Results for Limfjords Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2019 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.97 | 1:07.61 | |||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.07 | 1:08.86 | |||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.00 | 1:10.19 | |||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.61 | 1:11.01 | |||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 33.57 | 1:11.26 | |||||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.68 | 1:11.55 | |||||
7 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 34.41 | 1:11.74 | |||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.86 | 1:11.80 | |||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.10 | 1:14.05 | |||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.85 | 1:14.14 | |||||
11 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.14 | 1:14.18 | |||||
12 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.05 | 1:14.96 | |||||
13 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 36.57 | 1:16.71 | |||||
14 | Jasmin Jespersen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 38.60 | 1:19.78 | |||||
15 | Laura Christensen | 1997 | Aarhus Swim | 40.08 | 1:24.96 | |||||
16 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 37.63 | 1:24.97 | |||||
17 | Amalie Vinther | 1995 | Aarhus Swim | 43.93 | 1:31.28 | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | 1:07.81 | |||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 31.99 | 1:08.11 | |||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.27 | 1:08.51 | |||||
4 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.63 | 1:11.31 | |||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | Aarhus Swim | 33.48 | 1:11.50 | |||||
6 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 33.03 | 1:11.51 | |||||
7 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.25 | 1:11.55 | |||||
8 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.38 | 1:11.56 | |||||
9 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.12 | 1:12.21 | |||||
10 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 33.10 | 1:12.61 | |||||
11 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.31 | 1:12.65 | |||||
12 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.76 | 1:12.79 | |||||
13 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.65 | 1:13.93 | |||||
14 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 35.08 | 1:14.10 | |||||
15 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.59 | 1:14.72 | |||||
16 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.15 | 1:14.90 | |||||
17 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.08 | 1:15.04 | |||||
18 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.27 | 1:15.45 | |||||
19 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.01 | 1:15.52 | |||||
20 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.76 | 1:16.07 | |||||
21 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 37.15 | 1:16.69 | |||||
22 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.74 | 1:17.15 | |||||
23 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.73 | 1:17.58 | |||||
24 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 36.08 | 1:19.91 | |||||
25 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.17 | 1:21.69 | |||||
26 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 37.83 | 1:21.97 | |||||
27 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.16 | 1:22.78 | |||||
28 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.52 | 1:23.96 | |||||
29 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.70 | 1:24.98 | |||||
30 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.97 | 1:25.24 | |||||
31 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.29 | 1:28.45 | |||||
32 | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.46 | 1:28.74 | |||||
33 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.10 | 1:29.09 | |||||
34 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.66 | 1:29.19 | |||||
35 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.97 | 1:29.24 | |||||
36 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.21 | 1:29.26 | |||||
37 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 47.29 | 1:37.35 | |||||
38 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.24 | 1:41.68 | |||||
- | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd vend 75m | |||||
- | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | afs ryg på mave | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.89 | 1:13.96 | |||||
2 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.41 | 1:16.10 | |||||
3 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.19 | 1:17.43 | |||||
4 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.75 | 1:18.12 | |||||
5 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.40 | 1:18.69 | |||||
6 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.33 | 1:20.11 | |||||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.08 | 1:20.13 | |||||
8 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.45 | 1:20.68 | |||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.85 | 1:21.00 | |||||
10 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.70 | 1:21.25 | |||||
11 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.96 | 1:21.34 | |||||
12 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 39.22 | 1:21.44 | |||||
13 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.57 | 1:21.72 | |||||
14 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.38 | 1:22.12 | |||||
15 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.07 | 1:23.04 | |||||
16 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.00 | 1:23.11 | |||||
17 | Luanna Russo | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.56 | 1:23.13 | |||||
18 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.17 | 1:23.39 | |||||
19 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.04 | 1:23.63 | |||||
20 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.35 | 1:23.79 | |||||
21 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 39.12 | 1:24.07 | |||||
22 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 39.66 | 1:24.75 | |||||
23 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.52 | 1:24.84 | |||||
24 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.94 | 1:25.03 | |||||
25 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.82 | 1:25.15 | |||||
26 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.41 | 1:25.36 | |||||
27 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.88 | 1:25.55 | |||||
28 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.85 | 1:26.31 | |||||
29 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.44 | 1:27.58 | |||||
30 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.40 | 1:27.85 | |||||
31 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.35 | 1:28.55 | |||||
32 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 42.58 | 1:28.67 | |||||
33 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.66 | 1:28.71 | |||||
34 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 44.76 | 1:29.19 | |||||
35 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.91 | 1:30.23 | |||||
36 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.45 | 1:31.29 | |||||
37 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.50 | 1:32.01 | |||||
38 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 44.38 | 1:32.08 | |||||
