Resultat för UGP 1 2018-2019, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag 13 okt
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med föreningar |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Virtanen |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.47 |
1:10.22 |
1:46.96 |
|
2:23.35 |
|
2 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.44 |
1:10.68 |
1:49.01 |
|
2:28.47 |
|
3 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.32 |
1:13.93 |
1:51.68 |
|
2:29.85 |
|
4 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.38 |
1:18.78 |
2:00.17 |
|
2:40.50 |
|
5 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.11 |
1:22.94 |
2:06.74 |
|
2:49.24 |
|
6 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.62 |
1:24.61 |
2:10.00 |
|
2:54.71 |
|
- |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.44 |
1:09.19 |
1:45.50 |
|
2:21.24 |
|
2 |
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.48 |
1:13.79 |
1:53.59 |
|
2:34.81 |
|
3 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.23 |
1:18.66 |
1:59.34 |
|
2:39.12 |
|
4 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.91 |
1:20.81 |
2:03.90 |
|
2:45.63 |
|
5 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.49 |
1:23.40 |
2:05.77 |
|
2:47.09 |
|
6 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.55 |
1:22.89 |
2:06.98 |
|
2:49.52 |
|
7 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.83 |
1:28.03 |
2:13.96 |
|
3:00.35 |
|
8 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.13 |
1:31.50 |
2:19.36 |
|
3:05.83 |
|
9 |
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.11 |
1:32.44 |
2:21.26 |
|
3:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.04 |
1:10.52 |
1:48.75 |
|
2:27.14 |
|
2 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.00 |
1:21.66 |
2:05.12 |
|
2:46.21 |
|
3 |
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.53 |
1:26.38 |
2:12.71 |
|
2:57.09 |
|
- |
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.61 |
1:26.18 |
2:11.87 |
|
2:56.36 |
|
2 |
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.75 |
2:13.83 |
2:13.83 |
|
2:56.72 |
|
3 |
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.01 |
1:33.24 |
2:22.42 |
|
3:08.03 |
|
4 |
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
45.27 |
1:34.45 |
2:23.52 |
|
3:09.24 |
|
5 |
Signe Kling |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.36 |
1:30.52 |
2:20.59 |
|
3:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:46 |
|