Results for DM Årgang Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | DM-K rgang | Udskriftsdato | 02 februar 2019 | |||
Stvne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 01 februar 2019 |
Lb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia West | 2006 | 670 | 31.24 | 1:06.52 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:06.36 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 667 | 31.57 | 1:06.62 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:07.23 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 645 | 31.41 | 1:07.35 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:09.06 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 631 | 31.16 | 1:07.85 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:10.24 | |||||||||
5 | Naja Frgemann | 2006 | 599 | 33.21 | 1:09.04 | |||||
H2Odense | 1:10.89 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 593 | 31.86 | 1:09.25 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:07.62 | |||||||||
7 | Agnete Boelt | 2006 | 591 | 32.05 | 1:09.33 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:10.48 | |||||||||
8 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 585 | 32.32 | 1:09.60 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:10.60 | |||||||||
9 | Alma Mller-Ern | 2006 | 570 | 32.49 | 1:10.19 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:09.40 | |||||||||
10 | Astrid Mulipola | 2006 | 569 | 32.10 | 1:10.21 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:11.99 | |||||||||
11 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 544 | 33.38 | 1:11.27 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:14.51 | |||||||||
12 | Nicole Damhj Andersen | 2006 | 543 | 33.40 | 1:11.32 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:15.93 | |||||||||
13 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 540 | 33.06 | 1:11.46 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:13.75 | |||||||||
13 | Sabrina Meldgaard Pej | 2006 | 540 | 33.81 | 1:11.46 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:11.22 | |||||||||
15 | Liva la Cour | 2006 | 531 | 33.69 | 1:11.85 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:12.63 | |||||||||
16 | Katrine Beg Thormann | 2006 | 527 | 33.43 | 1:12.03 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:12.68 | |||||||||
17 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 510 | 33.60 | 1:12.85 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:14.04 | |||||||||
18 | Mie Ankersen | 2006 | 507 | 33.10 | 1:12.98 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:18.71 | |||||||||
19 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 501 | 34.95 | 1:13.29 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:15.11 | |||||||||
20 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 495 | 34.00 | 1:13.57 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:14.21 | |||||||||
21 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 476 | 33.10 | 1:14.51 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:13.39 | |||||||||
22 | Marie Bertram | 2006 | 472 | 34.84 | 1:14.74 | |||||
Lyseng IF | 1:18.15 | |||||||||
23 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 471 | 34.46 | 1:14.80 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:17.55 | |||||||||
24 | Monika Dragieva | 2006 | 468 | 33.93 | 1:14.93 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:11.94 | |||||||||
25 | Jasmine Lkkegaard | 2006 | 461 | 34.12 | 1:15.34 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:18.34 | |||||||||
26 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 455 | 35.30 | 1:15.68 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:18.74 | |||||||||
27 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 454 | 35.14 | 1:15.71 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:16.47 | |||||||||
28 | Liva Gottorp Srensen | 2006 | 452 | 35.72 | 1:15.84 | |||||
Vest-Brndby | 1:16.99 | |||||||||
29 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 450 | 35.79 | 1:15.91 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:15.54 | |||||||||
30 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 449 | 35.67 | 1:16.01 | |||||
Svmmeklubben Syd | 1:19.91 | |||||||||
31 | Marie Elster | 2006 | 439 | 35.52 | 1:16.57 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:21.78 | |||||||||
31 | Mathilde Willumsen | 2006 | 439 | 35.05 | 1:16.57 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:18.80 | |||||||||
33 | Andrea Nhr Petersen | 2006 | 437 | 34.86 | 1:16.70 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:17.87 | |||||||||
34 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 436 | 35.17 | 1:16.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.13 | |||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 436 | 36.76 | 1:16.76 | |||||
Vest-Brndby | 1:19.88 | |||||||||
36 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 435 | 35.73 | 1:16.80 | |||||
Herlev Svmning | 1:19.52 | |||||||||
37 | Sofie Larsen | 2006 | 434 | 35.49 | 1:16.85 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:20.03 | |||||||||
