | 1:34.15 | 2:06.46 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 524 | 29.17 | 1:01.45 | 1:34.16 | 2:06.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 519 | 29.82 | 1:02.02 | 1:34.76 | 2:07.09 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Simon L. Knudsen | 1996 | 514 | 30.02 | 1:02.31 | 1:35.37 | 2:07.57 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Moos | 1996 | 485 | 30.16 | 1:02.81 | 1:36.60 | 2:10.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Ydegaard | 1996 | 466 | 30.98 | 1:04.32 | 1:38.36 | 2:11.73 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Rasmus Christensen | 1996 | 461 | 31.24 | 1:05.05 | 1:39.54 | 2:12.27 | |||
Bov IF | ||||||||||
10 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 455 | 30.43 | 1:04.04 | 1:38.82 | 2:12.81 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Laust Moesgaard | 1996 | 442 | 30.38 | 1:04.67 | 1:39.69 | 2:14.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Robert Asfeldt | 1996 | 438 | 31.19 | 1:04.91 | 1:39.97 | 2:14.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 431 | 31.46 | 1:05.96 | 1:41.09 | 2:15.29 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Jakob Brinkmann | 1996 | 430 | 30.35 | 1:04.32 | 1:39.87 | 2:15.33 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 401 | 32.68 | 1:07.85 | 1:43.60 | 2:18.54 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 392 | 31.68 | 1:06.98 | 1:43.48 | 2:19.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Asger Richard Hansen | 1996 | 389 | 32.00 | 1:08.26 | 1:45.57 | 2:19.93 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Gustav Emil Lings | 1996 | 389 | 31.87 | 1:06.55 | 1:43.15 | 2:19.96 | |||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
19 | Casper Trier Jensen | 1996 | 382 | 32.81 | 1:08.69 | 1:45.21 | 2:20.74 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 372 | 33.08 | 1:08.84 | 1:45.54 | 2:22.00 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 371 | 31.92 | 1:08.79 | 1:47.69 | 2:22.17 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 364 | 32.95 | 1:10.07 | 1:47.42 | 2:23.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Max Tellefsen | 1996 | 362 | 34.12 | 1:11.63 | 1:48.88 | 2:23.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Mikkel Grønbo | 1996 | 362 | 33.76 | 1:10.50 | 1:47.34 | 2:23.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathias Johannsen | 1996 | 352 | 32.60 | 1:08.69 | 1:46.55 | 2:24.67 | |||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
26 | Christian Lund | 1996 | 348 | 32.44 | 1:09.20 | 1:47.30 | 2:25.20 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 343 | 34.09 | 1:11.89 | 1:49.65 | 2:26.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Jacob Adolfsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | 431 | 31.84 | 1:06.39 | 1:41.36 | 2:15.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Eik Skafte | 1998 | 405 | 32.27 | 1:07.79 | 1:43.47 | 2:18.09 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 382 | 32.60 | 1:08.31 | 1:45.02 | 2:20.76 | |||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 378 | 32.78 | 1:09.39 | 1:46.79 | 2:21.35 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Nikolaj Borup | 1997 | 357 | 33.36 | 1:10.10 | 1:48.23 | 2:23.98 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 351 | 33.17 | 1:10.46 | 1:48.89 | 2:24.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Knudsen | 1997 | 348 | 33.52 | 1:10.41 | 1:48.07 | 2:25.31 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Frederik Jessen | 1998 | 334 | 34.02 | 1:12.42 | 1:50.74 | 2:27.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | 324 | 34.24 | 1:12.67 | 1:51.49 | 2:28.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonathan Kristensen | 1998 | 322 | 34.45 | 1:11.92 | 1:51.34 | 2:29.00 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 306 | 34.47 | 1:12.56 | 1:51.93 | 2:31.66 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 298 | 35.43 | 1:14.74 | 1:54.12 | 2:33.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolas Blanch | 1997 | 291 | 35.31 | 1:15.03 | 1:54.92 | 2:34.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:50 |