Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.48 | 2:19.76 | 3:44.11 | 4:51.06 | |||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.93 | 2:26.47 | 3:56.46 | 5:06.04 | |||
3 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.95 | 2:37.55 | 4:06.96 | 5:18.43 | |||
4 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.35 | 2:32.02 | 4:05.21 | 5:18.79 | |||
5 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:13.16 | 2:39.75 | 4:12.38 | 5:29.73 | |||
6 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.43 | 2:36.67 | 4:17.30 | 5:31.80 | |||
7 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 1:18.61 | 2:41.42 | 4:17.69 | 5:38.78 | |||
8 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:23.42 | 2:53.41 | 4:22.71 | 5:45.30 | |||
9 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 1:17.07 | 2:48.21 | 4:33.28 | 5:55.59 | |||
- | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave 150 | |||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 1:15.81 | 2:46.73 | 4:28.27 | 5:52.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.93 | 2:38.29 | 4:21.46 | 5:39.87 | |||
2 | Anne Pindstrup | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:26.23 | 2:47.53 | 4:31.69 | 5:48.30 | |||
- | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | DSQ | 2 brysttag u/vand | |||||
- | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave 175 | |||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.78 | 2:40.41 | 4:16.89 | 5:29.71 | |||
2 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.50 | 2:41.41 | 4:20.65 | 5:36.11 | |||
3 | Tine Christensen | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:28.05 | 3:07.43 | 4:51.65 | 6:18.40 | |||
- | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.27 | 59.29 | 1:31.26 | 2:01.72 | |||
2 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.48 | 59.27 | 1:31.29 | 2:02.03 | |||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.46 | 1:02.78 | 1:36.89 | 2:08.02 | |||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.13 | 1:01.50 | 1:35.08 | 2:08.61 | |||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 29.50 | 1:02.55 | 1:37.28 | 2:11.10 | |||
6 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.30 | 1:03.07 | 1:37.25 | 2:11.18 | |||
7 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 31.20 | 1:05.95 | 1:41.19 | 2:15.40 | |||
8 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.65 | 1:09.64 | 1:48.60 | 2:24.95 | |||
9 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.79 | 1:10.69 | 1:48.91 | 2:25.32 | |||
10 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.30 | 1:09.95 | 1:49.31 | 2:27.97 | |||
11 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 33.75 | 1:11.78 | 1:51.47 | 2:29.97 | |||
12 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 35.26 | 1:16.02 | 1:55.92 | 2:31.85 | |||
13 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 35.01 | 1:13.34 | 1:53.44 | 2:34.02 | |||
14 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 37.39 | 1:20.63 | 2:03.67 | 2:45.31 | |||
15 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 35.72 | 1:17.39 | 2:02.07 | 2:46.10 | |||
16 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 41.23 | 1:28.92 | 2:17.28 | 3:03.80 | |||
17 | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | 48.05 | 1:48.47 | 2:52.65 | 3:59.86 | |||
- | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | DNF | ||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.41 | 1:04.44 | 1:39.47 | 2:13.13 | |||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 30.60 | 1:04.84 | 1:39.98 | 2:13.67 | |||
3 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.08 | 1:13.83 | 1:52.54 | 2:28.59 | |||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 32.81 | 1:10.38 | 1:49.94 | 2:29.67 | |||
5 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.06 | 1:15.51 | 1:55.34 | 2:31.78 | |||
6 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.73 | 1:13.51 | 1:53.22 | 2:32.70 | |||
7 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.52 | 1:16.66 | 1:56.76 | 2:36.28 | |||
8 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.12 | 1:17.31 | 1:59.49 | 2:37.01 | |||
9 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.03 | 1:16.13 | 1:57.57 | 2:37.83 | |||
10 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 36.44 | 1:16.73 | 1:58.61 | 2:38.45 | |||
11 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.78 | 1:16.89 | 1:59.39 | 2:39.16 | |||
12 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.46 | 1:19.99 | 2:01.10 | 2:40.14 | |||
13 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | 1:17.11 | 1:59.66 | 2:41.46 | |||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.48 | 1:16.27 | 1:59.77 | 2:41.49 | |||
15 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.74 | 1:19.93 | 2:02.99 | 2:42.50 | |||
16 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.93 | 1:17.11 | 2:01.19 | 2:42.82 | |||
17 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 37.80 | 1:21.83 | 2:04.39 | 2:45.06 | |||
18 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.33 | 1:18.72 | 2:02.66 | 2:47.07 | |||
19 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 39.17 | 1:24.08 | 2:56.31 | 2:53.30 | |||
20 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 38.55 | 1:21.93 | 2:07.13 | 2:55.48 | |||
21 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.57 | 1:26.48 | 2:15.15 | 3:02.23 | |||
22 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 39.38 | 1:28.79 | 2:21.58 | 3:09.96 | |||
23 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 44.90 | 1:38.09 | 3:24.86 | 3:24.86 | |||
24 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 49.48 | 1:49.07 | 2:47.63 | 3:43.70 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 34.67 | 1:13.64 | 1:53.48 | 2:30.85 | |||
2 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 39.26 | 1:26.29 | 2:15.01 | 3:00.60 | |||
3 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.62 | 1:29.79 | 2:16.92 | 3:00.94 | |||
4 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.42 | 1:38.23 | 3:01.30 | ||||
5 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.77 | 1:28.24 | 2:16.32 | 3:01.44 | |||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.41 | 1:26.17 | 2:15.32 | 3:02.21 | |||
7 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.23 | 1:38.64 | 2:34.85 | 3:21.34 | |||
8 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.10 | 1:39.25 | 2:34.28 | 3:21.35 | |||
9 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.76 | 1:40.60 | 2:35.97 | 3:26.59 | |||
10 | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 52.86 | 1:55.11 | 3:00.27 | 4:03.14 | |||
- | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.73 | 1:29.61 | 2:18.90 | 3:04.20 | |||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 51.41 | 1:52.23 | 2:56.09 | 3:54.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.80 | 1:08.35 | 1:44.86 | 2:19.59 | |||
2 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.42 | 1:09.18 | 1:44.96 | 2:19.70 | |||
3 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.48 | 1:10.08 | 1:47.28 | 2:24.86 | |||
4 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.32 | 1:14.40 | 1:52.78 | 2:30.44 | |||
5 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 35.72 | 1:14.90 | 1:54.74 | 2:34.57 | |||
6 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 38.59 | 1:22.24 | 2:07.08 | 2:48.12 | |||
7 | Sofie Andersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 38.52 | 1:21.77 | 2:07.41 | 2:50.63 | |||
8 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 38.37 | 1:25.21 | 2:13.96 | 3:02.98 | |||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.47 | 1:07.80 | 1:44.62 | 2:20.35 | |||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.03 | 1:07.50 | 1:44.49 | 2:21.01 | |||
3 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.19 | 1:14.71 | 1:54.06 | 2:32.55 | |||
4 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 35.17 | 1:14.18 | 1:55.60 | 2:36.41 | |||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.06 | 1:15.06 | 1:57.20 | 2:37.70 | |||
6 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.35 | 1:17.10 | 1:59.31 | 2:39.61 | |||
7 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 36.08 | 1:16.97 | 2:00.27 | 2:42.27 | |||
8 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 35.81 | 1:16.33 | 1:59.84 | 2:42.70 | |||
9 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.21 | 1:19.31 | 2:02.49 | 2:43.29 | |||
10 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 37.20 | 1:19.84 | 2:03.35 | 2:43.52 | |||
11 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 39.39 | 1:21.50 | 2:04.67 | 2:44.14 | |||
12 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.50 | 1:21.35 | 2:04.75 | 2:45.58 | |||
13 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.19 | 1:21.02 | 2:04.29 | 2:45.66 | |||
14 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 38.22 | 1:20.73 | 2:05.02 | 2:45.86 | |||
15 | Louise Vibæk | 1996 | Svømmeklubben Jet | 37.90 | 1:21.49 | 2:06.54 | 2:52.32 | |||
16 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 38.78 | 1:24.50 | 2:11.20 | 2:52.94 | |||
17 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 39.07 | 1:25.00 | 2:10.51 | 2:55.36 | |||
18 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.29 | 1:25.38 | 2:12.98 | 2:57.80 | |||
19 | Sophie Outzen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.45 | 1:29.50 | 2:18.51 | 3:06.97 | |||
20 | Laura Fogh Henriksen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 40.54 | 1:28.37 | 2:18.92 | 3:08.77 | |||
21 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 41.30 | 1:29.58 | 2:21.05 | 3:12.24 | |||
22 | Natasja G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.93 | 1:35.30 | 2:24.41 | 3:15.91 | |||
- | Kristina N. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.60 | 1:29.58 | 2:19.27 | 3:04.03 | |||
2 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.63 | 1:33.59 | 2:23.21 | 3:11.78 | |||
3 | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.90 | 1:38.60 | 2:38.78 | 3:33.80 | |||
4 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.51 | 1:46.00 | 2:46.10 | 3:43.12 | |||
5 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.07 | 1:52.33 | 2:56.31 | 3:58.92 | |||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.65 | 1:41.43 | 2:38.42 | 3:32.25 | |||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.13 | 1:49.07 | 2:50.33 | 3:51.01 | |||
- | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.49 | ||||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.37 | ||||||
3 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 31.43 | ||||||
4 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.48 | ||||||
5 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 32.79 | ||||||
6 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 32.84 | ||||||
7 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
8 | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.94 | ||||||
9 | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 35.25 | ||||||
10 | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.92 | ||||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 45.58 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.31 | ||||||
2 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.69 | ||||||
3 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.44 | ||||||
4 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.99 | ||||||
5 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 39.77 | ||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.55 | ||||||
7 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 42.97 | ||||||
8 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 45.91 | ||||||
9 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 47.76 | ||||||
10 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 48.96 | ||||||
11 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 55.36 | ||||||
- | Morten Lambertsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DSQ | bryst ben | |||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | brystben | |||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 39.31 | ||||||
2 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.49 | ||||||
3 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.38 | ||||||
4 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 42.71 | ||||||
5 | Michael Vibæk | 1998 | Svømmeklubben Jet | 59.93 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asym. svæm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.38 | ||||||
2 | Ann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 34.59 | ||||||
3 | Katrine Christiansen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 35.81 | ||||||
4 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 40.12 | ||||||
5 | Sofie Andersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 47.07 | ||||||
6 | Lykke B Jensen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 51.00 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.46 | ||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 32.63 | ||||||
3 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.53 | ||||||
4 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.59 | ||||||
5 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.19 | ||||||
6 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.84 | ||||||
7 | Louise Vibæk | 1996 | Svømmeklubben Jet | 40.90 | ||||||
8 | Michelle G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.85 | ||||||
9 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 47.45 | ||||||
10 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 50.98 | ||||||
- | Kamilla Langeland Todt | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 40.91 | ||||||
2 | Frederikke Christiansen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 42.99 | ||||||
3 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 43.09 | ||||||
4 | Louise Heiberg | 1998 | Svømmeklubben Jet | 46.20 | ||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 46.67 | ||||||
6 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 47.31 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 53.73 | ||||||
2 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 58.86 | ||||||
3 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.31 | ||||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | brystben | |||||
- | Sine Johansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | albue under vandet | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.80 | 1:12.80 | |||||
2 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.50 | 1:17.81 | |||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 36.18 | 1:18.10 | |||||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 37.28 | 1:18.39 | |||||
5 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.74 | 1:19.28 | |||||
6 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.21 | 1:20.80 | |||||
7 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.95 | 1:26.13 | |||||
8 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 45.27 | 1:34.70 | |||||
- | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | DSQ | en hånd i vending 75 | |||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 40.17 | 1:25.53 | |||||
2 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.79 | 1:27.56 | |||||
3 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 43.82 | 1:30.75 | |||||
4 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.92 | 1:33.94 | |||||
5 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 46.16 | 1:34.31 | |||||
6 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.74 | 1:34.41 | |||||
7 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Svømmeklubben Jet | 46.06 | 1:34.42 | |||||
8 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 45.63 | 1:35.39 | |||||
9 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 46.15 | 1:35.74 | |||||
10 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 45.94 | 1:35.98 | |||||
11 | Jonas Brødholt | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 46.57 | 1:40.01 | |||||
12 | Daniel Poulsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.07 | 1:42.67 | |||||
13 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 49.55 | 1:43.54 | |||||
14 | Jonathan Nielsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 57.09 | 1:56.25 | |||||
15 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 1:00.80 | 2:07.81 | |||||
16 | Mikkel Pedersen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 59.84 | 2:09.84 | |||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 21.71 | 1:37.97 | |||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.63 | 1:39.73 | |||||
3 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 49.86 | 1:43.64 | |||||
4 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 51.37 | 1:46.14 | |||||
5 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 52.93 | 1:50.31 | |||||
6 | Michael Vibæk | 1998 | Svømmeklubben Jet | 58.24 | 2:02.32 | |||||
7 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.85 | 2:04.66 | |||||
- | Lasse Ligaard | 1998 | Skagen Svømmeklub | DSQ | asymetisk benspark | |||||
- | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending v25 | |||||
- | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej benspark i pulout | |||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | Brønderslev SK08 | 57.79 | 2:01.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 8, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.38 | 1:19.82 | |||||
2 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 38.77 | 1:20.77 | |||||
3 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 45.36 | 1:34.29 | |||||
4 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 45.40 | 1:36.33 | |||||
5 | Elisabeth Friis | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 48.09 | 1:41.09 | |||||
6 | Sofie Andersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 49.44 | 1:45.28 | |||||
7 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 52.10 | 1:51.32 | |||||
- | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.12 | 1:26.09 | |||||
2 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 42.10 | 1:27.40 | |||||
3 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 43.27 | 1:31.41 | |||||
4 | Tine Christensen | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.14 | 1:31.54 | |||||
5 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.32 | 1:33.74 | |||||
6 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 45.06 | 1:35.00 | |||||
7 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 44.19 | 1:35.36 | |||||
8 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 44.71 | 1:36.24 | |||||
9 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 45.75 | 1:36.78 | |||||
10 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 48.26 | 1:39.63 | |||||
11 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 47.76 | 1:40.01 | |||||
12 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 48.27 | 1:40.27 | |||||
13 | Sabina Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 50.16 | 1:40.72 | |||||
14 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 50.23 | 1:43.01 | |||||
15 | Marie Henriksen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 47.05 | 1:43.11 | |||||
16 | Katrine Aastrup | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 50.23 | 1:45.86 | |||||
17 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 52.45 | 1:50.18 | |||||
18 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 53.33 | 1:50.47 | |||||
19 | Laura Fogh Henriksen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 51.41 | 1:51.12 | |||||
20 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 55.86 | 1:55.29 | |||||
21 | Natasja G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.41 | 1:58.88 | |||||
22 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 57.87 | 2:00.82 | |||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 48.85 | 1:43.66 | |||||
2 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 50.82 | 1:45.23 | |||||
3 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 52.11 | 1:47.90 | |||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 51.76 | 1:49.42 | |||||
5 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 55.29 | 1:53.05 | |||||
6 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.52 | 1:53.19 | |||||
7 | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 55.03 | 1:56.72 | |||||
8 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 58.86 | 1:58.33 | |||||
9 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 59.71 | 2:01.17 | |||||
10 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 56.83 | 2:03.85 | |||||
11 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 1:00.01 | 2:08.11 | |||||
12 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 59.28 | 2:09.14 | |||||
13 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.42 | 2:12.18 | |||||
- | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Ej synkron benspark | |||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 55.64 | 1:59.23 | |||||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 58.85 | 2:01.29 | |||||
3 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 58.40 | 2:02.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.84 | 1:05.65 | |||||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.17 | 1:07.51 | |||||
3 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.01 | 1:08.69 | |||||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.53 | 1:10.27 | |||||
5 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.69 | 1:10.88 | |||||
6 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 34.85 | 1:10.90 | |||||
7 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.50 | 1:11.98 | |||||
8 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 36.27 | 1:12.53 | |||||
9 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 35.55 | 1:13.03 | |||||
10 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 38.01 | 1:18.44 | |||||
11 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.42 | 1:18.96 | |||||
12 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 38.98 | 1:19.63 | |||||
13 | Daniel Højer Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 40.97 | 1:24.29 | |||||
14 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 43.33 | 1:28.27 | |||||
14 | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 44.25 | 1:28.27 | |||||
16 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 45.97 | 1:36.71 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 34.41 | 1:10.21 | |||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.41 | 1:12.80 | |||||
3 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 38.04 | 1:17.65 | |||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.67 | 1:20.54 | |||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.05 | 1:21.42 | |||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.82 | 1:22.11 | |||||
7 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.88 | 1:24.43 | |||||
8 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 42.65 | 1:25.77 | |||||
9 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 41.78 | 1:26.90 | |||||
10 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 42.63 | 1:27.96 | |||||
11 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 43.69 | 1:30.60 | |||||
12 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.76 | 1:30.65 | |||||
13 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:32.11 | 1:31.93 | |||||
14 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 46.10 | 1:32.78 | |||||
15 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 46.03 | 1:35.12 | |||||
16 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 50.32 | 1:39.76 | |||||
17 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 49.95 | 1:40.10 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 39.23 | 1:21.50 | |||||
2 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.44 | 1:30.14 | |||||
3 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.95 | 1:36.29 | |||||
4 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 49.11 | 1:41.43 | |||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 50.59 | 1:43.39 | |||||
6 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.41 | 1:46.59 | |||||
7 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.38 | 1:46.62 | |||||
8 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.47 | 1:48.14 | |||||
9 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.26 | 2:02.21 | |||||
10 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:04.37 | 2:12.21 | |||||
- | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven 50m | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.99 | 1:34.06 | |||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 53.26 | 1:51.25 | |||||
- | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.28 | 1:10.06 | |||||
2 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.00 | 1:14.37 | |||||
3 | Anne Pindstrup | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.76 | 1:14.54 | |||||
4 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.50 | 1:15.42 | |||||
5 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.14 | 1:16.94 | |||||
6 | Katrine Christiansen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 38.75 | 1:20.52 | |||||
7 | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | 39.95 | 1:20.77 | |||||
8 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 41.78 | 1:25.10 | |||||
9 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 44.36 | 1:29.44 | |||||
10 | Elisabeth Friis | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 43.79 | 1:29.63 | |||||
11 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 44.17 | 1:30.15 | |||||
12 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 49.24 | 1:39.41 | |||||
13 | Lykke B Jensen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 53.52 | 1:50.30 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.54 | 1:10.72 | |||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.22 | 1:12.58 | |||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.39 | 1:14.06 | |||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.37 | 1:15.38 | |||||
5 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.92 | 1:16.60 | |||||
6 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 39.44 | 1:20.98 | |||||
7 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 39.82 | 1:21.57 | |||||
8 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 40.87 | 1:22.42 | |||||
9 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.27 | 1:22.72 | |||||
10 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.73 | 1:25.47 | |||||
11 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 44.40 | 1:26.11 | |||||
12 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 42.98 | 1:26.15 | |||||
13 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.95 | 1:26.89 | |||||
14 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.89 | 1:29.36 | |||||
15 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 42.74 | 1:30.29 | |||||
16 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.71 | 1:31.87 | |||||
17 | Sabina Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 46.71 | 1:32.70 | |||||
18 | Sophie Outzen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 45.83 | 1:33.49 | |||||
19 | Signe Knøsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 46.28 | 1:36.18 | |||||
20 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 47.79 | 1:37.13 | |||||
21 | Michelle G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.22 | 1:37.28 | |||||
22 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 49.83 | 1:40.97 | |||||
23 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 50.91 | 1:44.10 | |||||
24 | Freja Gertz | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 51.10 | 1:44.26 | |||||
25 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 56.98 | 2:01.59 | |||||
- | Kamilla Langeland Todt | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Afsæt på mave 50m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.24 | 1:25.08 | |||||
2 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 49.64 | 1:43.72 | |||||
3 | Louise Heiberg | 1998 | Svømmeklubben Jet | 50.98 | 1:46.12 | |||||
4 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.28 | 1:47.48 | |||||
5 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 55.70 | 1:54.10 | |||||
6 | Signe Johansen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.92 | 1:56.13 | |||||
- | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Svøm på mave v/vendi | |||||
- | Sandra Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave 50m | |||||
- | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svøm på maven | |||||
- | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | DSQ | svøm på maven | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 50.19 | 1:42.35 | |||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 58.80 | 1:57.44 | |||||
3 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 55.13 | 1:58.54 | |||||
4 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 57.17 | 1:59.11 | |||||
- | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.38 | 1:04.44 | 1:40.45 | 2:16.71 | |||
2 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.47 | 1:06.98 | 1:43.11 | 2:20.27 | |||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.64 | 1:10.67 | 1:50.37 | 2:30.70 | |||
4 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.72 | 1:14.57 | 1:58.40 | 2:44.39 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.15 | 1:24.30 | 2:10.73 | 2:57.37 | |||
- | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | 40.84 | 1:29.06 | 2:20.17 | 3:11.34 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.35 | 1:17.96 | 2:00.29 | 2:41.83 | |||
2 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.04 | 1:17.38 | 2:01.03 | 2:42.11 | |||
3 | Tine Christensen | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.07 | 1:33.13 | 2:24.60 | 3:15.16 | |||
4 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.00 | 1:31.54 | 2:24.18 | 3:16.02 | |||