39 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.52 | 1:33.10 | |||||
40 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 42.96 | 1:33.29 | |||||
41 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.55 | 1:33.60 | |||||
42 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.05 | 1:33.81 | |||||
43 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 47.58 | 1:34.86 | |||||
44 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.27 | 1:36.20 | |||||
45 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 44.07 | 1:38.20 | |||||
46 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.92 | 1:40.02 | |||||
47 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 49.09 | 1:42.33 | |||||
48 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.90 | 1:44.07 | |||||
49 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 53.99 | 1:50.55 | |||||
- | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | crawl v start | |||||
- | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på naven | |||||
- | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | Afslut ryg på maven | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.51 | 1:18.49 | |||||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.85 | 1:18.96 | |||||
3 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.47 | 1:19.63 | |||||
4 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.94 | 1:22.50 | |||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.04 | 1:24.19 | |||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 39.28 | 1:25.99 | |||||
7 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.15 | 1:26.06 | |||||
8 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.95 | 1:26.18 | |||||
9 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.56 | 1:28.03 | |||||
10 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.32 | 1:28.40 | |||||
11 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.07 | 1:28.42 | |||||
12 | Amalie Kirkegaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.31 | 1:28.53 | |||||
13 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.50 | 1:28.66 | |||||
14 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 43.68 | 1:28.93 | |||||
15 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.01 | 1:29.78 | |||||
16 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.22 | 1:30.20 | |||||
17 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.14 | 1:31.19 | |||||
18 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.69 | 1:32.88 | |||||
19 | Julie Norman Ramer | 2007 | Aarhus Swim | 44.95 | 1:33.03 | |||||
20 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.36 | 1:33.69 | |||||
21 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 44.16 | 1:33.91 | |||||
22 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.94 | 1:33.93 | |||||
23 | Silje Kjær Routhe | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.02 | 1:35.12 | |||||
24 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 45.26 | 1:35.19 | |||||
25 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.45 | 1:35.27 | |||||
26 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.34 | 1:35.37 | |||||
27 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.04 | 1:35.38 | |||||
28 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 44.59 | 1:35.56 | |||||
29 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.09 | 1:35.62 | |||||
30 | Isabella Bertelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.11 | 1:36.08 | |||||
31 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.66 | 1:36.68 | |||||
32 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 46.90 | 1:37.06 | |||||
33 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.67 | 1:37.13 | |||||
34 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.04 | 1:38.19 | |||||
35 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.85 | 1:38.46 | |||||
36 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.03 | 1:38.52 | |||||
37 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.93 | 1:38.79 | |||||
38 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 45.26 | 1:39.07 | |||||
39 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.28 | 1:40.26 | |||||
40 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.57 | 1:40.50 | |||||
41 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 50.90 | 1:40.80 | |||||
42 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 45.84 | 1:41.07 | |||||
43 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 45.81 | 1:41.18 | |||||
44 | Edita Nisic | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.96 | 1:41.65 | |||||
45 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 52.91 | 1:43.22 | |||||
46 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.77 | 1:43.26 | |||||
47 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.20 | 1:43.51 | |||||
48 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.90 | 1:43.53 | |||||
49 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 48.76 | 1:44.14 | |||||
50 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 45.94 | 1:44.26 | |||||
51 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 49.02 | 1:44.47 | |||||
52 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.16 | 1:44.86 | |||||
53 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 49.26 | 1:45.55 | |||||
54 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.28 | 1:46.86 | |||||
55 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 54.97 | 1:47.10 | |||||
56 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 53.82 | 1:47.24 | |||||
57 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.78 | 1:47.57 | |||||
58 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 50.77 | 1:48.05 | |||||
59 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 50.78 | 1:48.13 | |||||
60 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.14 | 1:48.24 | |||||
61 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 51.47 | 1:48.40 | |||||
62 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 50.44 | 1:48.81 | |||||
63 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.31 | 1:48.89 | |||||
64 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.57 | 1:49.20 | |||||
65 | Frida Hinge | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 55.65 | 1:50.63 | |||||
66 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.10 | 1:50.88 | |||||
67 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 56.09 | 1:55.30 | |||||
68 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 57.58 | 1:58.74 | |||||
69 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 59.60 | 2:01.42 | |||||
70 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 56.09 | 2:02.49 | |||||
- | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend v 75m | |||||
- | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | mave v ryg afs | |||||
- | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej udadvent s i bry | |||||
- | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | crawl ben v 20m | |||||
- | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | afslut mave 50m | |||||
- | Kristine Jacobsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | kun en hånd v bryst | |||||
- | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | maveliggende v/49m | |||||
- | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | svøm på mave i ryk | |||||
- | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Arme bag holfte 70m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |