Resultater for Øst Børne medley
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 11.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 8, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 2006 | 4:45.44 | |||||||
VAT Copenhagen | 4:44.81 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | 32.92 | 1:10.19 | 1:10.19 | ||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 34.21 | 1:12.61 | 2:22.80 | ||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 36.41 | 1:16.43 | 3:39.23 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 30.96 | 1:06.21 | 4:45.44 | ||||||
2 | Hsk T2 Drenge 1 | 2006 | 4:49.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.62 | |||||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 32.79 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 35.18 | 1:15.89 | 2:25.84 | ||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 33.91 | 1:14.91 | 3:40.75 | ||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 31.64 | 1:08.55 | 4:49.30 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 2006 | 4:59.42 | |||||||
Sigma Swim | 4:59.54 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 36.34 | 1:20.23 | 1:20.23 | ||||||
Frederik Gersby | 2006 | 35.66 | 1:18.46 | 2:38.69 | ||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 33.76 | 1:11.44 | 3:50.13 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 32.54 | 1:09.29 | 4:59.42 | ||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2006 | 4:59.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:04.29 | |||||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 35.11 | 1:17.92 | 1:17.92 | ||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 33.24 | 1:11.22 | 2:29.14 | ||||||
Maximillian Udar | 2006 | 33.98 | 1:15.26 | 3:44.40 | ||||||
August Taul | 2006 | 35.11 | 1:15.06 | 4:59.46 | ||||||
5 | Vg17 Drenge 1 | 2006 | 5:03.82 | |||||||
VG 17 | 5:06.27 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 33.80 | 1:14.12 | 1:14.12 | ||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 34.62 | 1:17.70 | 2:31.82 | ||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 32.88 | 1:13.19 | 3:45.01 | ||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 36.22 | 1:18.81 | 5:03.82 | ||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 2006 | 5:10.01 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 5:18.89 | |||||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 35.09 | 1:14.32 | 1:14.32 | ||||||
Asger Hvilsom | 2007 | 37.19 | 1:19.99 | 2:34.31 | ||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 32.61 | 1:13.60 | 3:47.91 | ||||||
Marcus Munk | 2007 | 37.67 | 1:22.10 | 5:10.01 | ||||||
7 | Lyngby Shark Hunters | 2006 | 5:10.18 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:13.25 | |||||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 33.37 | 1:12.83 | 1:12.83 | ||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 36.38 | 1:18.50 | 2:31.33 | ||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 37.76 | 1:18.22 | 3:49.55 | ||||||
Max Bendixen | 2007 | 37.01 | 1:20.63 | 5:10.18 | ||||||
8 | Hsk T2 Drenge 2 | 2006 | 5:10.65 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.03 | |||||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 34.38 | 1:17.22 | 1:17.22 | ||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 34.89 | 1:17.46 | 2:34.68 | ||||||
Tristan Jensen | 2006 | 34.83 | 1:15.64 | 3:50.32 | ||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | 35.91 | 1:20.33 | 5:10.65 | ||||||
9 | Gsc Drenge 1 | 2006 | 5:13.91 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:05.97 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 35.28 | 1:16.48 | 1:16.48 | ||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 37.06 | 1:20.49 | 2:36.97 | ||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 34.31 | 1:16.45 | 3:53.42 | ||||||
Christian Moefelt | 2006 | 35.70 | 1:20.49 | 5:13.91 | ||||||
10 | Køge Drenge | 2006 | 5:22.88 | |||||||
Køge Svømmeklub | 5:22.61 | |||||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 37.85 | 1:18.71 | 1:18.71 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 34.69 | 1:14.18 | 2:32.89 | ||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 38.83 | 1:27.68 | 4:00.57 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 36.61 | 1:22.31 | 5:22.88 | ||||||
11 | Kvik Drenge 1 | 2006 | 5:27.91 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:11.00 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | 39.55 | 1:26.19 | 1:26.19 | ||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 37.10 | 1:19.68 | 2:45.87 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 34.75 | 1:16.13 | 4:02.00 | ||||||
Herman Plehn Prehn | 2007 | 38.93 | 1:25.91 | 5:27.91 | ||||||
- | Gsc Drenge 2 | 2006 | DSQ | SW7.1 2arm u.v./250m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:23.05 | |||||||||
William Bendixen | 2007 | 38.46 | 1:25.27 | 1:25.27 | ||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 36.98 | 1:25.18 | 2:50.45 | ||||||
- | Gti Drenge | 2006 | DSQ | SW9.11 mavelig./150m | ||||||
GTI | 5:10.28 | |||||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | 37.96 | 1:21.70 | 1:21.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:42 |