5 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.66 | 1:30.61 | 2:24.11 | 3:18.33 | |||
6 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 45.60 | 1:40.44 | 2:36.28 | 3:30.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 26.08 | ||||||
2 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.81 | ||||||
3 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 27.85 | ||||||
4 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.94 | ||||||
5 | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 28.46 | ||||||
6 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 28.63 | ||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.75 | ||||||
8 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 29.49 | ||||||
9 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 30.36 | ||||||
10 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.61 | ||||||
11 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.84 | ||||||
12 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 30.89 | ||||||
13 | Daniel Højer Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 31.46 | ||||||
14 | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.68 | ||||||
15 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 32.64 | ||||||
16 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.70 | ||||||
17 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 41.81 | ||||||
- | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 26.77 | ||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 27.57 | ||||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 31.08 | ||||||
4 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.35 | ||||||
5 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 31.52 | ||||||
6 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.81 | ||||||
7 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.30 | ||||||
8 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.49 | ||||||
9 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Svømmeklubben Jet | 32.70 | ||||||
10 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.54 | ||||||
11 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 33.61 | ||||||
12 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.75 | ||||||
13 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.53 | ||||||
14 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.87 | ||||||
15 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.08 | ||||||
16 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 35.42 | ||||||
17 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 35.51 | ||||||
18 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | ||||||
19 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.52 | ||||||
20 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 36.71 | ||||||
21 | Jonathan Nielsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 37.49 | ||||||
22 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.61 | ||||||
23 | Daniel Poulsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.29 | ||||||
24 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.63 | ||||||
25 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 38.66 | ||||||
26 | Jonas Brødholt | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 38.96 | ||||||
27 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 39.63 | ||||||
28 | Morten Lambertsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.88 | ||||||
29 | Mikkel Pedersen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.41 | ||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.53 | ||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 34.70 | ||||||
3 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 36.04 | ||||||
5 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.34 | ||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.82 | ||||||
7 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.21 | ||||||
8 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.23 | ||||||
9 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.44 | ||||||
10 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 40.57 | ||||||
11 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.91 | ||||||
12 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.85 | ||||||
13 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 42.49 | ||||||
14 | Michael Vibæk | 1998 | Svømmeklubben Jet | 42.78 | ||||||
15 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.82 | ||||||
16 | Lasse Ligaard | 1998 | Skagen Svømmeklub | 50.94 | ||||||
17 | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 51.92 | ||||||
18 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 52.82 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 36.24 | ||||||
2 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.22 | ||||||
3 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 47.61 | ||||||
4 | Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | Brønderslev SK08 | 51.13 | ||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 30.54 | ||||||
2 | Ann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 30.66 | ||||||
3 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.70 | ||||||
4 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.39 | ||||||
5 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 33.94 | ||||||
6 | Elisabeth Friis | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 34.43 | ||||||
7 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.53 | ||||||
8 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.18 | ||||||
9 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 36.27 | ||||||
10 | Lykke B Jensen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 41.21 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 29.37 | ||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.04 | ||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.73 | ||||||
4 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.61 | ||||||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 31.94 | ||||||
6 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 32.54 | ||||||
7 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 32.80 | ||||||
8 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.14 | ||||||
9 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.98 | ||||||
10 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 34.11 | ||||||
11 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 34.16 | ||||||
12 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 34.87 | ||||||
13 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.30 | ||||||
14 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 35.66 | ||||||
15 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 36.26 | ||||||
16 | Louise Vibæk | 1996 | Svømmeklubben Jet | 36.36 | ||||||
17 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 36.55 | ||||||
18 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 36.80 | ||||||
19 | Freja Gertz | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 37.79 | ||||||
20 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 37.86 | ||||||
21 | Sophie Outzen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.38 | ||||||
22 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.43 | ||||||
23 | Laura Fogh Henriksen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 38.79 | ||||||
24 | Sabina Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.06 | ||||||
25 | Katrine Aastrup | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 39.57 | ||||||
26 | Kamilla Langeland Todt | 1996 | Svømmeklubben Nord | 39.77 | ||||||
27 | Michelle G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.40 | ||||||
28 | Marie Henriksen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.43 | ||||||
29 | Signe Knøsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 40.49 | ||||||
30 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.37 | ||||||
31 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.85 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 34.18 | ||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.84 | ||||||
3 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 36.32 | ||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 36.85 | ||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.21 | ||||||
6 | Frederikke Christiansen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 38.48 | ||||||
7 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 38.76 | ||||||
8 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 40.15 | ||||||
9 | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.24 | ||||||
10 | Louise Heiberg | 1998 | Svømmeklubben Jet | 40.89 | ||||||
11 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 40.92 | ||||||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 41.32 | ||||||
13 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 41.87 | ||||||
14 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 41.90 | ||||||
15 | Anja Neergaard | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 41.97 | ||||||
16 | Signe Johansen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.14 | ||||||
17 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.34 | ||||||
18 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.52 | ||||||
19 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.66 | ||||||
20 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.75 | ||||||
21 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 44.91 | ||||||
22 | Sandra Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.93 | ||||||
23 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 48.67 | ||||||
24 | Celine Olsen | 1999 | Svømmeklubben Jet | 49.55 | ||||||
25 | Julie Hoe | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 49.73 | ||||||
26 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.15 | ||||||
- | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Poulsen | 1999 | Svømmeklubben Jet | DSQ | ingen berøring v25 | |||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.09 | ||||||
2 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.26 | ||||||
3 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.02 | ||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 44.52 | ||||||
5 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.63 | ||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.10 | ||||||
7 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.56 | ||||||
8 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 49.57 | ||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 52.03 | ||||||
- | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 15, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.97 | 2:12.44 | 3:21.83 | 4:31.44 | 9:12.32 | ||
5:40.83 | 6:51.07 | 8:01.92 | ||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.31 | 2:18.40 | 3:29.97 | 4:41.30 | 9:25.30 | ||
5:53.38 | 7:05.23 | 8:16.58 | ||||||||
3 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.43 | 2:20.96 | 3:32.38 | 4:44.99 | 9:31.02 | ||
5:57.41 | 7:09.75 | 8:22.23 | ||||||||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.24 | 2:20.17 | 3:33.78 | 4:48.08 | 9:41.46 | ||
6:02.40 | 7:16.71 | 8:30.94 | ||||||||
5 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.46 | 2:37.51 | 3:59.68 | 5:22.20 | 10:46.11 | ||
6:45.63 | 8:07.69 | 9:29.51 | ||||||||
6 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:24.59 | 2:54.42 | 4:26.22 | 5:56.47 | 11:53.96 | ||
7:26.90 | 8:57.87 | 10:28.90 | ||||||||
Løb 15, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 1:13.97 | 2:35.07 | 3:56.34 | 5:18.35 | 10:41.21 | ||
6:39.68 | 8:02.03 | 9:24.79 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 16, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.93 | 2:28.24 | 3:44.49 | 5:00.77 | 10:05.23 | ||
6:17.09 | 7:33.48 | 8:50.04 | ||||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:12.77 | 2:28.20 | 3:43.82 | 5:00.72 | 10:07.21 | ||
6:17.93 | 7:35.70 | 8:52.70 | ||||||||
3 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.59 | 2:30.30 | 3:47.79 | 5:04.74 | 10:11.90 | ||
6:22.47 | 7:40.15 | 8:57.24 | ||||||||
4 | Anne Pindstrup | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.73 | 2:40.24 | 4:02.61 | 5:25.27 | 10:36.62 | ||
6:43.69 | 8:02.55 | 9:20.51 | ||||||||
5 | Katrine Christiansen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 1:14.41 | 2:37.02 | 4:00.32 | 5:22.21 | 11:06.00 | ||
6:42.69 | 8:03.14 | 9:25.02 | ||||||||
6 | Ann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:15.64 | 2:37.74 | 4:03.26 | 5:29.39 | 11:12.91 | ||
6:56.02 | 8:23.37 | 9:50.21 | ||||||||
7 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:21.60 | 2:52.01 | 4:24.19 | 5:56.56 | 11:59.21 | ||
7:29.28 | 9:01.08 | 10:32.46 | ||||||||
Løb 16, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:13.19 | 2:30.08 | 3:47.49 | 5:04.41 | 10:11.26 | ||
6:21.96 | 7:39.59 | 8:56.51 | ||||||||
2 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.59 | 2:32.03 | 3:49.68 | 5:08.27 | 10:18.04 | ||
6:26.73 | 7:44.52 | 9:02.62 | ||||||||
3 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.54 | 2:41.74 | 4:09.17 | 5:36.55 | 11:25.49 | ||
7:04.78 | 8:32.52 | 10:01.29 | ||||||||
4 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:24.16 | 2:54.55 | 4:25.92 | 5:57.86 | 12:01.99 | ||
7:29.64 | 9:01.57 | 10:33.34 | ||||||||
5 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 1:28.27 | 3:03.74 | 4:39.61 | 6:17.46 | 12:45.01 | ||
7:55.37 | 9:33.46 | 11:11.66 | ||||||||
- | Kristina N. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.62 | ||||||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.35 | ||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 34.41 | ||||||
4 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.42 | ||||||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.79 | ||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.94 | ||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.21 | ||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.78 | ||||||
9 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.95 | ||||||
10 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.97 | ||||||
11 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.49 | ||||||
12 | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.75 | ||||||
13 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 53.96 | ||||||
- | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.00 | ||||||
2 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.48 | ||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.97 | ||||||
4 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 43.95 | ||||||
5 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Svømmeklubben Jet | 44.97 | ||||||
6 | Jonas Brødholt | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 45.22 | ||||||
7 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 47.60 | ||||||
8 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.01 | ||||||
9 | Daniel Poulsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.23 | ||||||
10 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 52.72 | ||||||
11 | Morten Lambertsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 54.33 | ||||||
12 | Jonathan Nielsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 55.12 | ||||||
13 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 57.92 | ||||||
14 | Mikkel Pedersen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 58.57 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.14 | ||||||
2 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.99 | ||||||
3 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 49.40 | ||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.01 | ||||||
5 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 50.43 | ||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 50.63 | ||||||
7 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 51.57 | ||||||
8 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.05 | ||||||
- | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asymetrisk benspark | |||||
- | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | asymetrisk benspark | |||||
- | Lasse Ligaard | 1998 | Skagen Svømmeklub | DSQ | ej synkron benspark | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | Brønderslev SK08 | 58.55 | ||||||
2 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:23.96 | ||||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
- | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u/vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.62 | ||||||
2 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 42.93 | ||||||
3 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 42.94 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.56 | ||||||
2 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.07 | ||||||
3 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 43.44 | ||||||
4 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.23 | ||||||
5 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 44.83 | ||||||
6 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 47.16 | ||||||
7 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 47.97 | ||||||
8 | Marie Henriksen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 48.10 | ||||||
9 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 49.79 | ||||||
10 | Katrine Aastrup | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 50.28 | ||||||
11 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 50.89 | ||||||
12 | Signe Knøsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 51.99 | ||||||
13 | Natasja G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.48 | ||||||
14 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 56.78 | ||||||
15 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 58.80 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 47.94 | ||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 48.34 | ||||||
3 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 49.97 | ||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.66 | ||||||
5 | Signe Johansen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 51.51 | ||||||
6 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 51.54 | ||||||
7 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 51.82 | ||||||
8 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 51.90 | ||||||
9 | Frederikke Christiansen | 1998 | Hobro Svømmeklub | 52.31 | ||||||
10 | Anja Neergaard | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 52.84 | ||||||
11 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.45 | ||||||
12 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 55.06 | ||||||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 55.06 | ||||||
14 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 58.19 | ||||||
15 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 1:00.27 | ||||||
16 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 1:00.46 | ||||||
17 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:04.09 | ||||||
17 | Sandra Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.09 | ||||||
19 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.21 | ||||||
20 | Julie Hoe | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:19.35 | ||||||
- | Astrid Poulsen | 1999 | Svømmeklubben Jet | DNS | ||||||
- | Celine Olsen | 1999 | Svømmeklubben Jet | DSQ | asymetrisk armtag | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.79 | ||||||
2 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 58.64 | ||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asymetrisk benspark | |||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asymetrisk benspark | |||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asymetrisk benspark | |||||
- | Sine Johansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asymetrisk svømning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 Fri | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:47.84 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Niclas Bro Sørensen | 1994 | 26.77 | 54.36 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 25.80 | 1:20.16 | |||||||
Nicolai Voetmann | 1995 | 27.68 | 1:47.84 | |||||||
2 | Thisted Pirates 1 Fri | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:50.13 | ||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 28.16 | 54.45 | |||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 28.66 | 1:23.11 | |||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 27.02 | 1:50.13 | |||||||
3 | S68 Hjørring 1 Herrer Fri | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 1:50.49 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 27.35 | 54.49 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 26.87 | 1:21.36 | |||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | 29.13 | 1:50.49 | |||||||
4 | As Drenge 2 Gr. 1 Fri | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:57.45 | ||||||
Jeppe Klemmensen | 1994 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Ricco Gade | 1995 | 30.54 | 58.76 | |||||||
Frederik Overbye | 1995 | 31.73 | 1:30.49 | |||||||
Kasper Sørensen | 1994 | 26.96 | 1:57.45 | |||||||
5 | Søhesten Drenge Fri | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 2:07.47 | ||||||
Patrick Bislev | 1994 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Daniel Højer Nielsen | 1995 | 32.93 | 1:04.13 | |||||||
Nicklas Beck Jensen | 1995 | 32.66 | 1:36.79 | |||||||
Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 30.68 | 2:07.47 | |||||||
6 | Nordmænd 1 | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:12.62 | ||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 35.56 | 1:03.71 | |||||||
Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 44.11 | 1:47.82 | |||||||
James Boyes | 1995 | 24.80 | 2:12.62 | |||||||
7 | Bsk Drenge Fri | 1995 | Brønderslev SK08 | 2:46.06 | ||||||
Kasper V Hansen | 1996 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 49.50 | 1:21.92 | |||||||
Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | 55.14 | 2:17.06 | |||||||
Anders Fly | 1995 | 29.00 | 2:46.06 | |||||||
- | Pingvin Drenge Fri | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart 2. skifte | |||||
Kristian Skjødt | 1994 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Daniel Harsfort | 1996 | 32.75 | 1:02.31 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Drenge 1 Gr. 2 Fri | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:10.01 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 32.57 | 1:05.70 | |||||||
Phillip Winther | 1997 | 31.68 | 1:37.38 | |||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 32.63 | 2:10.01 | |||||||
2 | Thisted Pirates 2 Fri | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:18.32 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 35.61 | 1:10.52 | |||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 34.80 | 1:45.32 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 33.00 | 2:18.32 | |||||||
3 | As Drenge 2 Gr. 2 Fri | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.39 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Phillip Lundquist | 1996 | 34.82 | 1:08.68 | |||||||
Morten Stage | 1997 | 34.95 | 1:43.63 | |||||||
Christian Gamst | 1996 | 34.76 | 2:18.39 | |||||||
4 | As Drenge 3 Gr. 2 Fri | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:23.25 | ||||||
Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 16.03 | 50.43 | |||||||
Jacob Dam Larsen | 1996 | 23.77 | 1:14.20 | |||||||
Jannik Skov | 1997 | 1:09.05 | 2:23.25 | |||||||
5 | S68 Hjørring 2 Herrer Fri | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:28.07 | ||||||
Mads Storgaard | 1998 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Jonas Brødholt | 1997 | 40.73 | 1:19.00 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 37.27 | 1:56.27 | |||||||
Max Tellefsen | 1996 | 31.80 | 2:28.07 | |||||||
6 | Nordmænd 3 | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:36.49 | ||||||
Emil Hjermitslev | 1997 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Morten Lambertsen | 1997 | 48.75 | 1:28.07 | |||||||
Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 32.89 | 2:00.96 | |||||||
Tobias Iversen | 1996 | 35.53 | 2:36.49 | |||||||
- | Thisted Pirates 3 Fri | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart 3. skifte | |||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 38.61 | 38.61 | |||||||
Jonathan Nielsen | 1997 | 39.02 | 1:17.63 | |||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 37.72 | 1:55.35 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Drenge 2 Gr. 3 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:46.84 | ||||||
Mikkel K Lauridsen | 1998 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Lasse Harde | 1998 | 40.27 | 1:22.09 | |||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 42.97 | 2:05.06 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 41.78 | 2:46.84 | |||||||
2 | As Drenge 3 Gr. 3 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:54.19 | ||||||
Mathias H Christensen | 1999 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | |||||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | |||||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 2:54.19 | 2:54.19 | |||||||
- | As Drenge 1 Gr. 3 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 3. svømmer forkert | |||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Asger Bertel | 1998 | 37.65 | 1:14.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Piger 1 Gr. 1 Fri | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 2:02.88 | ||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Anne Pindstrup | 1995 | 1:00.81 | 1:31.38 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | |||||||||
Camilla Munk | 1994 | 2:02.88 | 2:02.88 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 1 Fri | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:05.29 | ||||||
Camilla Christensen | 1995 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Randi Larsen | 1996 | 32.20 | 1:03.59 | |||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 30.67 | 1:34.26 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.03 | 2:05.29 | |||||||
3 | Thisted Mermaids 1 Fri | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:06.14 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 29.58 | 59.22 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 31.28 | 1:30.50 | |||||||
Amalie Vinther | 1995 | 35.64 | 2:06.14 | |||||||
4 | Bsk08 Piger Fri | 1995 | Brønderslev SK08 | 2:12.79 | ||||||
Ida Elvira Jensen | 1995 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 33.61 | 1:07.89 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 32.35 | 1:40.24 | |||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 32.55 | 2:12.79 | |||||||
5 | S68 Hjørring 1 Damer Fri | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 2:14.77 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Elisabeth Friis | 1995 | 34.36 | 1:04.77 | |||||||
Katrine Siggaard | 1995 | 37.13 | 1:41.90 | |||||||
Katrine Christiansen | 1994 | 32.87 | 2:14.77 | |||||||
6 | Søhesten Piger 1 Fri | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 2:20.49 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Janni Andreasen | 1997 | 38.02 | 1:12.88 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 36.69 | 1:49.57 | |||||||
Ann Nielsen | 1994 | 30.92 | 2:20.49 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valkyrer 1 | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:07.60 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Nanna H Andersen | 1996 | 32.41 | 1:03.69 | |||||||
Rikke Mouritsen | 1997 | 33.56 | 1:37.25 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 30.35 | 2:07.60 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 2 Fri | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:19.62 | ||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Or-Emilie Yonah | 1996 | 34.46 | 1:08.47 | |||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 35.34 | 1:43.81 | |||||||
Rikke Glinvad | 1997 | 35.81 | 2:19.62 | |||||||
3 | Pingvin Piger Fri | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.90 | ||||||
Mai Hansen | 1996 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Natasja G. Carlsen | 1996 | 42.42 | 1:14.48 | |||||||
Nikoline Findinge | 1996 | 39.14 | 1:53.62 | |||||||
Michelle G. Carlsen | 1996 | 40.28 | 2:33.90 | |||||||
4 | S68 Hjørring 3 Damer Fri | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:43.66 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 42.17 | 42.17 | |||||||
Astrid Toft | 1997 | 44.67 | 1:26.84 | |||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 37.68 | 2:04.52 | |||||||
Sabina Christensen | 1997 | 39.14 | 2:43.66 | |||||||
5 | Søhesten Piger 2 Fri | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 2:44.37 | ||||||
Anja Neergaard | 1998 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Freja Gertz | 1996 | 38.99 | 1:22.32 | |||||||
Katrine Aastrup | 1997 | 41.93 | 2:04.25 | |||||||
Signe Knøsen | 1997 | 40.12 | 2:44.37 | |||||||
6 | Skagen Piger Fri | 1997 | Skagen Svømmeklub | 2:47.32 | ||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 40.31 | 1:17.59 | |||||||
Maria Ottesen | 1999 | 50.83 | 2:08.42 | |||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 38.90 | 2:47.32 | |||||||
- | S68 Hjørring 1 Damer Fri | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:22.36 | EXTRA | |||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | |||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | |||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 2:22.36 | 2:22.36 | |||||||
- | S68 Hjørring 2 Damer Fri | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | |||||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | |||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | |||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | DNS | ||||||||
- | Smut Piger | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | tyvstart 3. skifte | |||||
Julie Levisen | 1997 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 37.07 | 1:10.06 | |||||||
Tine Christensen | 1996 | 34.34 | 1:44.40 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Piger 1 Gr. 3 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:44.19 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 38.00 | 38.00 | |||||||
Frederikke Poulsen | 1999 | 45.45 | 1:23.45 | |||||||
Linette Johansen | 1998 | 41.73 | 2:05.18 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 39.01 | 2:44.19 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 3 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:02.39 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 45.95 | 45.95 | |||||||
Sofie Frank Plath | 1998 | 50.00 | 1:35.95 | |||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 38.92 | 2:14.87 | |||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 47.52 | 3:02.39 | |||||||
3 | As Piger 3 Gr. 3 Fri | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:09.05 | ||||||
Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 53.54 | 53.54 | |||||||
Sandra Christensen | 1999 | 50.17 | 1:43.71 | |||||||
Marie Louise Westergaard | 1998 | 41.68 | 2:25.39 | |||||||
Emma Naja Jensen | 1999 | 43.66 | 3:09.05 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Piger 2 Gr. 4 Fri | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 3:18.44 | ||||||
Sine Johansen | 2000 | 50.02 | 50.02 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 51.50 | 1:41.52 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 57.09 | 2:38.61 | |||||||
Mie Mellerup | 2000 | 39.83 | 3:18.44 | |||||||
- | As Piger 1 Gr. 4 Fri | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | |||||||||
Emma A Andersen | 2000 | |||||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | |||||||||
Sara Frank Plath | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.08 | 2:07.68 | 3:15.56 | 4:25.14 | |||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.81 | 2:14.51 | 3:23.77 | 4:32.83 | |||
3 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.54 | 2:12.94 | 3:24.81 | 4:37.03 | |||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.77 | 2:16.69 | 3:28.82 | 4:39.80 | |||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:07.33 | 2:19.62 | 3:31.09 | 4:44.08 | |||
6 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:20.70 | 2:50.99 | 4:21.13 | 5:50.52 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:09.03 | 2:23.44 | 3:38.46 | 4:48.26 | |||
2 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.69 | 2:37.75 | 4:00.80 | 5:21.63 | |||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.98 | 2:38.78 | 4:03.81 | 5:23.44 | |||
4 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.28 | 2:43.52 | 4:09.00 | 5:29.52 | |||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.24 | 2:43.77 | 4:10.21 | 5:33.54 | |||
6 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:18.51 | 2:45.79 | 4:14.95 | 5:40.76 | |||
- | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:11.52 | 2:26.73 | 3:42.37 | 4:57.23 | |||
2 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.11 | 2:26.65 | 3:43.86 | 5:01.41 | |||
3 | Anne Pindstrup | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.30 | 2:34.06 | 3:52.74 | 5:11.06 | |||
4 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:16.11 | 2:37.48 | 3:58.76 | 5:17.72 | |||
5 | Ann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:11.64 | 2:34.05 | 3:58.87 | 5:21.79 | |||
6 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 1:16.01 | 2:38.80 | 4:01.77 | 5:25.02 | |||
7 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:26.84 | 3:00.23 | 4:34.90 | 6:07.61 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:10.25 | 2:25.36 | 3:41.33 | 4:55.15 | |||
2 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.01 | 2:45.03 | 4:09.03 | 5:30.36 | |||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.86 | 2:42.26 | 4:09.17 | 5:35.05 | |||
4 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:19.94 | 2:47.99 | 4:16.19 | 5:42.76 | |||
5 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.69 | 2:52.30 | 4:23.20 | 5:49.73 | |||
6 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:24.02 | 2:53.17 | 4:24.92 | 5:52.52 | |||
7 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.79 | 3:08.39 | 4:48.74 | 6:28.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.50 | 1:06.04 | 1:46.63 | 2:19.30 | |||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.77 | 1:07.41 | 1:49.17 | 2:21.80 | |||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.25 | 1:08.02 | 1:50.88 | 2:23.14 | |||
4 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.65 | 1:13.04 | 1:55.78 | 2:29.78 | |||
5 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 33.13 | 1:11.54 | 1:58.43 | 2:34.21 | |||
6 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.73 | 1:13.50 | 2:00.31 | 2:37.04 | |||
7 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.05 | 1:15.68 | 2:03.66 | 2:38.14 | |||
8 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 35.17 | 1:16.13 | 2:00.93 | 2:38.20 | |||
9 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.87 | 1:17.53 | 2:03.29 | 2:39.76 | |||
10 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.62 | 1:18.59 | 2:02.28 | 2:40.67 | |||
11 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.42 | 1:18.02 | 2:06.45 | 2:44.07 | |||
12 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 32.71 | 1:16.02 | 2:06.31 | 2:44.14 | |||
13 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:24.93 | 2:08.99 | 2:46.60 | ||||
14 | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 34.96 | 1:19.42 | 2:11.02 | 2:48.68 | |||
15 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.98 | 1:21.80 | 2:12.80 | 2:53.05 | |||
16 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 44.98 | 1:34.95 | 2:28.20 | 3:11.49 | |||
- | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Asym. ben i bryst | |||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.54 | 1:11.73 | 1:56.71 | 2:31.60 | |||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 33.71 | 1:11.81 | 1:58.65 | 2:34.00 | |||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 38.76 | 1:23.80 | 2:17.01 | 2:53.13 | |||
4 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 36.25 | 1:18.69 | 2:12.62 | 2:54.14 | |||
5 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.76 | 1:27.70 | 2:17.76 | 2:57.09 | |||
6 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Svømmeklubben Jet | 43.22 | 1:29.88 | 2:22.77 | 3:01.95 | |||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.65 | 1:33.62 | 2:29.71 | 3:10.79 | |||
8 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 44.42 | 1:32.89 | 2:31.67 | 3:16.06 | |||
- | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i brystvend. | |||||
- | Morten Lambertsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Brystben i fly | |||||
- | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Brystben i fly | |||||
- | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | DSQ | crawlben i fly | |||||
- | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.69 | 1:28.94 | 2:21.01 | 3:03.29 | |||
2 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.72 | 1:32.48 | 2:29.05 | 3:11.63 | |||
3 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 42.10 | 1:29.97 | 2:27.49 | 3:12.35 | |||
4 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 50.51 | 1:39.25 | 2:37.27 | 3:23.05 | |||
5 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.64 | 1:41.71 | 2:40.56 | 3:23.61 | |||
6 | Michael Vibæk | 1998 | Svømmeklubben Jet | 1:03.83 | 2:09.49 | 3:12.59 | 4:03.57 | |||
7 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.53 | 1:57.72 | 3:14.48 | 4:06.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.44 | 1:13.03 | 2:02.49 | 2:40.07 | |||
2 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 36.10 | 1:18.67 | 2:02.89 | 2:40.38 | |||
3 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.93 | 1:19.37 | 2:03.11 | 2:41.39 | |||
4 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.54 | 1:19.12 | 2:09.36 | 2:48.67 | |||
5 | Katrine Christiansen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 37.30 | 1:19.77 | 2:14.78 | 2:57.47 | |||
6 | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | 38.38 | 1:23.49 | 2:15.77 | 2:58.85 | |||
7 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 44.26 | 1:33.19 | 2:35.64 | 3:17.54 | |||
8 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 43.82 | 1:31.28 | 2:34.09 | 3:17.75 | |||
9 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 43.45 | 1:32.94 | 2:29.77 | 3:18.14 | |||
10 | Lykke B Jensen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 52.84 | 1:50.11 | 3:02.19 | 3:49.23 | |||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.59 | 1:15.05 | 2:02.30 | 2:37.66 | |||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.92 | 1:13.44 | 2:02.93 | 2:37.79 | |||
3 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.27 | 1:16.82 | 2:05.50 | 2:41.16 | |||
4 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.60 | 1:24.69 | 2:13.20 | 2:52.70 | |||
5 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.80 | 1:21.66 | 2:13.40 | 2:53.39 | |||
6 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 41.45 | 1:25.89 | 2:19.95 | 2:59.03 | |||
7 | Tine Christensen | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.24 | 1:29.18 | 2:20.07 | 3:00.50 | |||
8 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 41.31 | 1:26.46 | 2:19.35 | 3:01.71 | |||
9 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 41.29 | 1:29.93 | 2:21.30 | 3:04.19 | |||
10 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 49.93 | 1:39.76 | 2:30.01 | 3:13.08 | |||
11 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 46.12 | 1:37.08 | 2:33.25 | 3:14.49 | |||
12 | Louise Vibæk | 1996 | Svømmeklubben Jet | 44.35 | 1:31.51 | 2:32.89 | 3:16.38 | |||
13 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 48.75 | 1:41.13 | 2:42.38 | 3:31.28 | |||
14 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 51.16 | 1:46.60 | 2:51.89 | 3:44.77 | |||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | brystben i fly | |||||
- | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Michelle G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 41.71 | 1:28.60 | 2:21.76 | 3:01.54 | |||
2 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.49 | 1:41.61 | 2:38.53 | 3:24.22 | |||
3 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 55.41 | 1:52.82 | 2:47.60 | 3:34.64 | |||
4 | Louise Heiberg | 1998 | Svømmeklubben Jet | 49.65 | 1:45.89 | 2:50.25 | 3:37.64 | |||
5 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 56.17 | 1:55.06 | 2:55.31 | 3:48.52 | |||
- | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave i ryg | |||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.84 | 1:08.02 | 1:43.82 | 2:20.52 | |||
2 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 35.06 | 1:11.66 | 1:48.46 | 2:24.77 | |||
3 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.96 | 1:12.08 | 1:49.79 | 2:26.65 | |||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.89 | 1:13.17 | 1:52.50 | 2:30.42 | |||
5 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.08 | 1:17.08 | 1:56.09 | 2:34.62 | |||
6 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 44.31 | 1:32.50 | 2:20.79 | 3:06.21 | |||
7 | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:27.52 | 2:21.02 | 3:07.25 | ||||
- | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | DSQ | svøm på maven 150m | |||||
- | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svømning på mave | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 40.66 | 1:22.27 | 2:04.86 | 2:45.41 | |||
2 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.07 | 1:27.42 | 2:12.75 | 2:55.08 | |||
3 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.69 | 1:29.74 | 2:12.92 | 2:55.31 | |||
4 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.99 | 1:30.33 | 2:18.92 | 3:05.99 | |||
5 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 43.90 | 1:33.12 | 2:21.83 | 3:10.66 | |||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 44.81 | 1:34.46 | 2:25.15 | 3:11.35 | |||
7 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 45.76 | 1:35.46 | 2:25.80 | 3:13.49 | |||
8 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.51 | 1:35.10 | 2:26.40 | 3:14.50 | |||
9 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 48.03 | 1:42.57 | 2:36.47 | 3:30.78 | |||
10 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 50.35 | 1:46.74 | 2:43.63 | 3:35.85 | |||
- | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Afsæt på mave 75m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.29 | 1:36.36 | 2:25.14 | 3:13.19 | |||
- | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.87 | 1:13.72 | 1:52.04 | 2:28.92 | |||
2 | Anne Pindstrup | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.18 | 1:16.12 | 1:55.20 | 2:34.58 | |||
3 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.42 | 1:18.89 | 1:59.32 | 2:38.38 | |||
4 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.73 | 1:17.94 | 1:59.35 | 2:40.19 | |||
5 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 40.09 | 1:22.78 | 2:06.46 | 2:48.83 | |||
6 | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | 41.26 | 1:25.57 | 2:11.37 | 2:55.71 | |||
7 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 43.26 | 1:31.59 | 2:20.93 | 3:06.42 | |||
8 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 43.84 | 1:31.94 | 2:20.88 | 3:07.36 | |||
9 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 47.27 | 1:35.17 | 2:24.27 | 3:10.64 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.94 | 1:13.64 | 1:52.08 | 2:29.59 | |||
2 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.97 | 1:18.31 | 1:59.62 | 2:39.33 | |||
3 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 40.97 | 1:24.50 | 2:07.70 | 2:48.61 | |||
4 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.19 | 1:24.31 | 2:09.14 | 2:52.85 | |||
5 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 43.05 | 1:30.36 | 2:17.43 | 3:02.43 | |||
6 | Sabina Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 45.09 | 1:32.16 | 2:20.28 | 3:05.09 | |||
7 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.89 | 1:32.73 | 2:20.82 | 3:06.24 | |||
8 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.91 | 1:31.33 | 2:19.41 | 3:06.29 | |||
9 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 46.35 | 1:35.68 | 2:23.93 | 3:10.59 | |||
10 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 54.02 | 1:50.54 | 2:45.98 | 3:40.30 | |||
- | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Sophie Outzen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 100m | |||||
- | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | svøm på mave 150m | |||||
- | Kamilla Langeland Todt | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Svøm på mave 50m | |||||
- | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 125m | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 35.59 | 1:15.12 | 1:55.84 | 2:36.49 | |||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.90 | 1:20.28 | 2:02.76 | 2:43.95 | |||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 38.08 | 1:21.42 | 2:05.53 | 2:49.54 | |||
4 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.82 | 1:23.04 | 2:07.04 | 2:50.09 | |||
5 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 39.41 | 1:23.08 | 2:06.96 | 2:50.34 | |||
6 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 39.50 | 1:23.87 | 2:08.27 | 2:52.75 | |||
7 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 40.63 | 1:25.98 | 2:12.97 | 2:57.30 | |||
8 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.30 | 1:27.86 | 2:15.71 | 3:04.28 | |||
9 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 40.90 | 1:27.06 | 2:15.81 | 3:04.70 | |||
10 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 46.77 | 1:39.43 | 2:33.40 | 3:25.42 | |||
- | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 44.17 | 1:33.17 | 2:22.02 | 3:11.31 | |||
2 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 45.97 | 1:36.62 | 2:27.71 | 3:18.34 | |||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.99 | 1:37.11 | 2:29.30 | 3:18.63 | |||
4 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Svømmeklubben Jet | 48.30 | 1:40.25 | 2:35.67 | 3:24.45 | |||
5 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 47.73 | 1:39.81 | 2:33.03 | 3:25.02 | |||
6 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 47.08 | 1:42.26 | 2:37.86 | 3:26.26 | |||
7 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 49.71 | 1:46.35 | 2:42.07 | 3:36.62 | |||
8 | Jonas Brødholt | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 49.80 | 1:46.76 | 2:45.98 | 3:40.05 | |||
9 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 1:01.62 | 2:08.12 | 3:16.47 | 4:22.66 | |||
- | Morten Lambertsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DSQ | ej berøring 100m | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.16 | 1:41.07 | 2:36.54 | 3:28.35 | |||
2 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 51.03 | 1:46.49 | 2:43.01 | 3:37.61 | |||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 52.29 | 1:51.30 | 2:49.58 | 3:47.03 | |||
4 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 53.07 | 1:54.66 | 2:57.01 | 3:57.05 | |||
5 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 54.87 | 1:57.14 | 3:01.02 | 4:01.04 | |||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 59.20 | 2:08.71 | 3:21.98 | 4:31.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 40.99 | 1:23.77 | 2:08.24 | 2:52.74 | |||
2 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 40.76 | 1:25.77 | 2:11.67 | 2:56.92 | |||
3 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 44.69 | 1:35.70 | 2:27.02 | 3:19.08 | |||
4 | Sofie Andersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 49.15 | 1:44.86 | 2:43.97 | 3:38.49 | |||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 42.71 | 1:29.35 | 2:16.64 | 3:04.04 | |||
2 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.49 | 1:34.41 | 2:26.20 | 3:15.56 | |||
3 | Tine Christensen | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.72 | 1:36.08 | 2:27.34 | 3:15.71 | |||
4 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 45.08 | 1:35.72 | 2:27.07 | 3:16.65 | |||
5 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.01 | 1:36.70 | 2:29.41 | 3:20.77 | |||
6 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 47.13 | 1:39.21 | 2:30.89 | 3:22.09 | |||
7 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 46.65 | 1:40.38 | 2:33.94 | 3:24.77 | |||
8 | Marie Henriksen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 48.59 | 1:46.27 | 2:46.36 | 3:42.95 | |||
9 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 54.84 | 1:57.42 | 3:00.24 | 4:01.40 | |||
10 | Natasja G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.21 | 2:04.74 | 3:10.15 | 4:12.16 | |||
11 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 59.98 | 2:07.73 | 3:15.92 | 4:20.86 | |||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 51.19 | 1:48.22 | 2:45.86 | 3:42.81 | |||
2 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 53.50 | 1:50.39 | 2:48.16 | 3:44.57 | |||
3 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.65 | 1:54.76 | 2:57.49 | 3:59.94 | |||
4 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 57.42 | 2:00.60 | 3:04.56 | 4:04.40 | |||
5 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 1:02.91 | 2:15.44 | 3:28.20 | 4:39.67 | |||
- | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending 150 | |||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 56.05 | 1:59.34 | 3:03.86 | 4:07.65 | |||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.76 | 2:07.20 | 3:11.63 | 4:17.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 26.92 | 57.02 | |||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 27.98 | 58.03 | |||||
3 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.74 | 59.78 | |||||
4 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.98 | 59.88 | |||||
5 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.04 | 1:03.08 | |||||
6 | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 30.16 | 1:03.22 | |||||
7 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 29.68 | 1:03.43 | |||||
8 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 30.24 | 1:03.94 | |||||
9 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 31.34 | 1:04.25 | |||||
10 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 31.02 | 1:04.86 | |||||
11 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 31.67 | 1:06.17 | |||||
12 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.32 | 1:07.78 | |||||
13 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.68 | 1:07.79 | |||||
14 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.43 | 1:08.08 | |||||
15 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 33.29 | 1:08.72 | |||||
16 | Daniel Højer Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 34.25 | 1:10.34 | |||||
17 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 34.07 | 1:13.31 | |||||
18 | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.09 | 1:14.24 | |||||
19 | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.65 | 1:16.65 | |||||
20 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.39 | 1:19.12 | |||||
21 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 41.44 | 1:27.29 | |||||
22 | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | 48.96 | 1:48.33 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.38 | 58.99 | |||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.54 | 59.77 | |||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 29.78 | 1:01.84 | |||||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 32.61 | 1:08.27 | |||||
5 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.32 | 1:08.64 | |||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.50 | 1:10.26 | |||||
7 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.29 | 1:10.75 | |||||
8 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.49 | 1:10.80 | |||||
9 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.44 | 1:12.09 | |||||
10 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Svømmeklubben Jet | 34.61 | 1:12.82 | |||||
11 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.44 | 1:13.85 | |||||
12 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.11 | 1:14.44 | |||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 37.60 | 1:15.22 | |||||
14 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 36.10 | 1:15.27 | |||||
15 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.45 | 1:15.79 | |||||
16 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.46 | 1:15.90 | |||||
17 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.52 | 1:17.59 | |||||
18 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.18 | 1:18.17 | |||||
19 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.87 | 1:18.20 | |||||
20 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 36.86 | 1:19.96 | |||||
21 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.54 | 1:20.17 | |||||
22 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 38.52 | 1:22.10 | |||||
23 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 39.71 | 1:23.84 | |||||
24 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:23.96 | |||||
25 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.16 | 1:24.24 | |||||
26 | Jonathan Nielsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 41.37 | 1:25.18 | |||||
27 | Daniel Poulsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.15 | 1:26.34 | |||||
28 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.67 | 1:27.73 | |||||
29 | Bjarke Højer Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 42.96 | 1:31.95 | |||||
30 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 45.35 | 1:34.23 | |||||
31 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 48.52 | 1:42.49 | |||||
32 | Mikkel Pedersen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.39 | 1:48.93 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.95 | 1:11.04 | |||||
2 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.08 | 1:18.30 | |||||
3 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.89 | 1:21.21 | |||||
4 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.14 | 1:22.78 | |||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 38.74 | 1:23.22 | |||||
6 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 40.11 | 1:27.01 | |||||
7 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.26 | 1:27.57 | |||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.44 | 1:27.72 | |||||
9 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 41.11 | 1:28.98 | |||||
10 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.54 | 1:31.41 | |||||
11 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.42 | 1:32.09 | |||||
12 | Michael Vibæk | 1998 | Svømmeklubben Jet | 45.66 | 1:35.79 | |||||
13 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.40 | 1:37.07 | |||||
14 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.05 | 1:37.55 | |||||
15 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.43 | 1:38.39 | |||||
16 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.36 | 1:40.26 | |||||
17 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.58 | 1:41.32 | |||||
18 | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 51.92 | 1:52.39 | |||||
19 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 54.04 | 1:58.59 | |||||
20 | Lasse Ligaard | 1998 | Skagen Svømmeklub | 59.11 | 2:04.23 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 37.76 | 1:21.16 | |||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 49.47 | 1:45.83 | |||||
3 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.82 | 1:48.91 | |||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.27 | 1:54.81 | |||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 54.32 | 1:59.17 | |||||
6 | Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | Brønderslev SK08 | 54.95 | 2:02.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 31.74 | 1:04.33 | |||||
2 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.97 | 1:07.81 | |||||
3 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.38 | 1:08.97 | |||||
4 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.63 | 1:09.88 | |||||
5 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.69 | 1:09.94 | |||||
6 | Katrine Christiansen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.22 | 1:10.06 | |||||
7 | Elisabeth Friis | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 35.33 | 1:15.43 | |||||
8 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 35.60 | 1:17.08 | |||||
9 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 38.07 | 1:18.97 | |||||
10 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.87 | 1:19.41 | |||||
11 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 37.09 | 1:19.93 | |||||
12 | Sofie Andersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 39.57 | 1:22.06 | |||||
13 | Lykke B Jensen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 43.14 | 1:31.99 | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 31.21 | 1:03.81 | |||||
2 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 31.61 | 1:04.50 | |||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.26 | 1:05.06 | |||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.58 | 1:07.49 | |||||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.80 | 1:07.63 | |||||
6 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.29 | 1:07.88 | |||||
7 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.75 | 1:09.64 | |||||
8 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 34.24 | 1:10.47 | |||||
9 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 34.60 | 1:11.55 | |||||
10 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 34.41 | 1:11.77 | |||||
11 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.71 | 1:12.17 | |||||
12 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 34.68 | 1:12.43 | |||||
13 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.08 | 1:12.76 | |||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.46 | 1:12.90 | |||||
15 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 35.33 | 1:14.60 | |||||
16 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 36.13 | 1:15.20 | |||||
17 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.29 | 1:15.81 | |||||
18 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.14 | 1:15.98 | |||||
19 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 37.60 | 1:19.67 | |||||
20 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 39.36 | 1:20.25 | |||||
21 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 37.78 | 1:20.26 | |||||
22 | Louise Vibæk | 1996 | Svømmeklubben Jet | 38.40 | 1:20.70 | |||||
23 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 38.71 | 1:21.02 | |||||
24 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 37.14 | 1:22.08 | |||||
25 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.93 | 1:23.60 | |||||
26 | Sabina Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.96 | 1:24.31 | |||||
27 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.13 | 1:25.63 | |||||
28 | Laura Fogh Henriksen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 38.89 | 1:25.92 | |||||
29 | Freja Gertz | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 41.27 | 1:26.35 | |||||
30 | Signe Knøsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 40.22 | 1:27.51 | |||||
31 | Kamilla Langeland Todt | 1996 | Svømmeklubben Nord | 42.70 | 1:29.81 | |||||
32 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.47 | 1:30.07 | |||||
33 | Michelle G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.19 | 1:30.86 | |||||
34 | Katrine Aastrup | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 42.72 | 1:31.20 | |||||
35 | Natasja G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.67 | 1:33.91 | |||||
36 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 46.83 | 1:36.36 | |||||
37 | Marie Henriksen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 45.40 | 1:40.07 | |||||
38 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 50.71 | 1:48.01 | |||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Sophie Outzen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 37.09 | 1:19.30 | |||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.53 | 1:21.89 | |||||
3 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.69 | 1:22.99 | |||||
4 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 38.78 | 1:23.08 | |||||
5 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 42.70 | 1:27.95 | |||||
6 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 40.95 | 1:31.59 | |||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 42.70 | 1:32.94 | |||||
8 | Anja Neergaard | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 44.91 | 1:33.10 | |||||
9 | Louise Heiberg | 1998 | Svømmeklubben Jet | 44.00 | 1:34.96 | |||||
10 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.83 | 1:35.32 | |||||
11 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.97 | 1:35.89 | |||||
12 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.97 | 1:36.22 | |||||
13 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 46.03 | 1:40.48 | |||||
14 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 45.83 | 1:40.57 | |||||
15 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 48.87 | 1:49.67 | |||||
16 | Julie Hoe | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 52.53 | 1:54.38 | |||||
17 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 52.03 | 1:55.28 | |||||
18 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 55.26 | 1:59.19 | |||||
- | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Johansen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.79 | 1:33.76 | |||||
2 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.27 | 1:34.90 | |||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.04 | 1:38.25 | |||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.11 | 1:38.37 | |||||
5 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.87 | 1:40.34 | |||||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.48 | 1:45.16 | |||||
7 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.91 | 1:45.49 | |||||
8 | Sine Johansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.39 | 1:53.19 | |||||
9 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 54.92 | 1:58.17 | |||||
10 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 51.64 | 2:03.90 | |||||
- | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.33 | 1:01.93 | |||||
2 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.88 | 1:04.13 | |||||
3 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.96 | 1:06.11 | |||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.19 | 1:06.37 | |||||
5 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.28 | 1:08.35 | |||||
6 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 31.90 | 1:09.72 | |||||
7 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.70 | 1:09.78 | |||||
8 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.51 | 1:10.24 | |||||
9 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.38 | 1:11.15 | |||||
10 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.13 | 1:13.21 | |||||
11 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.95 | 1:13.51 | |||||
12 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.45 | 1:23.43 | |||||
13 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 46.32 | 1:39.01 | |||||
- | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | brystben i fly | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.14 | 1:13.04 | |||||
2 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 36.07 | 1:18.89 | |||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.95 | 1:26.26 | |||||
4 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.63 | 1:30.33 | |||||
5 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 46.64 | 1:32.76 | |||||
6 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 43.65 | 1:33.05 | |||||
7 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 43.79 | 1:35.96 | |||||
- | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 41.94 | 1:31.40 | |||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.73 | 1:34.09 | |||||
3 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.30 | 1:39.08 | |||||
4 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 49.71 | 1:49.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | 1:09.32 | |||||
2 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.37 | 1:13.59 | |||||
3 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.45 | 1:19.68 | |||||
4 | Ann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 37.25 | 1:20.66 | |||||
5 | Ida Elvira Jensen | 1995 | Brønderslev SK08 | 38.89 | 1:22.56 | |||||
6 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 43.60 | 1:34.19 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.38 | 1:14.26 | |||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 35.33 | 1:14.95 | |||||
3 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.62 | 1:27.06 | |||||
4 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.40 | 1:27.25 | |||||
5 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 42.66 | 1:33.08 | |||||
6 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 43.22 | 1:34.35 | |||||
7 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 47.12 | 1:39.97 | |||||
8 | Louise Vibæk | 1996 | Svømmeklubben Jet | 45.85 | 1:41.00 | |||||
- | Tine Christensen | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.34 | 1:34.18 | |||||
2 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 46.57 | 1:43.19 | |||||
3 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.42 | 2:10.91 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 57.19 | 1:57.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.26 | ||||||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.99 | ||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.05 | ||||||
4 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 32.90 | ||||||
5 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.34 | ||||||
6 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 34.80 | ||||||
7 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 35.03 | ||||||
8 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 35.80 | ||||||
9 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 37.08 | ||||||
10 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.66 | ||||||
11 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.75 | ||||||
12 | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 37.98 | ||||||
13 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.01 | ||||||
14 | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.63 | ||||||
15 | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.35 | ||||||
16 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 41.56 | ||||||
17 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 41.99 | ||||||
18 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 48.12 | ||||||
19 | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | 54.93 | ||||||
- | Daniel Højer Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | mgl. berøring i vend | |||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.37 | ||||||
2 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.87 | ||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.28 | ||||||
4 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.68 | ||||||
5 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 40.57 | ||||||
6 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.59 | ||||||
7 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.19 | ||||||
8 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.83 | ||||||
9 | Jonas Brødholt | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.05 | ||||||
10 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 43.07 | ||||||
11 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 43.41 | ||||||
12 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 43.52 | ||||||
13 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 43.74 | ||||||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 43.86 | ||||||
15 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 44.00 | ||||||
16 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 45.01 | ||||||
17 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 45.62 | ||||||
18 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 45.71 | ||||||
19 | Daniel Poulsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.48 | ||||||
20 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 47.64 | ||||||
21 | Bjarke Højer Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 47.83 | ||||||
22 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 48.27 | ||||||
23 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 50.01 | ||||||
24 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 51.96 | ||||||
25 | Mikkel Pedersen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:03.46 | ||||||
- | Morten Lambertsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 40.16 | ||||||
2 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.14 | ||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.09 | ||||||
4 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 47.82 | ||||||
5 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.75 | ||||||
6 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.87 | ||||||
7 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.16 | ||||||
8 | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 53.69 | ||||||
9 | Lasse Ligaard | 1998 | Skagen Svømmeklub | 1:02.51 | ||||||
10 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:05.97 | ||||||
- | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
- | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
- | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 43.03 | ||||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 49.17 | ||||||
3 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.64 | ||||||
4 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.19 | ||||||
- | Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | Brønderslev SK08 | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.58 | ||||||
2 | Anne Pindstrup | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.95 | ||||||
3 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 35.19 | ||||||
4 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.34 | ||||||
5 | Katrine Christiansen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 37.52 | ||||||
6 | Ann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 37.71 | ||||||
7 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.21 | ||||||
8 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 40.84 | ||||||
9 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 41.16 | ||||||
10 | Elisabeth Friis | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 41.38 | ||||||
11 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 47.23 | ||||||
12 | Lykke B Jensen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 48.92 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.19 | ||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.94 | ||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 35.99 | ||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.29 | ||||||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 36.43 | ||||||
6 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.66 | ||||||
7 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 38.94 | ||||||
8 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.53 | ||||||
9 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.11 | ||||||
10 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.57 | ||||||
11 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.15 | ||||||
12 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 41.34 | ||||||
13 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 42.19 | ||||||
14 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.26 | ||||||
15 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 42.65 | ||||||
16 | Sabina Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 43.20 | ||||||
17 | Sophie Outzen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 43.39 | ||||||
18 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 43.89 | ||||||
19 | Laura Fogh Henriksen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 44.81 | ||||||
20 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 45.07 | ||||||
21 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 45.23 | ||||||
22 | Signe Knøsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 45.46 | ||||||
23 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 45.58 | ||||||
24 | Michelle G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.63 | ||||||
25 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 46.59 | ||||||
26 | Katrine Aastrup | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 47.36 | ||||||
27 | Kamilla Langeland Todt | 1996 | Svømmeklubben Nord | 48.07 | ||||||
28 | Freja Gertz | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 48.76 | ||||||
29 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 51.02 | ||||||
30 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 53.14 | ||||||
31 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 59.17 | ||||||
- | Marie Henriksen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | afsæt på mave 25m | |||||
- | Natasja G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
- | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.57 | ||||||
2 | Anja Neergaard | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 44.95 | ||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 45.83 | ||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.71 | ||||||
5 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.00 | ||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 49.21 | ||||||
7 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 49.82 | ||||||
8 | Signe Johansen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.60 | ||||||
9 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 51.34 | ||||||
10 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 52.31 | ||||||
11 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 52.68 | ||||||
12 | Julie Hoe | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 55.46 | ||||||
13 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 56.91 | ||||||
14 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 58.16 | ||||||
15 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 1:00.98 | ||||||
- | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Celine Olsen | 1999 | Svømmeklubben Jet | DNS | ||||||
- | Astrid Poulsen | 1999 | Svømmeklubben Jet | DNS | ||||||
- | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 25m | |||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.35 | ||||||
2 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.18 | ||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 54.45 | ||||||
4 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.59 | ||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 56.08 | ||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 56.44 | ||||||
- | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 39.73 | 1:28.16 | |||||
2 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.27 | 1:33.39 | |||||
3 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 47.00 | 1:34.96 | |||||
4 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.43 | 1:36.23 | |||||
5 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.74 | 1:36.68 | |||||
6 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 49.78 | 1:43.71 | |||||
7 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 54.05 | 1:50.10 | |||||
8 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 55.96 | 1:51.94 | |||||
9 | Michael Vibæk | 1998 | Svømmeklubben Jet | 59.75 | 1:52.44 | |||||
10 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 55.08 | 1:55.09 | |||||
11 | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 1:08.10 | 2:10.25 | |||||
- | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asym arm i fly | |||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asym armtag i fly | |||||
- | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asym armtag i fly | |||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 47.61 | 1:38.48 | |||||
- | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | DSQ | asym. ben i bryst | |||||
- | Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | Brønderslev SK08 | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | asym ben i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 40.65 | 1:23.87 | |||||
2 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.26 | 1:31.56 | |||||
3 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 42.04 | 1:32.57 | |||||
4 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.35 | 1:33.18 | |||||
5 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.30 | 1:38.73 | |||||
6 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 49.86 | 1:39.91 | |||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.99 | 1:40.82 | |||||
8 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.53 | 1:41.46 | |||||
9 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 48.28 | 1:42.60 | |||||
10 | Louise Heiberg | 1998 | Svømmeklubben Jet | 49.78 | 1:43.56 | |||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 51.14 | 1:46.45 | |||||
12 | Signe Johansen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.73 | 1:48.12 | |||||
13 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 48.92 | 1:48.55 | |||||
14 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.83 | 1:59.17 | |||||
- | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Anja Neergaard | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | asym armtag i fly | |||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.64 | 1:50.04 | |||||
2 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 56.59 | 1:54.52 | |||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.75 | 1:59.84 | |||||
4 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:02.08 | 2:00.58 | |||||
5 | Sine Johansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.79 | 2:26.76 | |||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | brystben i start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Drenge 2 Gr. 1 Medley | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:56.14 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 32.73 | 1:03.03 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 27.25 | 1:30.28 | |||||||
Jais Odgaard Nielsen | 1994 | 25.86 | 1:56.14 | |||||||
2 | S68 Hjørring 1 Herrer Hm | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 2:07.32 | ||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 36.50 | 1:09.34 | |||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 30.91 | 1:40.25 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 27.07 | 2:07.32 | |||||||
3 | As Drenge 1 Gr. 1 Medley | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.75 | ||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 36.07 | 1:08.26 | |||||||
Ricco Gade | 1995 | 33.54 | 1:41.80 | |||||||
Jeppe Klemmensen | 1994 | 26.95 | 2:08.75 | |||||||
4 | Thisted Pirates 1 Medley | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:08.93 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 36.78 | 1:11.19 | |||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 29.59 | 1:40.78 | |||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 28.15 | 2:08.93 | |||||||
5 | Nordmænd 2 | 1994 | Svømmeklubben Nord | 2:22.99 | ||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 36.14 | 1:22.06 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 30.93 | 1:52.99 | |||||||
James Boyes | 1995 | 30.00 | 2:22.99 | |||||||
6 | de Vilde Kaniner Herrer | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 2:33.58 | ||||||
David Jensen | 1994 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Martin S. Madsen | 1995 | 40.16 | 1:19.17 | |||||||
Jacob S. Madsen | 1998 | 40.32 | 1:59.49 | |||||||
Alexander Lennø | 1996 | 34.09 | 2:33.58 | |||||||
7 | Pingvin Drenge Medley | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.60 | ||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Daniel Poulsen | 1997 | 49.05 | 1:31.02 | |||||||
Kristian Skjødt | 1994 | 32.34 | 2:03.36 | |||||||
Mathias Ingemann Christia | 1995 | 30.24 | 2:33.60 | |||||||
- | Bsk Drenge Medley | 1995 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Drenge 1 Gr. 2 Medley | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.76 | ||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | 1:16.87 | 1:56.45 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 32.31 | 2:28.76 | |||||||
Phillip Winther | 1997 | 2:28.76 | ||||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 2 Medley | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:36.42 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 46.02 | 1:25.37 | |||||||
Morten Stage | 1997 | 38.62 | 2:03.99 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 32.43 | 2:36.42 | |||||||
3 | Thisted Pirates 2 Medley | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:41.62 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 45.12 | 1:26.84 | |||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 40.56 | 2:07.40 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 34.22 | 2:41.62 | |||||||
4 | S68 Hjørring 2 Herrer Hm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:47.41 | ||||||
Jonas Brødholt | 1997 | 45.50 | 45.50 | |||||||
Max Tellefsen | 1996 | 15.84 | 1:01.34 | |||||||
Mads Storgaard | 1998 | 22.84 | 1:24.18 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 1:23.23 | 2:47.41 | |||||||
5 | Thisted Pirates 3 Medley | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:58.55 | ||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 49.66 | 49.66 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 53.27 | 1:42.93 | |||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 38.00 | 2:20.93 | |||||||
Jonathan Nielsen | 1997 | 37.62 | 2:58.55 | |||||||
6 | Nordmænd 4 | 1996 | Svømmeklubben Nord | 3:11.29 | ||||||
Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 49.40 | 49.40 | |||||||
Morten Lambertsen | 1997 | 55.33 | 1:44.73 | |||||||
Tobias Iversen | 1996 | 50.67 | 2:35.40 | |||||||
Emil Hjermitslev | 1997 | 35.89 | 3:11.29 | |||||||
- | As Drenge 3 Gr. 2 Medley | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Drenge 1 Gr. 3 Medley | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:51.45 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 42.96 | 42.96 | |||||||
Asger Bertel | 1998 | 50.12 | 1:33.08 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 42.66 | 2:15.74 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 35.71 | 2:51.45 | |||||||
2 | As Drenge 3 Gr. 1 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:17.89 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 46.64 | 46.64 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 51.49 | 1:38.13 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 52.35 | 2:30.48 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 47.41 | 3:17.89 | |||||||
3 | As Drenge 2 Gr. 3 Medley | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:28.52 | ||||||
Mikkel K Lauridsen | 1998 | 49.86 | 49.86 | |||||||
Lasse Harde | 1998 | 56.63 | 1:46.49 | |||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 59.30 | 2:45.79 | |||||||
Mathias H Christensen | 1999 | 42.73 | 3:28.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thisted Mermaids 1 Medley | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:13.30 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 37.58 | 1:08.73 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 32.44 | 1:41.17 | |||||||
Anna Jessen | 1995 | 32.13 | 2:13.30 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 Medley | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 2:14.85 | ||||||
Anne Pindstrup | 1995 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Camilla Munk | 1994 | 38.44 | 1:13.06 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 31.62 | 1:44.68 | |||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 30.17 | 2:14.85 | |||||||
3 | As Piger 2 Gr. 1 Medley | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 2:20.13 | ||||||
Camilla Christensen | 1995 | 35.41 | 35.41 | |||||||
Randi Larsen | 1996 | 39.53 | 1:14.94 | |||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 33.77 | 1:48.71 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.42 | 2:20.13 | |||||||
4 | Bsk08 Piger Medley | 1994 | Brønderslev SK08 | 2:32.37 | ||||||
Ida Elvira Jensen | 1995 | 37.59 | 37.59 | |||||||
Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 43.97 | 1:21.56 | |||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 39.37 | 2:00.93 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 31.44 | 2:32.37 | |||||||
5 | S68 Hjørring 1 Damer Hm | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 2:32.72 | ||||||
Katrine Christiansen | 1994 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Elisabeth Friis | 1995 | 46.15 | 1:23.55 | |||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 33.18 | 1:56.73 | |||||||
Katrine Siggaard | 1995 | 35.99 | 2:32.72 | |||||||
6 | Søhesten Piger 1 Medley | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 2:43.02 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Janni Andreasen | 1997 | 49.35 | 1:31.17 | |||||||
Ann Nielsen | 1994 | 34.98 | 2:06.15 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 36.87 | 2:43.02 | |||||||
7 | de Vilde Kaniner Damer | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 2:49.77 | ||||||
Laura Fogh Henriksen | 1996 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Karen Frederikke Hansen | 1996 | 44.80 | 1:30.37 | |||||||
Mette H Larsen | 1997 | 39.53 | 2:09.90 | |||||||
Lykke B Jensen | 1995 | 39.87 | 2:49.77 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valkyrer 2 | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:29.22 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Rikke Mouritsen | 1997 | 41.90 | 1:17.25 | |||||||
Astrid Skjoldborg | 1997 | 40.63 | 1:57.88 | |||||||
Nina Paulsen | 1996 | 31.34 | 2:29.22 | |||||||
2 | S68 Hjørring 1 Damer Hm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:32.02 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 46.61 | 1:25.37 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 33.43 | 1:58.80 | |||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 33.22 | 2:32.02 | |||||||
3 | S68 Hjørring 2 Damer Hm | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 2:32.50 | ||||||
Sabina Christensen | 1997 | 42.72 | 42.72 | |||||||
Astrid Toft | 1997 | 52.47 | 1:35.19 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 40.95 | 2:16.14 | |||||||
Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 16.36 | 2:32.50 | |||||||
4 | As Piger 1 Gr. 2 Medley | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 2:41.33 | ||||||
Rikke Glinvad | 1997 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 46.67 | 1:28.59 | |||||||
Or-Emilie Yonah | 1996 | 37.64 | 2:06.23 | |||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 35.10 | 2:41.33 | |||||||
5 | Smut Piger | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:45.95 | ||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Signe Johansen | 1998 | 54.21 | 1:35.12 | |||||||
Tine Christensen | 1996 | 37.38 | 2:12.50 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 33.45 | 2:45.95 | |||||||
6 | Pingvin Piger Medley | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.58 | ||||||
Nikoline Findinge | 1996 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Natasja G. Carlsen | 1996 | 55.53 | 1:35.81 | |||||||
Mai Hansen | 1996 | 37.76 | 2:13.57 | |||||||
Michelle G. Carlsen | 1996 | 40.01 | 2:53.58 | |||||||
7 | S68 Hjørring 3 Damer Hm | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 3:12.49 | ||||||
Maria Ingvardsen | 1997 | 52.77 | 52.77 | |||||||
Marie Henriksen | 1997 | 46.49 | 1:39.26 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 51.20 | 2:30.46 | |||||||
Line Meldgaard | 1997 | 42.03 | 3:12.49 | |||||||
8 | Søhesten Piger 2 Medley | 1996 | Svømmeklubben Søhesten | 3:18.51 | ||||||
Signe Knøsen | 1997 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Thilde Søborg Pedersen | 1996 | 57.65 | 1:44.19 | |||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | 50.64 | 2:34.83 | |||||||
Anja Neergaard | 1998 | 43.68 | 3:18.51 | |||||||
- | Skagen Piger Medley | 1997 | Skagen Svømmeklub | DSQ | tyvstart 2. skifte | |||||
Maria Ottesen | 1999 | 52.84 | 52.84 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 53.55 | 1:46.39 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Piger 1 Gr. 3 Medley | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:05.78 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 45.75 | 45.75 | |||||||
Linette Johansen | 1998 | 20.84 | 1:06.59 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.33 | 1:34.92 | |||||||
Frederikke Poulsen | 1999 | 1:30.86 | 3:05.78 | |||||||
- | As Piger 3 Gr. 3 Medley | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Marie Louise Westergaard | 1998 | 1:59.19 | 1:59.19 | |||||||
Sophie Outzen | 1997 | |||||||||
Linette Rasmusssen | 1997 | |||||||||
Lisa Schøn | 1999 | DNS | ||||||||
- | As Piger 2 Gr. 3 Medley | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 25m | |||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Piger 1 Gr. 4 Medley | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 3:14.85 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 48.11 | 48.11 | |||||||
Mie Mellerup | 2000 | 56.21 | 1:44.32 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 49.28 | 2:33.60 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 41.25 | 3:14.85 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 4 Medley | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 3:50.18 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 57.73 | 57.73 | |||||||
Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 1:05.83 | 2:03.56 | |||||||
Sara Frank Plath | 2000 | 50.62 | 2:54.18 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 56.00 | 3:50.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:48 |