Resultater for Brøndby Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stt Drenge | 1998 | 143 | 2:59.61 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Mads Hartoft | 2000 | 47.58 | 47.58 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 51.49 | 1:39.07 | |||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 42.32 | 2:21.39 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 38.22 | 2:59.61 | |||||||
2 | Sim Team Engelholm | 1996 | 137 | 3:02.20 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Marvin Kaminski | 1999 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Simon Schönbeck | 1998 | 1:00.47 | 1:43.17 | |||||||
Isac Troell | 1997 | 41.74 | 2:24.91 | |||||||
Magnus Clausen | 1996 | 37.29 | 3:02.20 | |||||||
3 | Vest Talent Drenge | 1997 | 126 | 3:07.30 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 45.91 | 45.91 | |||||||
Sebastian B. Lantz | 1999 | 51.13 | 1:37.04 | |||||||
Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 45.72 | 2:22.76 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 44.54 | 3:07.30 | |||||||
- | Skk Hajer | 1996 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Helsingør Drenge | 1996 | DSQ | 2 arme u.vand v50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Herre 1 | 1992 | 510 | 1:57.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Søren Holm | 1993 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 32.59 | 1:02.49 | |||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 29.08 | 1:31.57 | |||||||
Thomas Olsen | 1992 | 25.89 | 1:57.46 | |||||||
2 | Vest Tågehjerner | 1994 | 381 | 2:09.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Joakim Lassen | 1994 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Burak Dagidir | 1995 | 36.34 | 1:07.98 | |||||||
Oliver Huban | 1996 | 33.04 | 1:41.02 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 28.47 | 2:09.49 | |||||||
3 | Fsk Devilboys 1 | 1993 | 371 | 2:10.68 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Kasper Tvergaard | 1996 | 37.81 | 1:13.42 | |||||||
August Warrer | 1996 | 30.77 | 1:44.19 | |||||||
Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 26.49 | 2:10.68 | |||||||
4 | Dragsholm 2 | 1994 | 324 | 2:16.63 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Petersen | 1994 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 39.52 | 1:16.87 | |||||||
Jesper Larsen | 1994 | 32.77 | 1:49.64 | |||||||
Nicolai Larsen | 1994 | 26.99 | 2:16.63 | |||||||
5 | Sim Team Engelholm | 1951 | 290 | 2:21.79 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Ted Troell | 1994 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Kent Hanberg | 1951 | 38.31 | 1:16.18 | |||||||
Max Troell | 1995 | 32.19 | 1:48.37 | |||||||
Michal Szclesniak | 1975 | 33.42 | 2:21.79 | |||||||
6 | Solrød Søløverne 1 | 1994 | 241 | 2:30.79 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 42.92 | 42.92 | |||||||
Gustav Jacobsen | 1998 | 50.28 | 1:33.20 | |||||||
Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 32.75 | 2:05.95 | |||||||
Kim Henriksen | 1989 | 24.84 | 2:30.79 | |||||||
7 | Vsk Kageklub | 1994 | 193 | 2:42.45 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Mads H. Jacobsen | 1995 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Johannes Schwaab | 1994 | 43.40 | 1:28.66 | |||||||
Thomas Bech | 1998 | 42.34 | 2:11.00 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | 31.45 | 2:42.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 20:29 |