Results for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2019 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 731 | 4:04.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:50.78 | |||||||||
2 | Mads Rishøj | 1999 | 661 | 4:12.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:04.61 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 660 | 4:12.71 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 4:02.09 | |||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 556 | 4:27.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:18.65 | |||||||||
5 | Marius Rasmussen | 1999 | 533 | 4:31.26 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 4:12.01 | |||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 725 | 4:04.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:01.29 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 659 | 4:12.77 | ||||||
A6 | 4:03.23 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 647 | 4:14.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:06.54 | |||||||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | 566 | 4:25.96 | ||||||
Team West | 4:21.30 | |||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 565 | 4:26.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:19.29 | |||||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | 564 | 4:26.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:36.69 | |||||||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 561 | 4:26.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:15.06 | |||||||||
8 | Albin Svenneby | 2001 | 550 | 4:28.50 | ||||||
Team West | 4:21.63 | |||||||||
9 | Christopher G. Trandum | 2003 | 541 | 4:29.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:33.59 | |||||||||
10 | Axel Auer | 2003 | 538 | 4:30.48 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | 4:31.26 | |||||||||
11 | Mikkel Hjelm | 2003 | 534 | 4:31.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:28.93 | |||||||||
12 | Alfred Højberg | 2002 | 530 | 4:31.86 | ||||||
Sigma Swim | 4:23.73 | |||||||||
13 | Dennis Micin | 2002 | 514 | 4:34.63 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | 4:29.68 | |||||||||
14 | Erik Klasson | 2003 | 511 | 4:35.25 | ||||||
Team West | 4:30.70 | |||||||||
15 | Oliver Lystlund | 2003 | 502 | 4:36.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:57.81 | |||||||||
16 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 495 | 4:38.06 | ||||||
GTI | 4:36.15 | |||||||||
17 | Andreas Hoffmann | 2003 | 491 | 4:38.89 | ||||||
Sigma Swim | 4:24.70 | |||||||||
18 | Mikkel Gummer | 2002 | 471 | 4:42.76 | ||||||
GTI | 4:48.04 | |||||||||
19 | Xander Pontoppidan | 2003 | 462 | 4:44.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:40.17 | |||||||||
20 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 451 | 4:46.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:39.35 | |||||||||
21 | Magnus Løhr | 2001 | 448 | 4:47.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:34.25 | |||||||||
22 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 440 | 4:49.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:53.29 | |||||||||
23 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 436 | 4:50.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:51.15 | |||||||||
24 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 396 | 4:59.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:47.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:34 |