Results for Brøndby Swim Cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 196 | 45.89 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Helena Berg Wenk | 2000 | 107 | 56.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
3 | Camilla S Bjerrum | 2000 | 89 | 59.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Erica Ragnarsson | 2000 | 88 | 59.84 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
5 | Yasemin Karatas | 2000 | 82 | 1:01.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Sophia Lakjer | 2000 | 69 | 1:05.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Olivia Castillo Reitov | 2000 | 53 | 1:11.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Katerina Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Maria Akoha | 2000 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Isabel Abcell | 2002 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Cassandra Liljeqvist | 2000 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | 274 | 41.05 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Rebekka Larsen | 1998 | 224 | 43.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mathilde Norup | 1998 | 224 | 43.90 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 215 | 44.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | 208 | 45.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 178 | 47.39 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
7 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 156 | 49.54 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Salma Ababssi | 1998 | 155 | 49.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 154 | 49.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Sasha Rasmussen | 1998 | 148 | 50.43 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Nadia Hansen | 1999 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Katrine Killgaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Siham Saud | 1997 | 396 | 36.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | 341 | 38.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Katrine Larsen | 1996 | 332 | 38.47 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Løkke | 1996 | 323 | 38.86 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Kathrine Holm | 1996 | 322 | 38.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Isabell Erlandsson | 1997 | 288 | 40.37 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
7 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 287 | 40.40 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 265 | 41.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lovisa Larsson | 1997 | 238 | 43.03 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Sara Kaminski | 1996 | 228 | 43.61 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
11 | Dina Hansen | 1996 | 222 | 44.04 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mian Hartoft | 1996 | 216 | 44.44 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
13 | Nicole Larsson | 1997 | 72 | 1:04.10 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 569 | 32.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 541 | 32.70 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Staudt | 1992 | 521 | 33.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Birka Månsson | 1992 | 474 | 34.19 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carina Christiansen | 1995 | 431 | 35.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 420 | 35.59 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Lea Sørensen | 1994 | 410 | 35.86 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 392 | 36.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nina Jørgensen | 1990 | 389 | 36.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Julie Langberg | 1995 | 309 | 39.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sandra Laksø | 1995 | 300 | 39.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |