Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 424 | 31.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 407 | 32.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 392 | 32.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Christina Blaaberg | 1998 | 389 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Una Møller | 1998 | 364 | 33.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 361 | 33.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 356 | 33.56 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Ejby | 1998 | 337 | 34.16 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Helle Dohn | 1998 | 336 | 34.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 326 | 34.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
11 | Amalie Roll Madsen | 1998 | 325 | 34.60 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 318 | 34.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Shanna Armstrong | 1998 | 309 | 35.19 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Clara Heil | 1998 | 306 | 35.30 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Jannie Burmeister | 1998 | 305 | 35.32 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sophie Lund Møller | 1998 | 300 | 35.52 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jackie Gade | 1998 | 289 | 35.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Falk | 1998 | 257 | 37.42 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Helene Grønnegaard | 1998 | 252 | 37.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 374 | 33.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 338 | 34.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 338 | 34.14 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 338 | 34.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 320 | 34.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 319 | 34.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 307 | 35.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 304 | 35.35 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Laura Morsing | 1999 | 288 | 36.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stinne Sørensen | 1999 | 285 | 36.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marie Eske | 1999 | 283 | 36.20 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 272 | 36.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anette Poulsen | 1999 | 268 | 36.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 268 | 36.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Stine Madsen | 1999 | 264 | 37.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Alberte Back Schmidt | 1999 | 256 | 37.43 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lisa Terp | 1999 | 255 | 37.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofia Zachariassen | 1999 | 251 | 37.69 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Freja Bermann | 1999 | 247 | 37.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 247 | 37.89 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 247 | 37.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Pavon Friis | 1999 | 246 | 37.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 246 | 37.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Camilla Rask | 1999 | 224 | 39.13 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Vicky Rohde | 1999 | 218 | 39.49 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 211 | 39.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Frida Frydendal | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:36 |