Results for Sigma Cup - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.02 | ||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.19 | ||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.22 | ||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.41 | ||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | ||||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.83 | ||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.87 | ||||||
8 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | ||||||
9 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | ||||||
10 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | ||||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.72 | ||||||
12 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.76 | ||||||
13 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.85 | ||||||
14 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.33 | ||||||
15 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.79 | ||||||
16 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.34 | ||||||
17 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.79 | ||||||
18 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.82 | ||||||
19 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.45 | ||||||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.91 | ||||||
21 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.00 | ||||||
22 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.10 | ||||||
23 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.25 | ||||||
24 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.49 | ||||||
25 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.58 | ||||||
26 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 38.77 | ||||||
27 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.92 | ||||||
28 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 39.51 | ||||||
29 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.03 | ||||||
30 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.12 | ||||||
31 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.72 | ||||||
32 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 45.84 | ||||||
33 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 46.94 | ||||||
- | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |