Resultater for Sigma Allerød Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2019 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik K3 Piger 1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.31 | ||||||
Martine Damborg | 2007 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Filippa Walløe | 2005 | |||||||||
Emma Hansen | 2007 | |||||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 2:18.31 | 2:18.31 | |||||||
2 | Helsingør K2 Piger 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.32 | ||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Mathilde Syberg Glud | 2004 | |||||||||
Katrine G. Kristensen | 2005 | |||||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 2:22.32 | 2:22.32 | |||||||
3 | Hs Ronnie 1 Piger | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.50 | ||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | |||||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 2:26.50 | 2:26.50 | |||||||
4 | Helsingør K3 Piger 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.64 | ||||||
Fiona Emilie West | 2006 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | |||||||||
Olga Vejlby | 2006 | |||||||||
Anna Bay-Jensen | 2006 | 2:37.64 | 2:37.64 | |||||||
5 | Værløse Piger 1 | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:43.00 | ||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Viola Søbye | 2006 | |||||||||
Fiona Jensen | 2006 | |||||||||
Sofie K. Eriksen | 2007 | 2:43.00 | 2:43.00 | |||||||
6 | Hs Ronnie 3 Piger | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:54.39 | ||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 43.43 | 43.43 | |||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | |||||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | |||||||||
Mille Dige From | 2004 | 2:54.39 | 2:54.39 | |||||||
7 | Helsingør Medley Piger 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:03.56 | ||||||
Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 47.63 | 47.63 | |||||||
Alesha Azman | 2008 | |||||||||
Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | |||||||||
Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 3:03.56 | 3:03.56 | |||||||
- | Lyngby Nala Cubs | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW10.11 tyvstart 4. | |||||
Ingrid Due Nygaard | 2007 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Celine van Breugel | 2007 | |||||||||
Rebecca Bell | 2007 | |||||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger S4 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:21.57 | ||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | |||||||||
Karen Markussen | 2007 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 2:21.57 | 2:21.57 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.46 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | |||||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | |||||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 2:33.46 | 2:33.46 | |||||||
3 | Helsingør K3 Piger 2 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.85 | ||||||
Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 42.36 | 42.36 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | |||||||||
Silvia Martinsen | 2007 | |||||||||
Caroline Haugland | 2007 | 2:33.85 | 2:33.85 | |||||||
4 | Sigma Piger S4 3 | 2007 | Sigma Swim | 2:37.94 | ||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 2:37.94 | 2:37.94 | |||||||
5 | Sigma Piger S4 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:43.09 | ||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | |||||||||
Alma Lanng Geneser | 2008 | |||||||||
Anja Englert | 2008 | 2:43.09 | 2:43.09 | |||||||
6 | Kvik T1 Piger 1 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.91 | ||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | |||||||||
Zenia Englund | 2008 | |||||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 2:44.91 | 2:44.91 | |||||||
7 | Gsc Piger 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.41 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | |||||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | |||||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 2:45.41 | 2:45.41 | |||||||
8 | Kvik T1 Piger 2 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.78 | ||||||
Alberte K. Jakobsen | 2008 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | |||||||||
Amanda Aidinian | 2007 | |||||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 2:48.78 | 2:48.78 | |||||||
9 | S5B Piger | 2008 | Sigma Swim | 2:49.29 | ||||||
Ellen Klitvang | 2008 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Sofie Leidecker | 2008 | |||||||||
Caroline Liechti | 2008 | |||||||||
Alberte Stub | 2008 | 2:49.29 | 2:49.29 | |||||||
10 | Hs Ronnie 2 Piger | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 3:12.73 | ||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 48.91 | 48.91 | |||||||
Rosamarie Grevelund | 2007 | |||||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | |||||||||
Victoria Pedersen | 2008 | 3:12.73 | 3:12.73 | |||||||
11 | Værløse Piger 2 | 2007 | Værløse Svømmeklub | 3:15.91 | ||||||
Mette Roat Jørgensen | 2007 | 52.10 | 52.10 | |||||||
Nanna Hessner | 2007 | |||||||||
Rosa Marie Sjøberg | 2008 | |||||||||
Sophia Groth | 2010 | 3:15.91 | 3:15.91 | |||||||
12 | Gsc Piger 3 | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:56.69 | ||||||
Emma Mcpherran | 2009 | 49.03 | 49.03 | |||||||
Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | |||||||||
Mathilde Fallenkamp | 2009 | |||||||||
Veronica Dyhre | 2009 | 3:56.69 | 3:56.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 februar 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 |