38 | Kamma Rasmussen | 2006 | 433 | 33.76 | 1:16.93 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:14.93 | |||||||||
39 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 430 | 35.51 | 1:17.08 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:17.48 | |||||||||
40 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 424 | 34.40 | 1:17.48 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:20.82 | |||||||||
41 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 421 | 35.48 | 1:17.66 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:19.86 | |||||||||
42 | Anna E.e. Balle | 2006 | 419 | 36.10 | 1:17.73 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:21.49 | |||||||||
42 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 419 | 35.89 | 1:17.73 | |||||
H2Odense | 1:26.37 | |||||||||
44 | Anne Katrine Dige | 2006 | 408 | 36.32 | 1:18.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:20.83 | |||||||||
45 | Alberte Pedersen | 2006 | 406 | 35.07 | 1:18.61 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:20.18 | |||||||||
45 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 406 | 35.74 | 1:18.61 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.15 | |||||||||
47 | Rikke Parkhi | 2006 | 405 | 35.61 | 1:18.62 | |||||
Hvidovre Svmmeklub | 1:18.20 | |||||||||
48 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 390 | 36.54 | 1:19.62 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:18.98 | |||||||||
49 | Trine Lund Michaelsen | 2006 | 386 | 35.87 | 1:19.93 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:24.88 | |||||||||
50 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 383 | 36.16 | 1:20.10 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:21.19 | |||||||||
51 | Leonora M Postgaard | 2006 | 377 | 36.48 | 1:20.54 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:20.32 | |||||||||
52 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 375 | 37.37 | 1:20.65 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:20.94 | |||||||||
53 | Ane Christensen | 2006 | 374 | 36.29 | 1:20.79 | |||||
Kolding SK | 1:22.09 | |||||||||
54 | Sarah Hjlund | 2006 | 366 | 37.23 | 1:21.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.27 | |||||||||
55 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 357 | 37.92 | 1:21.99 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:21.13 | |||||||||
56 | Molly Namensen | 2006 | 351 | 36.51 | 1:22.47 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.77 | |||||||||
57 | Charlotte Hjortshj | 2006 | 332 | 38.40 | 1:24.01 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:19.57 | |||||||||
Lb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Care Helmark | 2005 | 812 | 29.67 | 1:02.38 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:03.70 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 802 | 29.44 | 1:02.63 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.94 | |||||||||
3 | Camilla Nrgaard Frost | 2005 | 713 | 30.46 | 1:05.15 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:06.96 | |||||||||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 692 | 30.65 | 1:05.80 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:08.17 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 676 | 30.95 | 1:06.32 | |||||
Herlev Svmning | 1:07.47 | |||||||||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | 642 | 31.14 | 1:07.47 | |||||
Herlev Svmning | 1:08.24 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 635 | 30.60 | 1:07.70 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:07.88 | |||||||||
8 | Ida Marie Platzer | 2005 | 623 | 32.26 | 1:08.15 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:10.25 | |||||||||
9 | Emmely stman Pedersen | 2005 | 620 | 31.66 | 1:08.24 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:08.43 | |||||||||
10 | Cecilie Nrgaard Frost | 2005 | 616 | 32.37 | 1:08.41 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:09.54 | |||||||||
11 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 609 | 31.55 | 1:08.65 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:10.02 | |||||||||
11 | Thea Mikkelsen | 2005 | 609 | 33.32 | 1:08.65 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:10.44 | |||||||||
13 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 590 | 31.83 | 1:09.37 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:07.44 | |||||||||
13 | Louise Sunesen | 2005 | 590 | 32.20 | 1:09.37 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:11.35 | |||||||||
15 | Malou Sejr | 2005 | 584 | 31.92 | 1:09.61 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:10.65 | |||||||||
16 | Josephine Frederiksen | 2005 | 584 | 32.84 | 1:09.63 | |||||
Svmmeklubben Syd | 1:10.80 | |||||||||
17 | Liva Lund Hansen | 2005 | 581 | 32.31 | 1:09.75 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:10.58 | |||||||||
18 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 576 | 32.39 | 1:09.93 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:09.45 | |||||||||
19 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 570 | 32.48 | 1:10.18 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:10.44 | |||||||||
