Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 461 | 36.20 | 1:13.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 405 | 37.41 | 1:17.03 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 343 | 39.60 | 1:21.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 323 | 40.62 | 1:22.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 307 | 41.50 | 1:24.42 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 307 | 41.83 | 1:24.48 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Anne Tollerup | 1998 | 301 | 42.05 | 1:25.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Una Møller | 1998 | 285 | 42.78 | 1:26.61 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 278 | 42.03 | 1:27.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Clara Heil | 1998 | 277 | 42.21 | 1:27.41 | |||||
Bov IF | ||||||||||
11 | Silke Meyer | 1998 | 276 | 42.75 | 1:27.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 276 | 42.27 | 1:27.54 | |||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Katrine Ejby | 1998 | 269 | 43.75 | 1:28.23 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Laura Falk | 1998 | 268 | 42.34 | 1:28.38 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 259 | 43.54 | 1:29.39 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Helene Grønnegaard | 1998 | 258 | 43.75 | 1:29.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ella Turin | 1998 | 253 | 43.81 | 1:30.12 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Gry Nicolaisen | 1998 | 235 | 44.66 | 1:32.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Shanna Armstrong | 1998 | 231 | 44.36 | 1:32.89 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 322 | 39.77 | 1:23.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 297 | 42.22 | 1:25.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Johanne Carr | 1999 | 294 | 41.54 | 1:25.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Bonde | 1999 | 287 | 42.15 | 1:26.32 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 245 | 45.24 | 1:31.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 242 | 44.56 | 1:31.42 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Anna Olesen | 1999 | 238 | 45.19 | 1:31.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 235 | 44.14 | 1:32.38 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Marie Eske | 1999 | 225 | 46.32 | 1:33.72 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Trine Guldberg | 1999 | 216 | 45.72 | 1:35.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anette Poulsen | 1999 | 207 | 47.29 | 1:36.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 207 | 45.43 | 1:36.35 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 203 | 47.12 | 1:36.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Emma A Andersen | 2000 | 202 | 48.58 | 1:37.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 201 | 47.63 | 1:37.33 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Gloria Gardner | 1999 | 199 | 46.15 | 1:37.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Hertzog | 1999 | 199 | 46.74 | 1:37.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Stine Madsen | 1999 | 196 | 47.49 | 1:38.15 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 194 | 48.19 | 1:38.33 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Emma Jensen | 1999 | 191 | 48.73 | 1:38.94 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sidse Thorup | 1999 | 186 | 48.70 | 1:39.77 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frida Frydendal | 1999 | 186 | 48.29 | 1:39.83 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emma Sand Majlund | 1999 | 181 | 49.57 | 1:40.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |