Results for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stvne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangr | Thisted Svmmeklub og Dansk Svmmeunion |
Lb 10, 100m Frisvmning Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 428 | 33.84 | 1:09.26 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
2 | Christina Blaaberg | 1998 | 394 | 34.06 | 1:11.19 | |||||
Svmmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 382 | 34.66 | 1:11.93 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 362 | 35.12 | 1:13.26 | |||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Ejby | 1998 | 339 | 35.94 | 1:14.88 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Shanna Armstrong | 1998 | 317 | 36.31 | 1:16.54 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Amalie Roll Madsen | 1998 | DNF | |||||||
Odense Svmme Klub | ||||||||||
Lb 10, 100m Frisvmning Damer, Finaler 11 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 371 | 34.53 | 1:12.63 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 339 | 35.77 | 1:14.83 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
3 | Stinne Srensen | 1999 | 325 | 36.01 | 1:15.92 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
4 | Trine Kjngerskov | 2000 | 300 | 36.39 | 1:18.00 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 290 | 36.29 | 1:18.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 290 | 38.09 | 1:18.88 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Alberte Back Schmidt | 1999 | 287 | 38.08 | 1:19.17 | |||||
Svendborg Svmme Klub | ||||||||||
8 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 281 | 37.55 | 1:19.72 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
9 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 272 | 38.87 | 1:20.55 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 271 | 38.62 | 1:20.70 | |||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
11 | Frida Frydendal | 1999 | 270 | 38.09 | 1:20.72 | |||||
Svendborg Svmme Klub | ||||||||||
12 | Laura Morsing | 1999 | 264 | 38.16 | 1:21.37 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
13 | Stine Madsen | 1999 | 263 | 38.65 | 1:21.47 | |||||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
14 | Anna Olesen | 1999 | 254 | 39.02 | 1:22.46 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
15 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 254 | 39.10 | 1:22.47 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Johanne Laursen | 1999 | 251 | 39.71 | 1:22.75 | |||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
17 | Anne Hjortse Petersen | 1999 | 250 | 39.54 | 1:22.89 | |||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
18 | Anette Poulsen | 1999 | 247 | 39.73 | 1:23.17 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
19 | Lisa Terp | 1999 | 245 | 39.71 | 1:23.46 | |||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
20 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 237 | 41.02 | 1:24.30 | |||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 235 | 39.55 | 1:24.60 | |||||
IHF Svmning | ||||||||||
22 | Eva Elvens Gregersen | 1999 | 227 | 41.16 | 1:25.52 | |||||
Aabybro Idrtsforening | ||||||||||
23 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 212 | 42.32 | 1:27.48 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
24 | Martha Andersen | 1999 | 209 | 41.90 | 1:27.92 | |||||
Delta Svm | ||||||||||
25 | Clara Franck | 1999 | 202 | 40.89 | 1:29.01 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:18 |