20 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 568 | 32.71 | 1:10.26 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 1:14.74 | |||||||||
21 | Nanna Langvad | 2005 | 555 | 32.67 | 1:10.80 | |||||
Lyseng IF | 1:13.10 | |||||||||
22 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 555 | 33.21 | 1:10.82 | |||||
Vrlse Svmmeklub | 1:14.93 | |||||||||
23 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 553 | 33.03 | 1:10.88 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:10.10 | |||||||||
24 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 547 | 33.46 | 1:11.16 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:10.63 | |||||||||
25 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 544 | 33.49 | 1:11.28 | |||||
Roskilde Svmning | 1:10.73 | |||||||||
26 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 543 | 32.73 | 1:11.34 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.01 | |||||||||
27 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 539 | 32.83 | 1:11.50 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:14.85 | |||||||||
28 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 534 | 32.52 | 1:11.71 | |||||
Haslev Svmmeklub | 1:16.10 | |||||||||
29 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 526 | 33.07 | 1:12.10 | |||||
H2Odense | 1:17.43 | |||||||||
30 | Maya Krogh Brnnicke | 2005 | 521 | 33.39 | 1:12.31 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:12.02 | |||||||||
31 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 504 | 34.03 | 1:13.13 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:13.55 | |||||||||
32 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 502 | 33.90 | 1:13.22 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:15.18 | |||||||||
33 | Ellen Marie Ulrich-Jrgen | 2005 | 500 | 34.35 | 1:13.34 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:15.95 | |||||||||
34 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 497 | 33.83 | 1:13.45 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 1:13.76 | |||||||||
35 | Liv Salhauge | 2005 | 489 | 34.37 | 1:13.85 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:16.20 | |||||||||
36 | Emilie Bie Bock | 2005 | 486 | 33.86 | 1:13.99 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:13.22 | |||||||||
37 | Antoinette Zafra | 2005 | 485 | 33.23 | 1:14.06 | |||||
Roskilde Svmning | 1:11.77 | |||||||||
38 | Ida Hovmark | 2005 | 485 | 33.71 | 1:14.08 | |||||
Thisted Svmmeklub | 1:13.41 | |||||||||
39 | Ester Lauritsen | 2005 | 482 | 33.41 | 1:14.20 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:14.50 | |||||||||
40 | Petrine R. E. Srensen | 2005 | 467 | 34.23 | 1:14.99 | |||||
Haslev Svmmeklub | 1:14.20 | |||||||||
41 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 464 | 34.80 | 1:15.15 | |||||
Brnderslev SK08 | 1:15.59 | |||||||||
42 | Agnete Habermann | 2005 | 462 | 34.53 | 1:15.25 | |||||
H2Odense | 1:15.00 | |||||||||
43 | Caroline Villum Frch | 2005 | 461 | 35.30 | 1:15.32 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:14.54 | |||||||||
44 | Malene Reynolds | 2005 | 458 | 35.06 | 1:15.49 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:15.20 | |||||||||
45 | Andrea Holm Srensen | 2005 | 454 | 34.44 | 1:15.70 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:14.39 | |||||||||
46 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 453 | 35.15 | 1:15.78 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:15.96 | |||||||||
47 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 446 | 34.16 | 1:16.14 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:20.72 | |||||||||
48 | Catrine Porsdal | 2005 | 443 | 34.52 | 1:16.32 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:14.76 | |||||||||
49 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 441 | 35.52 | 1:16.44 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:14.68 | |||||||||
50 | Karla Kristensen | 2005 | 441 | 34.68 | 1:16.47 | |||||
Kolding SK | 1:15.63 | |||||||||
51 | Elida Thornsen | 2005 | 440 | 35.12 | 1:16.49 | |||||
SVM Korsr | 1:14.69 | |||||||||
52 | Caroline Sgaard Pedersen | 2005 | 434 | 35.03 | 1:16.86 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:18.87 | |||||||||
53 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 398 | 36.10 | 1:19.08 | |||||
Ishj Svmme Klub | 1:15.69 | |||||||||
54 | Frederikke Larsen | 2005 | 391 | 36.59 | 1:19.56 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:18.33 | |||||||||
55 | Marie Jensen | 2005 | 372 | 35.80 | 1:20.93 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:16.40 | |||||||||
56 | Maja Rolighed | 2005 | 341 | 37.60 | 1:23.31 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:23.40 | |||||||||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | DSQ | SW8.4 ESB 50m | ||||||
Hobro Svmmeklub | 1:10.57 | |||||||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Nyborg Svmmeklub | 1:14.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 februar 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 |