Resultater for Limfjords Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2019 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.63 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.43 | ||||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.52 | ||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.59 | ||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.02 | ||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.03 | ||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.86 | ||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.92 | ||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.15 | ||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.97 | ||||||
11 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.93 | ||||||
12 | Amalie Vinther | 1995 | Aarhus Swim | 46.83 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.94 | ||||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.26 | ||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | Aarhus Swim | 31.83 | ||||||
4 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.15 | ||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 32.64 | ||||||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.79 | ||||||
7 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.01 | ||||||
8 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.05 | ||||||
9 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.88 | ||||||
10 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.99 | ||||||
11 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.13 | ||||||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.45 | ||||||
13 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
14 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.04 | ||||||
15 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.57 | ||||||
16 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 36.27 | ||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.51 | ||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.24 | ||||||
19 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.11 | ||||||
20 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.33 | ||||||
21 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.46 | ||||||
22 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.56 | ||||||
23 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.07 | ||||||
24 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.43 | ||||||
25 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.50 | ||||||
26 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.65 | ||||||
27 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 39.95 | ||||||
28 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.97 | ||||||
29 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.16 | ||||||
30 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 40.66 | ||||||
31 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 41.43 | ||||||
32 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.45 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.34 | ||||||
2 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.71 | ||||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | ||||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.81 | ||||||
5 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | ||||||
6 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.08 | ||||||
7 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.20 | ||||||
8 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.72 | ||||||
9 | Freja Bjørn | 2005 | Aarhus Swim | 37.19 | ||||||
10 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 37.26 | ||||||
11 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 37.32 | ||||||
12 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.62 | ||||||
13 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.68 | ||||||
14 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.70 | ||||||
15 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.73 | ||||||
16 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.89 | ||||||
17 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.11 | ||||||
18 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.15 | ||||||
19 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.30 | ||||||
20 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.62 | ||||||
21 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.27 | ||||||
22 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.29 | ||||||
23 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.47 | ||||||
24 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.98 | ||||||
25 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.34 | ||||||
26 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.50 | ||||||
27 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.78 | ||||||
28 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.87 | ||||||
29 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 40.88 | ||||||
30 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.08 | ||||||
31 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 41.36 | ||||||
32 | Julie Bogh | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.88 | ||||||
33 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 42.04 | ||||||
34 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.11 | ||||||
35 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.45 | ||||||
36 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 42.83 | ||||||
37 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.15 | ||||||
38 | Thea Kvejborg | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.23 | ||||||
39 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.44 | ||||||
40 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.46 | ||||||
41 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.72 | ||||||
42 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 43.76 | ||||||
43 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.98 | ||||||
44 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 44.01 | ||||||
45 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.66 | ||||||
46 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.04 | ||||||
47 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 45.41 | ||||||
48 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.35 | ||||||
49 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 46.60 | ||||||
50 | Caroline Sloth | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.87 | ||||||
51 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 52.33 | ||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.26 | ||||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.34 | ||||||
3 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.46 | ||||||
4 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 38.89 | ||||||
5 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 39.50 | ||||||
6 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.59 | ||||||
7 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 40.26 | ||||||
8 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.77 | ||||||
9 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.87 | ||||||
10 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.98 | ||||||
11 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.18 | ||||||
12 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.34 | ||||||
13 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.53 | ||||||
14 | Silje Kjær Routhe | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 42.70 | ||||||
15 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.75 | ||||||
16 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 42.96 | ||||||
17 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 43.13 | ||||||
18 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.71 | ||||||
19 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.73 | ||||||
20 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.95 | ||||||
21 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.06 | ||||||
22 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.66 | ||||||
23 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.80 | ||||||
24 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.83 | ||||||
25 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.90 | ||||||
26 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 45.05 | ||||||
27 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 45.32 | ||||||
28 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 45.38 | ||||||
29 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.59 | ||||||
30 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.68 | ||||||
31 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 45.96 | ||||||
32 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 46.65 | ||||||
33 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 47.10 | ||||||
34 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.37 | ||||||
35 | Edita Nisic | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.72 | ||||||
36 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 47.93 | ||||||
37 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.95 | ||||||
38 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.17 | ||||||
39 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.18 | ||||||
40 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 48.24 | ||||||
41 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.34 | ||||||
42 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.40 | ||||||
43 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 48.43 | ||||||
44 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.47 | ||||||
45 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.48 | ||||||
46 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.53 | ||||||
47 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 49.20 | ||||||
48 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.21 | ||||||
49 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 49.78 | ||||||
50 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 49.93 | ||||||
51 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.04 | ||||||
52 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 51.63 | ||||||
53 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.25 | ||||||
54 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.26 | ||||||
55 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 52.52 | ||||||
56 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 54.90 | ||||||
57 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.20 | ||||||
58 | Kristine Jacobsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 56.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |