Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 marts 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 26.55 | ||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 28.81 | ||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.28 | ||||||
4 | Signe D. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.53 | ||||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.68 | ||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 30.09 | ||||||
8 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.11 | ||||||
9 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 30.13 | ||||||
10 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.32 | ||||||
11 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 30.39 | ||||||
12 | Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.55 | ||||||
13 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.73 | ||||||
14 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.88 | ||||||
15 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.98 | ||||||
16 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.11 | ||||||
17 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.52 | ||||||
18 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 31.61 | ||||||
19 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 31.62 | ||||||
20 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.68 | ||||||
21 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 32.19 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 29.08 | ||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 29.21 | ||||||
3 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 30.29 | ||||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.43 | ||||||
5 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 30.62 | ||||||
6 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 30.66 | ||||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.85 | ||||||
8 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.87 | ||||||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.10 | ||||||
10 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.45 | ||||||
11 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 31.68 | ||||||
12 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.75 | ||||||
13 | Rebecca Sørensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 32.12 | ||||||
14 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.33 | ||||||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
16 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.53 | ||||||
17 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.21 | ||||||
- | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:24 |