Resultater for Brøndby Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celine Brock | 2000 | 211 | 43.92 | 1:34.21 | 2:24.12 | 3:10.77 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 201 | 44.13 | 1:34.82 | 2:25.64 | 3:13.67 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | 192 | 44.99 | 1:34.88 | 2:26.92 | 3:16.59 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 161 | 46.61 | 1:39.56 | 2:33.47 | 3:28.80 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Nadia Hansen | 2000 | 130 | 51.36 | 1:50.99 | 2:48.68 | 3:44.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 129 | 48.97 | 1:47.24 | 2:47.17 | 3:44.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Agnes Hansen | 2000 | 126 | 48.21 | 1:45.93 | 2:45.97 | 3:46.25 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 96 | 56.74 | 2:00.39 | 3:05.10 | 4:08.03 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 81 | 58.87 | 2:09.52 | 3:16.97 | 4:22.37 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Pil Nicolajsen | 2001 | 78 | 52.97 | 2:00.33 | 3:08.44 | 4:25.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Maria Palmqvist | 2000 | 75 | 58.38 | 3:21.71 | 4:29.54 | 4:29.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 72 | 56.07 | 2:07.66 | 3:20.60 | 4:32.36 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 69 | 58.80 | 2:10.26 | 3:23.87 | 4:36.11 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 58 | 1:07.17 | 2:20.07 | 3:36.63 | 4:53.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silje Krarup | 1998 | 369 | 37.84 | 1:18.52 | 1:59.71 | 2:38.19 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 290 | 39.56 | 1:25.24 | 2:07.77 | 2:51.44 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Louise Friis | 1998 | 288 | 36.78 | 1:20.43 | 2:06.57 | 2:51.88 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Emily Krontoft | 1998 | 261 | 40.41 | 1:26.90 | 2:12.58 | 2:57.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Mathilde Norup | 1998 | 234 | 43.09 | 1:31.12 | 2:20.79 | 3:04.24 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 227 | 42.74 | 1:31.66 | 2:19.52 | 3:06.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 220 | 43.20 | 1:31.28 | 2:20.73 | 3:07.92 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Rebekka Larsen | 1998 | 208 | 43.07 | 1:33.08 | 2:23.80 | 3:11.40 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 171 | 45.59 | 1:38.31 | 2:33.10 | 3:24.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 167 | 48.21 | 1:42.51 | 2:36.17 | 3:25.99 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 157 | 44.60 | 1:38.24 | 2:34.48 | 3:30.17 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Stephanie Bekker | 1998 | 142 | 48.99 | 1:46.19 | 2:42.24 | 3:37.35 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | 105 | 52.14 | 1:55.64 | 2:59.58 | 4:00.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 98 | 52.85 | 1:56.62 | 3:01.63 | 4:05.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 93 | 53.00 | 1:57.45 | 3:04.75 | 4:10.29 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Karoline Haenschke | 1999 | 90 | 58.26 | 2:04.94 | 3:10.55 | 4:13.26 | |||
GTI | ||||||||||
17 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 86 | 54.31 | 2:02.20 | 3:11.05 | 4:16.79 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 82 | 57.19 | 2:05.55 | 3:13.83 | 4:21.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Julie Amalie Riedler Topp | 1999 | 70 | 58.26 | 2:12.45 | 3:23.99 | 4:35.88 | |||
GTI | ||||||||||
20 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | 47 | 1:07.63 | 2:27.61 | 3:47.37 | 5:15.42 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Blemholt | 1996 | 506 | 32.88 | 1:09.14 | 1:46.25 | 2:22.38 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 499 | 32.91 | 1:08.91 | 1:46.48 | 2:23.12 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | 455 | 33.76 | 1:10.92 | 1:49.64 | 2:27.60 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Sara Mikkelsen | 1997 | 446 | 34.00 | 1:12.14 | 1:50.90 | 2:28.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 440 | 34.76 | 1:13.11 | 1:51.94 | 2:29.20 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mie Garlin | 1996 | 440 | 34.00 | 1:11.80 | 1:51.13 | 2:29.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 424 | 34.95 | 1:14.04 | 1:53.16 | 2:31.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Simone Riis | 1997 | 419 | 35.08 | 1:14.70 | 1:54.82 | 2:31.63 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
9 | Anna Gade | 1996 | 406 | 36.40 | 1:15.95 | 1:55.05 | 2:33.28 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 382 | 35.47 | 1:14.47 | 1:56.08 | 2:36.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Sara Løkke | 1996 | 364 | 36.63 | 1:17.38 | 1:59.50 | 2:38.88 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Cecilie T Linden | 1997 | 362 | 36.57 | 1:17.24 | 1:59.10 | 2:39.23 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 360 | 36.48 | 1:16.04 | 1:57.82 | 2:39.56 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 359 | 36.84 | 1:18.00 | 1:59.95 | 2:39.73 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Isabella Dolang | 1996 | 345 | 38.54 | 1:20.19 | 2:02.12 | 2:41.84 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Rikke Voss | 1997 | 302 | 39.27 | 1:23.16 | 2:09.24 | 2:49.12 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Olsen | 1996 | 271 | 40.40 | 1:25.81 | 2:11.15 | 2:55.33 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 261 | 39.40 | 1:25.36 | 2:12.63 | 2:57.63 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Isabell Erlandsson | 1997 | 258 | 38.95 | 1:23.94 | 2:10.89 | 2:58.16 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
20 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 252 | 39.03 | 1:25.65 | 2:14.98 | 2:59.69 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 244 | 41.81 | 1:28.19 | 2:16.26 | 3:01.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Sara Kaminski | 1996 | 220 | 40.76 | 1:28.56 | 2:19.31 | 3:07.94 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
23 | Stine Boe Gad | 1997 | 163 | 46.69 | 1:38.79 | 2:33.65 | 3:27.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 124 | 48.78 | 1:46.70 | 2:48.34 | 3:47.80 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 113 | 51.60 | 1:49.98 | 2:53.62 | 3:54.61 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Madsen | 1995 | 611 | 30.53 | 1:04.43 | 1:39.32 | 2:13.76 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Hauschultz | 1993 | 592 | 31.61 | 1:04.84 | 1:39.42 | 2:15.16 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 506 | 33.26 | 1:09.60 | 1:46.42 | 2:22.42 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Pil Hansen | 1995 | 484 | 32.58 | 1:09.00 | 1:46.98 | 2:24.58 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Anna Henriksen | 1994 | 424 | 35.58 | 1:14.54 | 1:53.72 | 2:31.04 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simone Larsen | 1993 | 401 | 35.28 | 1:15.15 | 1:55.07 | 2:33.93 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 396 | 35.37 | 1:14.93 | 1:55.35 | 2:34.59 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Nathalie Nielsen | 1993 | 367 | 37.01 | 1:17.01 | 1:59.66 | 2:38.51 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Langberg | 1995 | 352 | 36.12 | 1:16.36 | 1:58.91 | 2:40.74 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Katrine Feld | 1993 | 340 | 37.31 | 1:19.30 | 2:02.03 | 2:42.54 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 240 | 40.23 | 1:27.49 | 2:17.32 | 3:02.70 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Olivia Hansen | 1994 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |